Skocz do zawartości

Problem z wczytywaniem instalacji win10 po wymianie płyty głównej. Bardzo proszę o pomoc.


Recommended Posts

WItam,

 

Tak jak w temacie tkwię w problemie z instalacją Windows 10, komputer jest po wymianie płyty głównej z Gigabyte P35 S3L na MSI P45 Neo2 FR, przed wymianą windows 10 uruchamiał się właściwie komputer działał bez zarzutu pewnego dnia płyta padła. Po montażu nowej płyty i zamontowaniu wszystkich tych samych części system nie uruchamiał się.

 

Specyfikacja komputera to:

 

GPU: Geforce GT 730 DDR5

 

CPU: Intel Q8400S

 

RAM: DDR2 6GB 2x2, 2x1

 

HDD: 250GB + SSD 120GB (SSD w formacie partycji GPT)

 

Zasilanie: 500W Siletium PC 80Plus SPC164 Vero

 

W pierwszej kolejności zmieniłem rozruch z IDE na AHCI, zaczęło widzieć dysk SSD lecz botowanie z płyty dvd czy botowalnego pendriva nie przynosi skutku tzn po krótkim wczytaniu okienka Windows znika i po jakichś 30sek komputer się restartuje i robi wszystko to samo od nowa.

 

Robiłem wiele zaleceń odszukanych w sieci, które zadziałały w innych przypadkach jednak w dalszym ciągu nic się nie zmieniło i nie mogę uruchomić instalacji z dowolnego botowalnego nośnika czy płyty DVD.

 

Proszę o pomoc ponieważ walczę z tym już od kilku dni i nic się nie zmienia próbowałem zainstalować system na innym komputerze do pierwszego restartu i przełożyłem dysk ale wtedy wczytywanie Windows zatrzymuje się na błędzie ładowania systemu i zaleceniu o naprawie problemu.

 

Plik: \WINDOWS\system32\winload.exe

 

Kod błedu: 0xc000000e

 

Błąd pojawia się w kopii systemu z USB jak i płyty sprawdzałem na innym urządzeniu i instalacja przebiega normalnie

Edytowane przez UnitedTerror
Link to post
Share on other sites

I nie ruszy.

Musisz zrobić format i od nowa zainstalować na czysty dysk.

I to zrobiłem 3 razy ponieważ próbowałem różnych wersji systemu 10, ale to jest najmniejszy problem ze system nie rusza ja nie mogę go zainstalować ponieważ proces botowania z płyty lub pendrive'a się restartuje za każdym razem tak jak wyżej opisałem okno windows znika po kilku sekundach i komputer się restartuje. Dysk SSD jest nowy HDD nie ale próbowałem z podłączonym HDD oraz bez, efekt jest taki sam.

Edytowane przez UnitedTerror
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak wcześniej ale ponowiłem próbę koniec końców reakcja była taka że botowanie nie rusza z miejsca cały czas jest czarny ekran i w lewym górnym rogu miga "_" a podpięty jest tylko SSD i pendrive stworzony i zbotowany za pomocą media toola. Również podmieniałem pamięć ram aby upewnić się czy to nie jest jeszcze coś innego ale nic z tych rzeczy ponieważ ram w innym komputerze działa więc jest sprawny. Dysk SSD jest sprawny na 100% robiłem test w laptopie.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że masz tego pendrive źle zrobionego pod instalację.

Wygląda na to że instalator nie może rozpocząć pracy.

Stąd ten mrugający "_"

Też tak pomyślałem w pierwszej chwili więc stworzyłem nowy botowalny nośnik i odpaliłem go na laptopie n którym nie było żadnych problemów system zainstalował się w 10 minut może 1 min lub 2 więcej i nie było żadnych problemów. Tutaj nie dzieje się nic co ważniejsze system na płycie zachowuje się identycznie kolejność w biosie mam ustawioną na USB lub CD-ROM w zależności jaki nośnik sprawdzałem. Dlatego nie mam pojęcia co się dzieje czy jakieś ustawienia w bios mogły na tym zaważyć? Bo na początku po wymianie płyty przywróciłem ustawienia bios do domyślnych, ustawiając wyłącznie AHCI.

Link to post
Share on other sites

Podepnij pendrive'a, odpal i wejdź do biosu/uefi, znajdź sekcje boot, a w niej harddisk. wejdź i zmień kolejność, aby tam USB było jako pierwsze Sent from my Lenovo TB3-850M using Tapatalk

Za każdym razem usb jest jako pierwsze a w kolejności dysk SSD nie inaczej i to w żaden sposób nie pomaga system dla odmiany uruchamia okno wczytywania instalacji Windows ale nic się nie zmienia jest cały czas okno Windows na czarnym tle i nic się nie dzieje. Próbuję różnych narzędzi a teraz dodatkowo będę robił ręcznie botowalnego pendrive'a jeżeli to nie zadziała to zaczyna brakować mi pomysłów co jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj na pojedynczej kości ram. 

To inaczej, sprawdzałem na pojedynczej kości ram na dual channelu też i na 4 slotach zmieniałem na ramy które działają w drugim komputerze, także skończyły mi się możliwości jeżeli chodzi o ram. Botowanie robiłem 5 razy 3 razy media toolem raz rufusem i kolejny raz ultra iso, bez progresu tylko zmieniały się komunikaty, o tym "rozpoczyna botowanie z urządzenia USB..." i na tym się kończy bo po chwili komputer się restartuje wraz jak pojawi się okno Windows. Zmieniałem procesor na inny (sprawny) bez zmian, dysk SSD sprawny bo na laptopie działa co ważne postawienie systemu nie było żadnym problemem ale to opisywałem wyżej. Jeżeli ktoś będzie jeszcze miał jakiś pomysł albo wiedzę lub doświadczenie co można uczynić w takiej sytuacji niech da znać z góry dziękuję.

Edytowane przez UnitedTerror
Link to post
Share on other sites

Wrzuć zdjęcia z każdej zakładki BIOSu/UEFI może coś się wyjaśni. Sent from my Lenovo TB3-850M using Tapatalk

https://imgupload.pl/images/2020/06/07/IMG_20200607_132038.jpg

https://imgupload.pl/images/2020/06/07/IMG_20200607_132155.jpg

https://imgupload.pl/images/2020/06/07/IMG_20200607_132239.jpg

https://imgupload.pl/images/2020/06/07/IMG_20200607_132304.jpg

https://imgupload.pl/images/2020/06/07/IMG_20200607_132354.jpg

 

Dodałem wszystko to co mogłem prócz temperatur które są w normie, jeżeli coś jeszcze jest potrzebne daj znać, i ustawianie są na domyślne wcześniej było na AHCI teraz jest na ide. Wysłałem także jeden z komunikatów odnośnie skanowania dysku, ale to pewnie związane jest z ustawieniami trybu AHCI i IDE.

Link to post
Share on other sites

 

Pokaż ustawienia z opcji Advanced Features.

 

I powinno być na AHCI chyba, że używasz starych dysków PATA lub SATA na kontrolerze IDE

 

 

Ustawienie było na AHCI gdy tylko podłączyłem dysk SSD i sytuacja dalej jest taka że instalacja systemu zatrzymuje się na wczytywaniu ikony windows po jakichś 3 sekundach się restartuje i tak na nowo. Oczywiście dysk SSD jest w formacie GPT

Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście dysk SSD jest w formacie GPT

Może w tym jest problem. Zrób instalkę przez Rufusa, zaznacz MBR i BIOS (lub UEFI-CSM). Ta płyta raczej nie obsługuje UEFI. Będziesz musiał usunąć wszystkie partycje na dysku i utworzyć od nowa. W biosie ustaw od razu tryb na AHCI, nie trzeba będzie później przełączać a IDE bardzo zamula SSD.

Link to post
Share on other sites

Może w tym jest problem. Zrób instalkę przez Rufusa, zaznacz MBR i BIOS (lub UEFI-CSM). Ta płyta raczej nie obsługuje UEFI. Będziesz musiał usunąć wszystkie partycje na dysku i utworzyć od nowa. W biosie ustaw od razu tryb na AHCI, nie trzeba będzie później przełączać a IDE bardzo zamula SSD.

Robiłem instalację rufusem i ustawiałem na MBR i BIOS. Pokazywało komunikat że urządzenie niewłaściwie zbotowane czy coś takiego tak jakbym zrobił to nie tak a przez multi toola ze strony microsoftu uruchamia się zaczytywanie systemu z nośnika pendrive na 2/3sek i potem cały czas miga "_" i tak bez końca nic się nie dzieje jakby pendrive przestał odpowiadać a robiłem to już na kilku nośnikach zbotowanych w różny sposób i nic instalacja stoi w miejscu. Już nie mam kompletnie żadnych pomysłów, bo nawet jeżeli nie odczytało mi dysku na start to chociaż system powinien uruchomić się jako instalka z pendrive'a lub z płyty, oryginalna płyta z systemem windows również nie pomogła.

Edytowane przez UnitedTerror
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...