Skocz do zawartości

Zestaw za 4000 - 4500 zł


Recommended Posts

Siostra chce kupić komputer (głównie web development, żadnych gier) w okolicach 4-4.5k - główny nacisk tutaj to stabilność pracy (po kilkanaście godzin dziennie) i zastanawiam się nad takim zestawem:

  • Procesor:
    AMD Ryzen 5 3600
  • Płyta główna:
    ASUS TUF GAMING X570-PLUS
  • RAM:
    Corsair Vengeance LPX 16GB [2x8GB 3200MHz DDR4 CL16 1.35V DIMM]
  • Karta graficzna:
    MSI Radeon RX 560 4G AERO ITX OC
  • Dysk twardy:
    Samsung 970 Evo Plus M.2 500GB
  • Zasilacz:
    Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W
  • Obudowa:
    SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black
  • Karta sieciowa:
    Linksys WUSB6100M-EU

 

SSD pod M.2 wystarczy na 500GB, bo w zestawie będzie jeszcze drugi SSD, używany aktualnie w laptopie.

Największy problem mam z wyborem płyty głównej - wiem, że kłopotliwe mogą być te wiatraczki na chipsecie (przy X570), z drugiej strony dobrze byłoby mieć płytę, która pozwoli na ewentualny upgrade, ale przede wszystkim - zapewni zestawowi stabilne działanie, dlatego mam tutaj trochę mieszane uczucia co do wyboru płyty na B450. Ciśnienia dużego na szybki zakup nie ma, ale musi to zostać zakupione w tym miesiącu i tu trochę obawiam się poczekania na B550 (czy nie będą miały chorób "wieku dziecięcego").

Edytowane przez kam1l
Link to post
Share on other sites

Strasznie nierówny ten zestaw, Ryzen 3600 na boxowym chłodzeniu, budżetowa obudowa, a zasilacz w zasadzie top, do tego kompletnie nieopłacalny SSD Samsunga i ten RX 560 w kwocie ponad 600zł to absurd.

 

https://proline.pl/koszyk/560c8e3b

6 rdzeni / 12 wątków z iGPU, 32GB RAM z opcją rozbudowy, Fera 3 dla lepszej kultury pracy, SSD 512GB na NVMe, wyciszona obudowa, cichszy PSU Seasonica z zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.

 

Warto poczekać na tańsze płyty na chipsecie B460, wtedy zaoszczędzisz blisko 400zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co chcesz tam upgrejdować? Strony w przyszłości będą wymagały 8 rdzeni czy co?

Chyba nie załapałeś, web development != przeglądanie stron ... ;)

 

 

 

https://proline.pl/koszyk/560c8e3b 6 rdzeni / 12 wątków z iGPU, 32GB RAM z opcją rozbudowy, Fera 3 dla lepszej kultury pracy, SSD 512GB na NVMe, wyciszona obudowa, cichszy PSU Seasonica z zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.

 

Przyznam szczerze, że wypadłem ostatnio z rynku częściowego, więc faktycznie mogło to wyglądać niezbyt "pro". Ale Twój zestaw wygląda całkiem spoko, tylko na pewno nie będzie dysku z Adaty - sorry, ale uprzedzenia biorą górę. Z Samsungowych SSD korzystam prawie 6 lat, w tym czasie dwóm znajomym padły dyski innych producentów, także pozostanę przy swoim. I grafika jednak osobna się przyda, bo dość często będzie odpalony Photoshop/Avocode/Figma.

Tylko nie wiem czy nie pomyliłeś się z zasilaczem w swoim zestawie, bo pisałeś o Seasonicu, a w koszyku z proline jest be quit! 300W.

Link to post
Share on other sites

Evo 970 Plus 500GB to blisko 600zł za 500GB, za 700zł masz 1TB dyski, nie opłaca się tego brać.

 

Tylko nie wiem czy nie pomyliłeś się z zasilaczem w swoim zestawie, bo pisałeś o Seasonicu, a w koszyku z proline jest be quit! 300W.

Pomyłka z mojej strony.

 

także pozostanę przy swoim. I grafika jednak osobna się przyda, bo dość często będzie odpalony Photoshop/Avocode/Figma.

W takim razie jak musi być dedykowana karta lepiej iść w Ryzena 3600 + znacznie wydajniejszego i bardziej opłacalnego GTX 1650S

 

https://proline.pl/koszyk/ec60da17 płyta na B450 z dwoma złączami M.2, X570 nic tu nie wnosi, na B450 tez możesz wrzucić nowszy CPU jak Ryzen 4XXX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
https://proline.pl/koszyk/ec60da17 płyta na B450 z dwoma złączami M.2, X570 nic tu nie wnosi, na B450 tez możesz wrzucić nowszy CPU jak Ryzen 4XXX.

 

 Dzięki wielkie za pomoc, w takim razie zostanę przy B450.

Przeglądam opinie na temat płyt na B450 i tak się zastanawiam - czy wszystkie na tym chipsecie mają problem z długim bootowaniem? Nie jest to wielki problem jeśli całość po załadowaniu OS będzie pracowała stabilnie i szybko, ale trochę dziwnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...