Skocz do zawartości

Samsung smart tv wyblakłe kolory PC-HDMI


Recommended Posts

Cześć podłączyłem PC do telewizora(Samsung 55MU6452u) kablem HDMI (w standardzie 2.0, żeby nie było) i  mam pewien problem.
Otóż kolory wyświetlane na ekranie są jakieś blade, czerń szara itp.
Poczytałem na ten temat i okazało się, że muszę zmienić zakres czerni HDMI w opcjach telewizora, lub wybrać zakres tonalny w opcjach panelu Nvidia.

No i teraz sprawa wygląda tak: Wybierając w panelu nVidii format koloru wyjściowego na RGB, mam dostępną tylko 8-bitową głębię kolorów, ale w tym trybie mogę wybrać zakres tonalny Pełny/Ograniczony i wtedy też uaktywnia mi się opcja w menu TV do wyboru czerni HDMI Niska/Normalna/Auto.

Gdy wybiorę format koloru wyjściowego na powiedzmy YCbCr 420/422/444 to mogę wybrać 10 lub 12 bitową głębie kolorów ( powiedzmy, że chcę 10, bo więcej i tak mój Tv nie wyświetli). Jednak automatycznie z taką zmianą, włącza mi się Ograniczony zakres tonalny w panelu nVidia, a opcja dot. czerni HDMI w menu Tv jest wyszarzona, co skutkuje wyblakłym obrazem.

Czy jest jakiś sposób żeby jednak zmusić to do działania z normalnym zakresem tonalnym i w 10-bitowej głębi? 
Czy różnica w obrazie będzie na tyle niezauważalna, że nie warto się męczyć i lepiej zostać przy tym RGB? Takie podłączenie będę wykorzystywał do graniw np w Forze Horizon4, lub oglądania filmów. (Trzeba w końcu wykorzystać tv 4k) Na co dzień korzystam ze zwykłego monitora.
 

Link to post
Share on other sites

Ne, HDMI nie są oznaczone w żaden sposób, jedynie co to jedno z nich jest opisane jako ARC(tam mam podłączony soundbar).

Zauważyłem też, że np jeśli TV wykryje sobie sam źródło jako PC to automatycznie obraz przechodzi na tryb SDR mimo ustawień w PC żeby wyświetlał obraz HDR, dopiero wybranie w tv, że podłączona jest konsola do gier pozwala mu przejść w tryb HDR i pozwala mi dokonać jakichkolwiek zmian w menu obrazu w tv.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...