Skocz do zawartości

Zestaw do gier [3500zl]


Recommended Posts

  •     Zastosowanie komputera: Głownie gry, trochę photoshop/blender/programowanie
  •     Maksymalna kwota: 3500 zł
  •     Kiedy zamierzam kupić komputer?: W tym miesiącu
  •     Których części potrzebuję: Buda bez obudowy i może zasilacza
  •     Czy będę podkręcać sprzęt?: Tak
  •     Rozdzielczość mojego monitora i model: FHD 60Hz, mam w planach 1440p 144Hz
  •     Części z poprzedniego komputera: Zasilacz OCZ600MXSP, Obudowa SilentiumPC Gladius 600 Pure Black, Chłodzenie CPU Zalman CNPS14X, HDD WD Black 1TB (WD1003FZEX)
  •     Własna propozycja zestawu: https://proline.pl/koszyk/3f1d2130
  •     Inne: Mam kilka pytań

1. Potrzebuję nowego zasilacza, czy mogę na tym pracować dopóki nie padnie? Jak się zepsuje, może coś uszkodzić, czy po prostu przestanie/będzie gorzej działać?

2. Mam chłodzenie, ale nie mam przejściówki na AM4 i znalazłem tylko jedną ofertę $9 + wysyłka $16. Da radę samemu coś wykombinować, czy lepiej spróbować ten sprzedać i kupić nowy?

3. Zostało 300 zł z budżetu, na co wydać? Myślałem nad ulepszeniem CPU do Ryzen 5 3600 lub GPU do RX 5700 albo wydać na nowy PSU.

 

Dzięki za rady.

Link to post
Share on other sites

 

 

Potrzebuję nowego zasilacza, czy mogę na tym pracować dopóki nie padnie? Jak się zepsuje, może coś uszkodzić, czy po prostu przestanie/będzie gorzej działać?

 

Prądożernego zestawu mieć nie będziesz. Zasilacz jednak dość stary i warto mieć z tyłu głowy jego wymianę za jakiś czas.

 

 

 

Mam chłodzenie, ale nie mam przejściówki na AM4 i znalazłem tylko jedną ofertę $9 + wysyłka $16. Da radę samemu coś wykombinować, czy lepiej spróbować ten sprzedać i kupić nowy?

 

Póki co box, i kupić coś w okolicach 100 zł a i zresztą sam box daje rade. Wydajnie i dość cicho. Sam ostatnio miałem u siebie.

 

 

 

Zostało 300 zł z budżetu, na co wydać? Myślałem nad ulepszeniem CPU do Ryzen 5 3600 lub GPU do RX 5700 albo wydać na nowy PSU.

 

1600AF i RX 5700 to już takie połączenie, gdzie GPU będzie w części gier mocno ograniczana przez CPU w 1080p.

W przypadku 1440p problem w znacznej mierze ustąpi.  Jak idziesz w 1440p, to warto myśleć o GPU ale ten nowy PSU warto też zmienić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...