Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli tylko EVGA (i ASUS) zebrały się na szczerość... 

Należy też dodać że cichaczem MSI zmienia layout PCB... To są kpiny... ;x 


Nie wiem czy widzieliście ale Der8auer wymienił na karcie kondensatory POSCAP na MLCC i maksymalne taktowanie na nowych kondensatorach wzrosło o 30Mhz więc zmiana w kontekście wyższych, stabilnych taktowań daje nie wiele.

Wnioski końcowe są takie, że kondensatory po części przyczyniły się do niestabilności ale głównym powodem niestabilnej pracy są wyżyłowane zegary ustawione w biosie karty graficznej.

 

Taktowanie taktowaniem. Oprócz marnych 30MHz mogła poprawić się drastycznie stabilność przy określonych zegarach. Zegar sam w sobie jest też limitowany temperaturą i powerlimitem - a te tutaj pozostały niezmienione. 

Link to post
Share on other sites

 

 

przecież wystarczyło by uderzyć kantem innej paczki jakiejś twardej, żeby biedaka uszkodzić
Ja nie tak dawno dostałem 3200g "fabrycznie nowy" od "Firmy z allegro" wrzucony luzem do pudełka po SSD, robił za wsad do tej grzechotki przez całą drogę = ok 25 pinów pogiętych.

Prostowałem to pod lupą tylko dlatego że nie chciało mi się odsyłać. 

 

 

 

Śmiech na sali:

w takim razie tylko EVGA nie wali w gumę. Reszty nie warto nawet komentować.

Link to post
Share on other sites

Co do afery z kondesatorami to wychodzi na to, że rozwiązano to sterownikami, bez spadku wydajności na stocku.

NVIDIA potwierdza, że wszystkie te konfiguracje spełniają wymagania. Ale czy nie będzie kolejnych problemów nie wiadomo. Lepsze konfiguracje dają lepsze możliwości OC, ale to nie tylko zależy od tych 6 na spodzie:) tylko od jakości całego PCB.

 

Link to post
Share on other sites

Ale o tym, że sterowniki usunęły crashe to piszą i na reddicie i na guru itd.,

Ja nie wiem co z tym HU, w sumie niedawno ktoś im zarzucał, że są fanbojami AMD.

Wg mnie są obiektywni, ale oczywiście nie kieruje się tylko opiniami z ich strony:P

Stery sterami ale problem z kondensatorami i stabilnością jak najbardziej ma miejsce. Więc twierdzenia HU odnośnie tego, że sterowniki rozwiązały problem są fałszywe. Niemniej nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

Link to post
Share on other sites

Problemów z cewkami na szczęście nie mam, ogólnie karta boostuję pod 2000Mhz a temperatury maksymalne jakie zanotowałem to 75st z tym że wentylatory rozkręcają się już do 2000obr/min a tych w obudowie też nie puszczam na max. Ogólnie karta głośna moim zdaniem jakoś przesadnie nie jest, z tym że ja puszczam je na ok 1600-1800rpm

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W stosunku do sklepu na zachodzie - 40 % narzutu od ich ceny ( 900 euro). Nieźle. I na pewno znajdą się tacy, którzy to kupią  8-) Ale powiem wam, że na zachodzie też nie są lepsi. Widziałem ceny wcześniej. I poszło wszystko w górę co najmniej o 30%.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites

Teraz działa strona. Chwilowo im umarła widocznie.  :D

Kurdę to ja chyba zmieniam branżę. Jutro mówię wszystkim że będziemy sprowadzać chińskie AIB GPU z Taipei. Księgowa mnie zabije ale co tam.

 

Patrzcie na przykład na taki olśniewający boski przedmiot, dający +50 do nieśmiertelności:

http://pl.aliexpress.com/item/1005001471561445.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.77b85a32YnILLT&algo_pvid=4c9e81cb-ea3a-4683-8e44-01049fdad30b&algo_expid=4c9e81cb-ea3a-4683-8e44-01049fdad30b-0&btsid=0b0a182b16015799464528910eda9c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Cena jedynie 6000zł netto. 

 

Ta premiera chyba została przygotowana przed Jokera z Batmana... i jak myślę o tym że AMD się jeszcze bardziej zbłaźni to mi ręce opadają (producenci też nie dostaną czasu na przygotowanie swoich wersji i testy)...

 

A za rok Hopper.  %-) (nvidia ma już zaklepaną umowę na produkcję w TSMC - a taki wolumen do quadro bardzo nie pasuje)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...