Skocz do zawartości

Płyta główna i wgrywanie do BIOSA plików NVME


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez siwyck,

Recommended Posts

Witam. Płyta główna Asus Sabertooth 990 FX
Bios zaktualizowany do najnowszego tj. Version 1604  2012/10/24
Zakupiłem dysk Dysk
Niestety płyta nie posiada gniazda M.2, lecz zakupiłem adapter Adapter
Podpiąłem do gniazda PCI-e 16 x4 no i niestety bios nie wykrywa dysku
Proszę o pomoc co wgrać i w jaki sposób, żeby można było postawić system Win 10 Pro na tym dysku
Słyszałem że trzeba wgrać jakieś pliki do bios-u by wykryło NVME ale jak :) dziękuje 

 

Link to post
Share on other sites

Specjalny adapter na sata 3. Kompatybilny typem twojego dysku NVME co jest bardzo ważne. Oczywiście wydajność będzie mniejsza.

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

W codziennej pracy nieodczuwalna. Przy ładowaniu gier może być już różnica. 

 

A co do adaptera spróbuj wpisać coś typu "NVME to sata". Nie daję gwarancji, że to zadziała. Nigdy czegoś takiego nie robiłem. Stwierdzam jedynie, ze takie coś istnieje i trzeba dobrać specjalny pod dany dysk. Różnice w pinach czy coś tego typu. 

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebne żadne techniki tylko modyfikacja biosu, ale nie wiem czy ktoś modyfikowałby bios pod AMD. Specjalny adapter szukałbym jakbym dostał dysk NVME w prezencie, a tak to wystarczy zwykły SSD a wydajność będzie taka sama jak przez adapter NVME do SSD.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Znalazłem i próbuję :)

Dam znać jak efekt 

https://www.win-raid.com/t871f50-Guide-How-to-get-full-NVMe-support-for-all-Systems-with-an-AMI-UEFI-BIOS.htm


Do biosu wgrane pliki NVMe i wszystko pięknie chodzi :)
Tak więc da się wszystko.
Temat można zamknąć i uznać za rozwiązany :)

 

Jak ktoś ma ASUS SABERTOOTH 990 FX to dodaję 2 pliki
AMD FX 8350 :)
Oryginalny Bios oraz już Podmieniony z NVME
Wszystko działa jak należy
IMG-1805.jpg IMG-1806.jpg
 
 
Edytowane przez siwyck
Link to post
Share on other sites

Daj coś więcej jeżeli chodzi o twoją konfigurację,mam podobny ból,korzystam z 850 pro na sata jako systemowego,ale SSD Plextor M9PY jako dysk do pracy.W W10 widoczny ale tylko w systemie,w botowaniu nie widoczny.oprócz tego 6 dysków na sata.Jak to wygląda u ciebie,czy jest możliwość wyboru,po wgraniu modowego biosu,inst. systemu z innych miejsc,czy tylko m.2.brak błędów?czy da się wrócić do biosu 1604,gdyby coś poszło nie tak?

Edytowane przez zxccxz
Link to post
Share on other sites

Daj coś więcej jeżeli chodzi o twoją konfigurację,mam podobny ból,korzystam z 850 pro na sata jako systemowego,ale SSD Plextor M9PY jako dysk do pracy.W W10 widoczny ale tylko w systemie,w botowaniu nie widoczny.oprócz tego 6 dysków na sata.Jak to wygląda u ciebie,czy jest możliwość wyboru,po wgraniu modowego biosu,inst. systemu z innych miejsc,czy tylko m.2.brak błędów?czy da się wrócić do biosu 1604,gdyby coś poszło nie tak?

 

da się, trzeba mieć oryginalny bios, ale raczej nic nie tak nie będzie :)

W instrukcji w linku który podałem masz wszystkie informacje, możesz włączyć tłumaczenie strony dasz rade to nic trudnego. Polecam wersje dla noobów jeśli chodzi o program do wgrywania pliku do biosu

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...