Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, poszukuję nowych słuchawek, gdyż stare hyperx cloudy bo 6 latach służby ostatecznie się poddały.

 

Budżet <600zł, ale jeźli będzie coś naprawdę wartego uwagi za nieco więcej, to jestem w stanie dołożyć:

Czego potrzebujesz? słuchawki wokółuszne:

Przeznaczenie gry, muzyka, filmy:

Źródło do komputera, nie posiadam osobnej karty dźwiękowej (czy warto kupić do słuchawek w tym przedziale cenowym?:
Oczekiwania 
solidności wykonania i wygody przede wszystkim. Nie jestem audiofilem, więc nie rozróżnię drobnych różnić w tonacji czy barwie dźwięku. Zależy mi na tym, żeby w miarę możliwości były wykonane z dobrych materiałów:
Inne: brak

 

Z góry dziękuję za rady.

Link to post
Share on other sites

Zamknięte/otwarte? Jaką masz integre dźwiękową lub podaj model płyty głównej.

Płyta główna to MSI-Z170A-G43PLUS. Jeśli chodzi o typ, to wolałbym zamknięte. Zrobiłem w międzyczasie mały research po jakiś stronach i rankingach i w tym przedziale cenowym często przewijają się AKG-K612 i AKG-K702. Warto w nie zainwestować bez karty dźwiękowej? I jeżeli tak, to czy warto dopłacać do K702, czy na takie podstawowe zapotrzebowanie K612 wystarczą? 

Link to post
Share on other sites

No to teraz jest zagwozdka, bo mówisz o zamkniętych, a proponujesz otwarte AKG.

 

Na płycie masz Realtek® ALC887, więc to nie są żadne cuda i nie można tutaj mówić o źródle do którego warto pchać się w słuchawki, które coś więcej niestety wymagają. Według mnie zabawa w AKG nie ma większego sensu, czy to K612Pro czy K702, chyba, że lubisz lekkie, jasnawe i bezbasowe granie. Te słuchawki są i sceniczne i dość "napowietrzone", dają wrażenie fajnej sceny, ale wspomnianym wcześniej kosztem. Na integrze tego basu będzie jeszcze mniej, nie wiem, ja bym zrezygnował z nich.

 

Kupując słuchawki za 600zł warto mieć jakieś ciekawsze źródło niż integra dźwiękowa. Nie oszukujmy się taki zestaw jest mało sensowny, bo mniej wymagające słuchawki mogą zagrać nawet lepiej.

 

Obecnie testuję sobie w domu Cooler Master MH751 i muszę powiedzieć, że ciekawe słuchawki i w swej cenie 300zł jest to ciekawa alternatywa dla uznanych HyperX Cloud.

Link to post
Share on other sites

Problem jest w tym, że nie wiem na ile spodoba Ci się charakterystyka tych słuchawek. Wyższe modele AKG mają swoją szkołę grania, mają mało basu, grają jasno, ale scenicznie i dość szeroko. Grają szczegółowo i mają sporo detali, ale brakuje tego "łupnięcia" na basie przez co, wydaje się, jakby miały mało ikry :D

 

Dla mnie Audiotrak Prodigy Cube to nadal za mało do K702 czy K612Pro, jak je miałem to już musiałem je pędzić z Cayina HA-3 albo choćby klonem wzmacniacza Lehmanna.

 

Brakowało Ci czegoś w HyperX Cloud? Jakbyś coś więcej napisał o swoich wymaganiach, co do dźwięku to można by coś konkretnego doradzić, bo teraz to takie błądzenie w ostrym cieniu mgły  :wariat:

 

Ogólnie słuchawki brzmią różnie i drogo nie zawsze znaczy dobrze.

 

Kupisz HyperX Cloud po raz kolejny albo MH751 albo coś innego polecanego w tej kwocie i też będziesz zadowolony. Ja mimo tego, że miałem masę drogich słuchawek teraz odnajduję się w takich SOMiC V2, czy ISK HD9999, jak chce basiku :D Można kupić taniej i dobrze.

Link to post
Share on other sites

W sumie w HyperX Cloudach niczego mi nie brakowało, bo jak już mówiłem, słoń mi na ucho nadepnął i nie jestem w stanie rozpoznać niuansów pokroju sceniczności. Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to lubię słuchać ASMR, natomiast nie wiem jak to przełożyć na język techniczny i czy w ogóle da się dobrać słuchawki do tych słuchowisk. Zastanawiałem się nad kupieniem Cloudów poraz drugi, natomiast chcę to zrobić w ostateczności, bo po prostu chcę poszukać czegoś nowego. Może kupię ISK HD9999.

Link to post
Share on other sites

Chyba, że tak, jak ja zaczniesz słuchać ciężkiego dubstepu albo innej sieczki, to wtedy nie martwisz się nazbyt o niuanse :D

 

Doradzać słuchawki komuś, kto do końca nie wie czego szukać zawsze jest raczej ciężko. Co innego, gdybyś szukał czegoś za 200-300zł, bo wtedy to jest kilka modeli, które cieszą się popularnością i dobrą jakością.

 

Do 600zł to już wchodzimy w premium i można dorwać Beyerdynamic DT770/880/990 albo rzeczone AKG albo coś od Sennheisera, Audio-Technica, trochę tego jest.

Link to post
Share on other sites

sa tez Philips Fidelio obecnie w bardzo dobrej cenie... https://www.amazon.de/dp/B01N5VHLUG/?language=pl_PL&tag=pepperpl09-21

 

raczej pewny i bezpieczny wybór, szczególnie po Cloud (sam na nie przeszedłem z Cloud'ów i różnica jest znacząca delikatnie powiedziawszy). Słuchawki nie są nadto wymagające co do źródła, scena, przestrzeń jest, bas wyraźny (nawet mocny) i pograsz i posłuchasz muzyki na poziomie. Genralnie dobre allroudery w jakości wykonania premium.

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

No własnie mój problem, to brak obeznania w temacie. Najlepiej, gdybym miał kogoś, kto zna się na rzeczy wśród znajomych i mógłbym na żywo przetestować kilka par słuchawek na jednym utworze i wtedy mógłbym powiedzieć, które bardziej mi odpowiadają. A w związku z tym, że nigdy nie miałem na uszach nic za więcej niż 300zł, to nie jestem w stanie powiedzieć, czy wolę otwarte czy zamknięte, bo po prostu nie wiem czym to się w praktyce różni, a opierając się na suchej teorii to ciężko coś stwierdzić. 

Link to post
Share on other sites

Fidelio X2HR za ~550 to bardzo fajna oferta. Zgadzam się z tym, co napisał @kingisdead to takie allroundery, bardzo fajne, uniwersalne słuchawki o nieco ciepłej barwie. Wykonanie premium, zagrają dobrze ze słabszych źródeł.

 

Pamiętam, jak jeszcze 3 albo 4 lata temu 900-950zł to była okazja za nowe egzemplarze.

Link to post
Share on other sites

A do którychś z tych słuchawek, które polecaliście (BeyerDynamic DT770 i Fidelio X2HR) warto dokupić jakąś zewnętrzną kartę dźwiękową, za nieduże pieniądze (powiedzmy do 500zł). Czy żeby zauważyć różnicę, trzeba zainwestować w coś lepszego?


Koniec końców zamówiłem Philips Fidelio X2. Dziękuję wszystkim za fachową pomoc i do następnego.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jak Ci zagrają z płyty głównej najpierw.

 

Słuchawki są generalnie wdzięczne do napędzenia i wg mnie nie warto nic więcej w nie pakować niż około 500 pln (tzn zysk zapewne będzie przy droższym sprzęcie ale niewspółmierny do nakładów).

 

Co do DAC/AMP, ja jestem bardzo zadowolony z efektu jaki daje połączenie tych słuchawek z geekout 450. gra warta świeczki szczególnie, że można używany wyłapać za naprawdę śmieszne pieniądze (w odniesieniu do tego co oferuje). Ja swój kupiłem za 200 pln, problem tylko dostać jakiś obecnie.

 

Alternatywnie Sabaj DA3 powinien z nimi bardzo dobrze zaskoczyć. Używke można urwać za około 300 pln.

 

https://pl.aliexpress.com/item/32824196963.html?af=921100&utm_campaign=921100&aff_platform=portals-tool&utm_medium=cpa&afref=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F&dp=951ae5773c10061f81114e61d52dd47c&cv=47843&pvid=d788e0d1-ba46-44a4-a6f3-859b5ea6ce59&mall_affr=pr3&sk=_ePNSNV&aff_trace_key=aaa1581b76584130b4ce99f518d7d60e-1592487026161-02629-_ePNSNV&scm=1007.22893.141295.0&terminal_id=628364d03c654f798ea420399dedc877&tmLog=new_Detail&utm_source=admitad&utm_content=47843&aff_request_id=aaa1581b76584130b4ce99f518d7d60e-1592487026161-02629-_ePNSNV

 

Prawdopodobnie Dragonfly Red również się sprawdzi.

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...