Skocz do zawartości

Problem z Routerem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cooger,

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Przed całą historią chciałbym zaznaczyć iż mój poziom wiedzy na temat konfiguracji routerów i szeroko pojętego dostępu do internetu jest bliski 0. O ile komputery mnie ciekawią, to głownie składanie komputerów i bardziej peryferia aniżeli sprawy adresów IP, masek, podsieci itp - więc jeżeli walne jakąś głupotę - proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym was prosić o pomoc z konfiguracją mojego nowego routera który niedawno zakupiłem. Chciałem usprawnić działanie mojego internetu. Na co dzień łącze się z routerem poprzez adapter WiFi ( adapter na USB). Od jakiegoś czasu niestety obserwuje dość częste wywalanie z internetu, co nie muszę dodawać, jest strasznie irytujące zwłaszcza dla kogoś kto lubi od czasu do czasu pograć w gry sieciowe. 

Kierowany tymże problemem, po zapoznaniu się z pozytywnymi recenzjami zakupiłem router edimax BR-6428nC. Do routera dołączona jest płytka  z bodajże sterami ale nie mam napędu wiec pozostała mi konfiguracja przez stronę( która i tak jest zalecana).

 

Mym celem jest aby mój PC łączył się z tymże routerem kablem a ten router bezprzewodowo z głównym routerem z dołu dostarczającym internet ( jeżeli to nie ma sensu - patrz góra postu ;)

Pierwszym moim krokiem było wyłączenie kart sieciowych -  z płyty głównej i drugiego adaptera tak aby mieć pewność ze PC łączy się kablem z routerem ( tak mi się wydaje ze powinienem zrobić - jeżeli to głupota - znów patrz góra posta :)

Na początku wszystko działało jak w instrukcji - podpinałem router do prądu, kablem Ethernet do niebieskiego portu na routerze a drugi do PC. W przeglądarce wpisywałem adres http://edimax.setup i wyświetlał mi się kreator gdzie miałem przejść przez wszystkie kroki konfiguracji tak aby wszystko grało. Niestety nie udawało mi się to - z jakiegoś powodu nawet gdy miałem komunikat iż konfiguracja została przeprowadzona pomyślnie dalej nie miałem dostępu do internetu. Po kilku próbach darowałem sobie.

Teraz jednak wróciłem do prób skonfigurowania go ( w końcu pieniądze poszły....) jednakże teraz mam wrażenie jakby router padł. Z zewnątrz wszystko tak samo wygląda jednakże teraz po wpisaniu w przeglądarce adresu mam wiadomość tak jakbym nie miał internetu... drugi zły objaw to brak sieci edimax.setup - dawniej gdy miałem jeszcze wifi włączone miałem opcje połączyć się z ta siecią, teraz jej nie ma. 

Czy ktoś mógłby proszę mi pomóc? Jeżeli chcecie jakiekolwiek screeny ustawień/opcji - proszę piszcie a wrzucę wszystko. 

Dzięki z góry za pomoc. 






 

Link to post
Share on other sites

Zresetuj go do ustawień fabrycznych. A najlepiej zwróć, mam ich router Edimax BR-6428nS V5 i powiem Ci tyle, takich jaj to ja nigdy nie miałam, prędkość po wifi niższa niż na starym Pentagramie P6360, nie mówiąc o tym, że  prawie każdorazowe włączenie mojego głównego lapka wywalało całą sieć, dodatkowo jeżeli już udało się go zmusić do pracy to w jakiś dziwny sposób zakłócał pracę mojego systemu operacyjnego [mam 8.1 64bit], większość usług nie działała w tym Windows Update, programy tak samo nie mogły się włączyć a sam lapek wyłącza się prawie 10 min. 


I jeszcze jedna rzecz -> gdy logujesz się na router miej zawsze połączenie kablowe router-twój komputer bo w trakcie restartu WiFi jest wyłączane i tracisz tak połączenie z routerem. Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

Z przydlugiego wstępu zakładam, że chcesz użyć tego edimaxa jako client a. Z tego co widzę w specyfikacji to ten router nie obsługuje czystego trybu ap client a tylko WISP? Słaby pomysł zatem. Druga sprawa - zamiast używać adresu domenowego używaj jego adresu IP do logowania.

Link to post
Share on other sites

Hmm no jeżeli router nie najlepszy do mojego zastosowania to szkoda, przynajmniej nie był za drogi... 

A co gdyby tak chcieć go zamienić z tym głównym? W sensie ten od dostawcy ( BT)  który zakładam nie jest niczym specjalnym, wymienić na ten? Jeżeli miałoby to coś usprawnić to czemu nie.... tylko czy zwykłe podpięcie kabli wystarczy aby wszystko działało jak teraz? W domu nie jestem sam, ostatnie co chciałbym zrobić to odciąć neta wszystkim domownikom...

Co myślicie o tej karcie sieciowej? Asus PCE-AC88 

Ponoć bardzo dobra. Miejsce na płycie ( aorus z390 pro) mam. Chodzi mi tylko o stabilne, mocne połączenie. Download jest jak dla mnie w chwili obecnej bardziej niż zadowalający także wszystkie inne plusy to gratis ( mój obecny adapter to tp link wn721n ).

Dzięki za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Brawo za poprawne przelanie problemu na papier (monitor), jednak mogłeś po prostu kontynuować w poprzednim temacie.

 

A co gdyby tak chcieć go zamienić z tym głównym? W sensie ten od dostawcy ( BT)  który zakładam nie jest niczym specjalnym, wymienić na ten? - a masz dane logowania/dostępowe dostawcy? W głównym routerze muszą być zaraz na początku - login i hasło.

Link to post
Share on other sites

Routery tej firmy do niczego nie są najlepsze, sama coś wiem na ten temat. Przytrzymałeś dłużej przycisk Reset/WPS aby router zresetował się do ustawień fabrycznych? 

Aby zalogować się do routera wpisz w przeglądarkę http://192.168.2.1 login i hasło masz pod routerem bądź w instrukcji "dla debila" ;) 

Link to post
Share on other sites

Hm ok, szkoda

A co powiecie o tej karcie sieciowej? Odczuł bym różnice w porównaniu do tego co mam teraz? 

Trochę kosztuje ale jak warta to bym wziął


Posiadam od BT Home hub 5 type a - czy z karta sieciowa Asus PCE-AC88  odczuł bym różnicę w porównaniu do tego co mam teraz?  ( mój obecny adapter to tp link wn721n )

Link to post
Share on other sites

To pudełko nie ma nawet anten zewnętrznych? Ta karta co podałeś to armata na wróbla. Wątpię żeby co dała bo ten router musi mieć fatalny zasięg. Pewnie lepiej użyć edimaxa jako ap i użyć karty ma picie za kilkadziesiąt złotych.

Link to post
Share on other sites

No niestety anten brak :P 

Spróbowałbym zamienić je, pytanie do którego portu wpiąć kabel który w starym pudle idzie do białego portu o nazwie broadband DSL? Do niebieskiego zgaduje? 

I ost pytanko - jeżeli nie uda  mi się go zainstalować / skonfigurować ( mam na myśli ten tutor od edimaxa ) to po wpięciu z powrotem do starego routera jak był wszystko - powinno działać ? Pytam w razie W jakby coś się nie powiodło :D ( w założeniu oczywiście że nic tam w ustawieniach nie skopie ) 

Dzięki za odp. 

Link to post
Share on other sites

aa ok, pisząc AP masz na myśli access point? I proponujesz potem łączyć się z tym routerem za miast z tym głównym dającym internet? 

 

Pytanie

Jeżeli moja sieć nazywa się np Dom ( SSID mam na myśli ) to jak mam poznać czy łącze się z AP ( routerem od edimaxa ) czy dalej z tym starym routerem? Jest to jakoś osobno?  Czy gdy skonfiguruję go jako AP to to automatycznie staje się tym głównym rozsyłającym zasięg przejmując role tego starego? 

 

Link to post
Share on other sites

Hm kupiłem sobie tego t6 ( znalazłem naprawdę tanio ) i ku mojemu zdziwieniu download spadł... wcześniej na stronie do testowania prędkości miałem niecałe 20 Mbs teraz około 15....

Chciałbym żeby on działał w pasmie 5Ghz ( przynajmniej ma taka opcje ) ale w ustawieniach routera widzę ze mój pc sie łączy na 2.4 Ghz dalej, a są w domu użytkownicy co na 5 działają wiec jest to możliwe,

Co mam nie tak? 

Załączam ss z cmd i z karty sieciowej 

https://zapodaj.net/e543ee9b87fb2.png.html

 

https://zapodaj.net/99d60d0ec541a.png.html

 

https://zapodaj.net/46ff9950d89fd.png.html

 

https://zapodaj.net/77f8953902654.png.html

 

https://zapodaj.net/183884db50cad.png.html

Link to post
Share on other sites

Oj sorki - zapomniałem dodać że po konfiguracji tego AP net działał świetnie ale potem gdy wyłączyłem PC i wróciłem trochę później zaczęło mnie dziwnie z netem rozłączać ciągle ( gdy łączyłem się z AP siecią)  - przez chwile był świetny net ( cały czas wtedy byłem na starym adapterze jeszcze USB ) po czym rozłączało mnie na 2 min i znów miałem internet więc zdecydowałem się wrócić do starego modelu, tyle że tym BT routerem na dole teraz się łączyć nie przez USB adapter a przez nowa kartę sieciową ( ta T6E)

Nie wiem czemu mnie tak wywalało, AP skonfigurowałem poprzez ten kreator wbudowany gdzie było raptem 3 kroki i wszystko wytłumaczone, zero większej filozofii,

 

Czy takie wywalanie może mieć coś wspólnego że w domu mamy dużo urządzeń łączących się bezprzewodowo? Jest nas 4, każdy ma telefon + pc/laptop + są 3 tablety, 1 konsola no i TV - czy to może mieć jakiś  wpływ? 

Może powinienem zrobić ten AP metodą opisaną na tym forum?

Dalej nie rozumiem też czemu ten USB adapter ( połączony z BT) ma lepszy download aniżeli ta karta sieciowa i dlaczego mam tutaj poprzez 2.4 GHz jak na opisie nawet jest że ma dwa tryby i może iść z 5GHz

 

Dzięki za tak liczne odp. 

Link to post
Share on other sites

Ehh....

Okej, kasa na karte sieciowa poszla, tego edimaxa moge przelknac jakos ( moze mi sie uda goscia sprzedac komus ) ale karte bym zachowal z tym ze moze jakis inny router?

Jakies propozycje? Cos jako AP dobry do ktorego moglbym sie laczyc tak zeby wykorzystac mozliwosci/potecjal karty sieciowej i jednoczesnie nie zbankrutowal? :P :P

Ps.

Pisze z pracy wiec w tym poscie duzo jest gramatycznych paskud za co przepraszam :P :P ( mieszkam/pracuje w Anglii )
 

Link to post
Share on other sites

Lepiej było kupić wiertarkę i kabel. Proponuję zaprosić kogoś kto ma pojęcie o sieciach i niech Ci to ogarnie bo bez urazy, ale przy takim podejściu nic nie zrobimy.

 

Coffe - uważaj bo jeszcze Ci moderator ostrzeżenie da za hejtowanie Edimaxa! Nie kop leżącego... ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...