Skocz do zawartości

ASUS TUF RX5700XT Gaming X3 - czy da się tego uzywac?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez uberas,

Recommended Posts

Hej,

Tak wiec zamieniłem swojego referenta rx5700 na rx5700xt od Asusa z niewielka dopłata. Tak, jestem świadom, ze hardwareunboxed miało 105C na pamięciach, ale wszystkie inne benchmarki 85-95C (co jest jeszcze akceptowalne)

Czy jest może tutaj jakiś użytkownik tej karty i podzieli się prawdziwymi wynikami, oraz czy nowy BIOS v2 coś zmienia w tej kwestii (chociaż patrząc po limity mocy i taktowania to nie za dużo się zmieniło?)

https://www.asus.com/uk/Graphics-Cards/TUF-3-RX5700XT-O8G-GAMING/HelpDesk_BIOS/

Link to post
Share on other sites

Jeśli martwi Cię temperatura pamięci może sam dorzucisz sobie termopady? Bo pewnie coś tam brakło, że tak się wtedy grzał. Test jest bardzo stary, musieli to naprawić.

Znaczy jutro przychodzi dopiero do mnie ta karta, jest wersja EVO ale Asus ogólnie oblał moczem klientów non-EVO

Tu masz @Uber test z maja 2020 odświeżonej wersji wraz z odniesieniem do swojej:

 

https://www.youtube.com/watch?v=LpW1gku2Kc4&t=507s

 

Nie jestem pewien, czy Asus nie robi darmowej "naprawy" karty na swój koszt (termopady + podkładki)

Jeżeli mi przyjdzie poprawiona EVO to nie ma problemu najmniejszego, ale prawdopodobnie będzie to non-EVO i moje pytanie jest bardziej skierowane do dalszych wypustów non-EVO. Na te chwile to karta kupiona, jutro będzie wiec zobaczymy..

Jednak z researchu będzie to non-EVO. Pomimo, ze amazon nie ma EVO w ofercie i logicznym byłoby, ze najnowszy stock będzie EVO (asus już nie robi non-evo) to komentarze z 4 czerwca sugerują, ze jest to właśnie stara wersja.

Sam ASUS najpierw zaproponował mi RMA - £15 za wysyłkę w jedna stronę czyli £30 lacznie (czyli już za £360 miałbym powercolora) i 30 dni oczekiwania z tym ze nie ma pewności ZE naprawia albo dadzą mi EVO No a potem powiedzieli ze oni nie obsługują gwarancji i mam z amazonem gadać(który powie: nie podoba się to zwróć)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem żal siana i nie ma co się pier*olić z gorącą suszarką. 360 GBP to za Red Devila? Jeżeli tak to ja bym sie nawet nie zastanawiał i od razu robił zwrot.

Niee, za takiego najbiedniejszego

https://www.amazon.co.uk/dp/B07WW2SZRY/ref=asc_df_B07WW2SZRY1591401600000/?tag=pjuk-amazon.co.uk-21&creative=22374&creativeASIN=B07WW2SZRY&linkCode=df0&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Ceny teraz pop*****

Link to post
Share on other sites

105stopni na pamięciach to prawdopodobnie kłopoty i piękny pokaz dropow fps

No tak, dlatego pytam czy coś się zmieniło w tej kwestii bo 105C nie zdzierżę - 90 może i tak

A wiec tak: karta przyszła do mnie.

Od 20 minut leci occt 3D test wymaxowany

Ciągnie 190W, nie mam jeszcze „efficiency” biosu ALE

temperatury plasują się tak:

Rdzeń: 72C

Mem: 80C (lol)

VRM: 75C

Hotspot: 96C - gorąco ale podobno do 110 okej?

To wszystko przy temp pokoju 22C i karta kręci wentylatory na 50%.

Na moje jest okej. Wydaje mi się, ze duża role pełni tu dobrze wentylowana buda. Zaraz wgram efficiency i wrzucę może jeszcze wentyla na bok panelu żeby wtłaczał powietrze (akurat idealnie tam gdzie jest pamięć - ale przy tej temperaturze jest sens?

Link to post
Share on other sites

po to jest vsr dsr aby podbić jakość obrazu

Wiem, chodziło o bardziej realistyczne zastosowanie ale dobra już odpalam 4k

/gta v - wszystko na maxa w 4k 7.6/8gb temp pamieci dobila do 96 stopni po 10 minutach gry, no ale widzisz w 4k nie gram.. wiec nie wiem. zaraz sprobuje ten efficiency bios

Przestań sprawdzać te temperatury w programach , zobacz w grach . Jak dla mnie po occt temperatury w porządku.

Apex mem 5/8Gb 84-88C

 

Swoją droga właśnie przyjrzałem się karcie z bliska i wyglada na to, ze ta cienka blaszka mem jest teraz połączona z radiatorem

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

To nie ma czym się przejmować. :)

Ja w Apexie przy słabo wentylowanej budzie mam na pamięciach max 76c, średnio podczas gry około 74c. Ale inna też konstrukcja karty .

Dobra, zainstalowany bios który ogranicza 180W - takty spadły mocno, pamięć niestety nie. Dłuższa sesja w gta v 4k max wypluwa 98C a to dopiero jakieś 20 min gry plus w pokoju tylko 22C a wentylatory w budzie niezłe dają. Do zwrotu, chyba? Nie gram w 4K niby ale gdybym chciał to co?
Link to post
Share on other sites

Myślę że szkoda czasu na support, ten typ tak ma ;) Chyba że jakoś w ramach gwarancji coś poprawiają ?

Wyłączyć podgląda na temperatury vramu i cieszyć się po prostu grami jeśli nic podejrzanego się nie dzieje podczas grania :)

Chyba że odesłać w ramach 14 dni i zamówić jakąś lepszą wersje .

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

Dobra, zainstalowany bios który ogranicza 180W - takty spadły mocno, pamięć niestety nie. Dłuższa sesja w gta v 4k max wypluwa 98C a to dopiero jakieś 20 min gry plus w pokoju tylko 22C a wentylatory w budzie niezłe dają. Do zwrotu, chyba? Nie gram w 4K niby ale gdybym chciał to co?

myślę ze w wiedźminie ,meto dobije w 4k do 105 i pokaz slajdów

jakie napięcie gpu masz na tym biosie 180w?

Link to post
Share on other sites

Myślę że szkoda czasu na support, ten typ tak ma ;) Chyba że jakoś w ramach gwarancji coś poprawiają ?

Wyłączyć podgląda na temperatury vramu i cieszyć się po prostu grami jeśli nic podejrzanego się nie dzieje podczas grania :)

Chyba że odesłać w ramach 14 dni i zamówić jakąś lepszą wersje .

Amazon odsyla do asusa, asus do amazona - kazdy umywa raczki a sam asus nie wprowadzil zadnego programu wymiany. 

W 1080p mozna (w sumie takiej rozdzialki uzywam) ale 4k nie ma mowy

Niby mozna, ale ceny teraz sa okropne - ja dalem £324 za tego asusa a najtanszy jest ten najgorszy powercolor za £360 

myślę ze w wiedźminie ,meto dobije w 4k do 105 i pokaz slajdów

jakie napięcie gpu masz na tym biosie 180w?

maksymalnie 1.2 - utrzymuje sie w granicach 1.15V

Link to post
Share on other sites

https://www.techpowerup.com/vgabios/215712/sapphire-rx5700xt-8192-191009

 

tu masz biosik o niskim napieciu,bez power limitu ,duzym zegarze i lekkim oc pamieci

Niskim napięciu czego, pamięci?

No nie wiem.. przecież teraz już się to gotuje

 

Ale uwaga jest nowa poszlaka.

Przełożyłem jeden z 3 przednich wentylatorow na bok, idealnie dmuchając w miejsce gdzie jest ten VRAM i.. 94-96C. Zauważyłem, ze przy tym 180W biosie wentyle się kręcą wolniej - bo gpu jest zimniejsze wiec wróciłem na stary.. teraz mam 92-94C przy 4k na pamięciach co już uznaje za dobry wynik. W 1080p (którego używam) 84C. Amazon zaproponował mi częściowy refund na prawie 200zl, jeśli zachowam kartę a biorąc pod uwagę, ze gram w 1080p i mam 3 letnia gwarancje (przed upływem której pewnie i tak zmienię kartę) może warto jednak dać szanse?

Link to post
Share on other sites

Dobra, sprawa konczy sie tak:

180/190w bios nie ma znaczenia - i tak memki sie grzeja jak szalone w 4k - nawet do 100C udalo mi sie zanotowac. Jak rozkrece mocniej wentyle to udaje sie to zbic do 92-94C

Wentyl dmuchajacy z boku cos tam daje, wiec zostaje

 

Z amazonem siedzialem na czacie, kombinowalismy moze zeby ja wymienic, ale niestety nie da sie wymienic na evo lub inny model - z racji tego, ze karta i tak nie jest na stanie to dostalem od nich £65 rabat = karta kosztowala mnie £259 w takim wypadku.

Jest to ryzyko, ale w 1080p pamiec stoi w okolicach 80C - w razie czego mam 3 lata gwarancji. Jak na razie zostaje ale przestrzegam przed tym modelem, szczegolnie non-EVO.

 

Mozna zamykac

Link to post
Share on other sites

Bios tak jak mówisz nie ma znaczenia bo napięcie na vramy jest sterowane inaczej , można niby zmniejszyć jakimś programem ale teraz nie pamiętam jakim i nie wiem czy to tez coś by pomogło zbić temperatury 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...