Skocz do zawartości

NFS Heat - Lagi na jednym komputerze a na drugim NIE - przyczyna?


Recommended Posts

Witam, mam problem, ponieważ zaczęliśmy z synem grać w tę sama grę NFS Heat, i u syna gra śmiga na Ultra z rzadkimi przycinkami, natomiast u mnie na Auto, gra się tnie przy każdym wejściu do menu, wyjściu z menu, rozpoczęciu pościgu, pościgu itp. 

Przypuszczam że u mnie może trzymać Pamięć, ale to są tylko moje przypuszczenia.

 

Prosiłbym was o pomoc w diagnozie, co może powodować u mnie takie lagi.

 

komputer syna:

 

CPU: Intel CORE I5-9600K 3.7 GHZ

COOLING: Spartan 3 PRO HE1024

GPU: MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6G

RAM: G.Skill AEGIS F4-3000C16D-16GISB

MOBO: Gigabyte Z390 GAMING X

PSU: Corsair RM650x

HDD: Western Digital Green 1TB

 

 

mój komputer:

 

CPU: Intel Core i7-4790K 

COOLING: Noctua NH-D15 chromax.black 
GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X 11gb 
RAM: 16 GB [Kingston HyperX FURY 2x8GB 1600MHz DDR3] 
MOBO: MSI Z97 MPOWER 
PSU: Corsair HX750i 
HDD: Western Digital Green 2TB
MONITOR: Acer KG251QDbmiipx
MONITOR: LG 24MP58 
 
w obu komputerach jest Win 10 PRO i gra zainstalowana jest na HDD
Edytowane przez Gregu82
Link to post
Share on other sites

https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/need-for-speed-heat/19062

Komputer niby spełnia polecane wymagania.

 

 

 

MONITOR: LG 24MP57VQ-P

MONITOR: LG 24MP58

Czy dobrze rozumiem że masz podpięte obydwa te monitory jednocześnie? Bo do 3840x1080 to może być za słaby jednak. Druga sprawa że WD Green to powolne i już dość stare dyski, ale w takim razie czemu u syna nie ma przycięć?

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie to problem konfiguracji monitorów. Najlepiej gdy monitory są podpięte do dwóch różnych kart graficznych(podstawowy ten do grania musi być podłączony do GTX 1080Ti) drugi do karty zintegrowanej czyli złącza wideo na płycie głównej. Granie na obu  monitorach podłączonych do GTX 1080Ti również jest możliwe ale trzeba aktywować w sterownikach opcje Surround, obraz zostanie wtedy podzielony na dwa ekrany z tym że monitory muszą być tej samej rozdzielczości z ustawionym identycznie odświeżaniem. Spadek wydajności w trybie Surround jest dość znaczny i wymagające gry mogą nie działać płynnie na Ultra ustawieniach. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Gregu, tylko w tej grze masz takie problemy?

tylko w tej....

 

dzisiaj przeinstalowałem gre na SSD i bez zmian. dalej jak się scigam np. w nocy i mam pościg, to na początku pościgu laguje jak nie wiem, i przy wejściu do garażu także...

Link to post
Share on other sites

Ta  gra ma ogromne  wymagania co do cpu w mieście i nocy co wiedza  wszyscy posiadacze amd.

Nic nie zrobisz,dopiero 6  rdzeni lake  lata  w 80  fps


 

jak  widać  6 rdzeni amd sobie nie radzi to na poprzednich  4 intelowskich będzie jeszcze gorzej

Link to post
Share on other sites

Skłaniał bym się ku ramowi, plikami gry, GTX sobie umiera powoli albo masz kiepskie stery do 1080ti. Miałem 1050ti i pamiętam że pod koniec jego podania stery mocno go spowolniły. Tym bardziej że masz dwa ekrany. Może i wina ustawień ekranów.

Link to post
Share on other sites

reasumując wypowiedzi, wychodzi na to że złożyłem synowi lepszy komp niż sam mam (co mnie troszke boli :) ), ale trzeba będzie się zastanowić nad modernizacją mojego staruszka, bo w sumie płyta, procek, ramy, mam od ok 6 lat..... jak widać czas leci...

Link to post
Share on other sites

Twój komputer spełnia wszystkie nie minimalne a zalecane wymagania. Nie powinien się tak zachowywać. Jakiego masz antywirusa? Czy masz wgrane nividia expirience? Ja miałem problemy z takimi grami i wszystko wróciło do normy jak wyczyściłem dokładnie system z nividia ex....

Link to post
Share on other sites

Twój komputer spełnia wszystkie nie minimalne a zalecane wymagania. Nie powinien się tak zachowywać. Jakiego masz antywirusa? Czy masz wgrane nividia expirience? Ja miałem problemy z takimi grami i wszystko wróciło do normy jak wyczyściłem dokładnie system z nividia ex....

nie używam Antywira, ale miałem zainstalowany GFExp. 

Więc odinstalowałem GFExp i sprawdziłem i nadal to samo.....

Link to post
Share on other sites

Spróbuj w grze wyłączyć synchronizacje pionową(V-sync), ewentualnie obniżyć ustawiania wygładzania krawędzi lub filtrowania anizotropowego. Dużej różnicy w jakości obrazu nie zauważysz a gra powinna działać płynniej. Co do ram to na 100% jest wąskim gardłem twojego sprzętu.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...