Skocz do zawartości

Smartphone do 1800zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jempierozki,

Recommended Posts

reno 2 ma w sumie tylko sens jak chcesz zaoszczędzić 200 złotych (o ile jest na promocji w xkomie, bo tak to kosztuje drożej niż x2 pro), bebechy są lepsze w x2 pro

 

wiem, że to kwestia gustu, ale przesiadłem się z mi6 i co może być dziwne, to nie czuję dyskomfortu spowodowanego wielkością telefonu, wręcz teraz uważam, że mi6 była za mała, no ale, jak mówię, są różne gusta i różne dłonie

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

W tym budżecie - a nawet niższym - jest jeszce Oppo Reno 2Z, tylko ma właśnie tego nieszczęsnego MediaTeka (który podobno wcale nie jest taki zły). Tutaj raczej opłacałoby się już skusić na Reno 3, bo bebechy bardzo podobne, a aparat lepszy.

Jutro ma zadebiutować Reno 4 - zobaczymy, w jakiej cenie.

 

No właśnie: jakbyście mieli do wyboru Realme X2 pro i Oppo Reno 2, to co byście brali? Wiem, że Realme pięknie wygląda na papierze (jak za tę kasę) i całkiem nieźle sobie radzi w testach i recenzjach, ale pytanie, czy to wytrzyma parę lat? Za to Reno 2 jest po prostu ładne - ten niepopsuty ekran i wysuwany aparat sprawiają, że w moim osobistym rankingu jest najładniejszym telefonem:)

 

A może lepiej poczekać, aż OnePlus 7T zejdzie poniżej 2000? Oppo Reno 2 ostatnio poszło o stówkę do góry w polskich sklepach, więc też by mogło teraz troszkę stanieć...

Link to post
Share on other sites
No właśnie: jakbyście mieli do wyboru Realme X2 pro i Oppo Reno 2, to co byście brali? Wiem, że Realme pięknie wygląda na papierze (jak za tę kasę) i całkiem nieźle sobie radzi w testach i recenzjach, ale pytanie, czy to wytrzyma parę lat? Za to Reno 2 jest po prostu ładne - ten niepopsuty ekran i wysuwany aparat sprawiają, że w moim osobistym rankingu jest najładniejszym telefonem:)

realme to oppo tak jak redmi to xiaomi, więc to też pytanie czy oppo wytrzyma tyle lat, z tego co widzę na dzień dzisiejszy (a co jest dla mnie trochę niezrozumiałe, bo jak wspomniałem wyżej, te marki to to samo) to to, że x2 pro dostaje co miesiąc aktualizacje, reno dostają raz na jakiś czas

 

 

 

A może lepiej poczekać, aż OnePlus 7T zejdzie poniżej 2000? Oppo Reno 2 ostatnio poszło o stówkę do góry w polskich sklepach, więc też by mogło teraz troszkę stanieć...

oneplus nie zejdzie poniżej (tzn zejdzie, ale będzie wtedy takim wyborem jakim obecnie jest op 6, czyli jest i tyle), nawet więcej, zaczął drożeć, bo ludzie się rzucili na te telefony po tym jak wyszły nowe ze snapem 865 w horrendalnych cenach, teraz jest w promo na xkomie za 2299, jeśli ciebie interesuje, dodam tylko, że realme jest bardzo podobnym telefonem do 7t, nie rozumiem działań tych marek, bo wypuścili fajny telefon z dobrą ceną i bardzo dobrymi aktualizacjami, ze spoko softem (w op7t chyba nadal nie masz pełnego aod, miało się to zmienić jakoś w maju, ale chyba dalej nic, jedynie apart jest jaki jest, jak ci przeszkadza to wrzucasz gcama)i jest alternatywą tańszą dla 7t, ale to lepiej dla klientów

 

a co już w ogóle całkiem śmieszne, to ich flaghship killery (x50 pro i teraz nowy x3 super zoom czy jak to tam się zwie) które są sporo droższe od x2 pro, a nie są jakimiś wybitnymi telefonami (x50 pro ma snapa 865 i 8/128 za 2999, apart nie zachwyca jak za taką cenę, nie ma jacka, a x3 ma ips-owy wyświetlacz ze 120hz odświeżaniem, brakuje też jacka i też wychodzi na to, że będzie droższy - około 2200 złotych), chociaż widzę, że x2 pro (chyba) pomału wycofują (no chyba, że ludzie się tak na nie rzucili, że nie mają już ich na magazynie i są jakieś problemy z dostawą), w xkomie obecnie została 8gb wersja, w euro wcześniej były te modele, teraz jest też tylko 8gb wersja

Edytowane przez jempierozki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

realme to oppo tak jak redmi to xiaomi, więc to też pytanie czy oppo wytrzyma tyle lat, z tego co widzę na dzień dzisiejszy (a co jest dla mnie trochę niezrozumiałe, bo jak wspomniałem wyżej, te marki to to samo) to to, że x2 pro dostaje co miesiąc aktualizacje, reno dostają raz na jakiś czas

 

 

 

oneplus nie zejdzie poniżej (tzn zejdzie, ale będzie wtedy takim wyborem jakim obecnie jest op 6, czyli jest i tyle), nawet więcej, zaczął drożeć, bo ludzie się rzucili na te telefony po tym jak wyszły nowe ze snapem 865 w horrendalnych cenach, teraz jest w promo na xkomie za 2299, jeśli ciebie interesuje, dodam tylko, że realme jest bardzo podobnym telefonem do 7t, nie rozumiem działań tych marek, bo wypuścili fajny telefon z dobrą ceną i bardzo dobrymi aktualizacjami, ze spoko softem (w op7t chyba nadal nie masz pełnego aod, miało się to zmienić jakoś w maju, ale chyba dalej nic, jedynie apart jest jaki jest, jak ci przeszkadza to wrzucasz gcama)i jest alternatywą tańszą dla 7t, ale to lepiej dla klientów

 

a co już w ogóle całkiem śmieszne, to ich flaghship killery (x50 pro i teraz nowy x3 super zoom czy jak to tam się zwie) które są sporo droższe od x2 pro, a nie są jakimiś wybitnymi telefonami (x50 pro ma snapa 865 i 8/128 za 2999, apart nie zachwyca jak za taką cenę, nie ma jacka, a x3 ma ips-owy wyświetlacz ze 120hz odświeżaniem, brakuje też jacka i też wychodzi na to, że będzie droższy - około 2200 złotych), chociaż widzę, że x2 pro (chyba) pomału wycofują (no chyba, że ludzie się tak na nie rzucili, że nie mają już ich na magazynie i są jakieś problemy z dostawą), w xkomie obecnie została 8gb wersja, w euro wcześniej były te modele, teraz jest też tylko 8gb wersja

 

Fakt, są prawie takie same. Myślałam, że różnica będzie dotyczyła przynajmniej materiałów użytych do wykonania obudowy, ale podobno oba mają szkło i aluminium.

Mi wystarczy 8GB RAMu - bardziej martwi mnie 128GB pamięci wbudowanej (wersja 12GB ma 256 - szkoda, że nie zrobili wersji 8/256).

Orientuje się ktoś, skąd ten trend na nierozszerzalną pamięć? Coraz mniej telefonów ma sloty na kartę SD. Dual sim jest za to wszędzie - jaki problem jest w tym, żeby zrobić jedno gniazdo hybrydowe, jak to bywało ładnych kilka lat temu?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

256gb to masz jeszcze mało ?

Kup sobie taki z 512 :D

Assassin Odyssey nie ma na Androida.

Poza tym w tych lepszych modelach masz UFS a to już prawdziwy demon prędkości.

 

Myślę o tych kartach raczej w kontekście pamięci 128GB. Niby nie jest za mało, ale i tak wiem, że to całe zawalę różniastymi apkami:D szczególnie, że telefon ma posłużyć kilka lat, a wymagania sprzętowe i pojemnościowe apek rosną wraz z rosnącymi parametrami nowych sprzętów. Załóżmy tez, że np. jadę na kilkutygodniowe wakacje bez dostępu do taniego internetu (więc chmura odpada) i chcę nakręcić mnóstwo filmów i nie stracić na jakości, a z jakiegoś powodu nie mogę wziąć lapka z pojemnym dyskiem i przerzucać tego na bieżąco. Albo muszę zrobić factory reset z czyszczeniem pamięci i wszystko, co nie zostało wcześniej zgrane idzie się... no. Jeżeli chodzi o trzymanie multimediów, to karty SD mają sporo plusów.

 

Nie jest to wprawdzie rzecz, której nie można przeboleć, ale zastanawia mnie techniczny aspekt tej decyzji - czemu nie można rozszerzyć pamięci, skoro jeszcze niedawno wszędzie były instalowane gniazda hybrydowe i (chyba?) nie miało to większego wpływu na cenę? Orientuje się ktoś, czy przyczyna jest czysto techniczna, czy to po prostu widzimisię producentów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...