Skocz do zawartości

Nieuchronność kary?


Recommended Posts

Kilka lat temu, gdy Windows 10 wszedł na rynek istniała wspaniała oferta darmowego uaktualnienia. Skorzystałem z niej, ale niestety komputer działał mi po niej tak niestabilnie, że nie dało się go w ogóle używać. Występowały niesamowite problemy ze sterownikami i wszystkim innym, więc musiałem czym prędzej wrócić do swojego poprzedniego systemu. Teraz wiem, że Windows 10 działa już dużo lepiej, zadomowił się na rynku itd., jednak Microsoft wycofał się już z tej wspaniałej oferty darmowego uaktualnienia. Rozważam mimo to zainstalowanie tego systemu w oparciu o swój klucz z Windowsa 8. Po jakim czasie można się spodziewać, że Microsoft w końcu upomni się o swoje i zgłosi sprawę do odpowiednich służb? Jaki wyrok można wyłapać za takie postępowanie? Grozi za to odsiadka? Kupowanie nowego systemu za 630 złotych uważam za rozbój w biały dzień, kwota ta przewyższa wartość mojego komputera.

Edytowane przez aqwiq
Link to post
Share on other sites

W sieci pełno artykułów o tym że jest to literalnie niezgodne z prawem i piszą, że to tylko kwestia czasu kiedy Microsoft się za to weźmie. A wtedy będą wyroki, płacz i zgrzytanie zębów. Tego się trochę obawiam. Ale skoro macie inne zdanie na ten temat, to może warto wam zaufać, sam już nie wiem

Link to post
Share on other sites

W sieci pełno artykułów o tym że jest to literalnie niezgodne z prawem i piszą, że to tylko kwestia czasu kiedy Microsoft się za to weźmie. A wtedy będą wyroki, płacz i zgrzytanie zębów. Tego się trochę obawiam. Ale skoro macie inne zdanie na ten temat, to może warto wam zaufać, sam już nie wiem

Podstawowe pytanie.

Windows 8 masz oryginalny ? :D

 

Bo jeśli nie to 550 i do sklepu.

Link to post
Share on other sites

Całkowicie to rozumiem. Cały czas jednak dociekam tego kiedy i jak wysoka kara może mnie za to spotkać?

 

Z licencji Microsoft wyraźnie wynika, że jest to nielegalne. A skoro oprogramowanie jest nielegalne = jego posiadanie podlega karze, np. pozbawienia wolności.

 

Chyba, że chcesz przekazać, że Twoim zdaniem ta kara jednak nie jest nieuchronna, wtedy uspokoiłoby mnie to w pełni.

Link to post
Share on other sites
Jaki wyrok można wyłapać za takie postępowanie?

W Polsce kara śmierci jest nielegalna, ale  Microsoft znalazł już sposób na obejście tego problemu przez podpisanie stosownej umowy z Kim Dzong Unem. Skazańców wysyła się do Korei Północnej i tam rozstrzelania dokonuje pluton egzekucyjny. Oczywiście bez wyroku sądowego, więc nie możesz się odwoływać. Na dniach zapukają do ciebie panowie z polskiego oddziału MS, aby dostarczyć cię na lotnisko w Radomiu i stamtąd wylecisz do Pjongjangu podstawionym samolotem Air Koryo. Egzekucję wykonuje się bezpośrednio po przylocie skazańca, publicznie na centralnym placu stolicy KRL-D. Wiem, bo kolega kolegi ciotecznego brata sąsiadki szwagra zna kogoś, kto taką egzekucje przeżył i ponoć nawet udało mu się wrócić do Polski, ale podobno teraz musi żyć pod zmienionym nazwiskiem i używać tylko i wyłącznie Linuxa...

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Pobierz obraz w10 z MS robisz botowalnego pendriwa instalujesz w10 jak wyskczy okno z prośbą o podanie klucza klikasz "nie posiadam klucza" Windows się instaluje normalnie do końca.

 

Po zakończeniu instalacji odpala się Windows , przechodzisz w ustawienia, rejestracja Windows podajesz klucz z Windowsa 8. Weryfikacja przechodzi online bez problemu masz tym sposobem legalny w10.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dodatkowo wszystkie windowsy 10 aktywowane kluczami ze starych systemów są aktywowane jako ten sam klucz w10 więc życzę powodzenia w sprawdzaniu milionów licencji o tym samym kluczu. ;) no chyba ze M$ przechowuje stare klucze gdzieś u siebie na serwerach.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Najpierw idziesz na 25 lat do paki o zaostrzonym rygorze, a potem rozerwą Cię końmi,na koniec Bill Gates powie Ci do ucha "A nie mówiłem?"

Edytowane przez zwolay
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...