Skocz do zawartości

Wykonanie sklepu internetowego od zera


Recommended Posts

Czy to się w ogóle opłaca? Czy lepiej zastosować jeden z dostępnych, istniejących na rynku silników e-sklepowych: a jest tego trochę.

Sklep w którym sprzedawana byłaby muzyka: zarówno własna jak i innych twórców. Sprzedaż przede wszystkim na rynkach zagranicznych: w związku z tym metody płatności które dałyby możliwość regulacji rachunków klientom z zagranicy.

Link to post
Share on other sites

Masz na myśli pisanie kodu sklepu od podstaw? Zdecydowanie odradzam, zakładam że skoro zadajesz takie pytanie to nie masz programistów na etacie. Silników na rynku jest sporo (magento, presta itd) ale one też wymagają obsługi i oczywiście hostingu. Najprościej jest kupić gotowca, usługę kompletną w pudełku.

Link to post
Share on other sites

Również odradzam. No chyba, że to miałoby być jakieś naprawdę skromne rozwiązanie, ale to też sporo klepania kodu. Zwykle korzysta się z gotowych silników, tak jak kolega tutaj napisał.

Bądź całkowita rezygnacja z silnika, na rzecz takich outsourcingu tego rodzaju usług.

Link to post
Share on other sites

Biorę  pod uwagę współpracę z programista, ale na zasadzie B2B niż etat.

Ale fakt, gdyby była taka opcja, to wolałbym jednak zainwestować w jakieś gotowe rozwiązanie. Outsourcing skryptu e-commerce wchodzi jak najbardziej w grę.

Link to post
Share on other sites

IMO potrzebujesz właśnie programisty do wdrożenia gotowego rozwiązania. Ktoś musi postawić serwer dla tego gotowca, zainstalować i skonfigurować bazę danych, sieci, spiąć to wszystko do kupy, zintegrować z płatnościami online oraz zabezpieczyć przed kradzieżą własności intelektualnej i script-kiddies. Do tego dochodzi jeszcze otoczka: utrzymanie infrastruktury dla storage'u z muzyką, ogarnianie licencji i migracja do kolejno wychodzących wersji używanego softu. Napisanie sklepu internetowego od zera to jest rok pracy zespołu doświadczonych programistów i kosztuje miliony. 

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą. Koszty postawienia e-sklepu od zera, to nie są tanie rzeczy.

Nie lepiej pójść w kierunku gotowych rozwiązań jak Shoper? Tu masz przykładowe sklepy które korzystają z ich usług:

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jeżeli posiadasz taką wiedzę to polecam korzystać z gotowego CMS pod sklepy, jednak bez wiedzy może być ciężko. Lepiej odezwać się do agencji np - pomogą w doradzeniu, stworzeniu projektu i strony aż po promocje w Google. Samo tworzenie to proces trwający kilka tyg, to promocja zajmuje kilka miesięcy i tutaj naprawdę potrzeba dużej wiedzy.

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Używasz jakiegoś programu fakturowo-księgowego?  najlepiej to poukładać dobrze od początku, tak żeby to nie wymagało potem wiele pracy do utrzymania. Są rozwiązania które zapewniają serwer i platformę. Ty jedynie przekierowujesz ruch na twoją domenę i coś takiego Ci polecam. Fakt że kosztuje to 1-2k/rok, ale odpada Ci utrzymanie serwera, a całą optymalizacje kodu i mechanizmu odwala usługodawca. Co z tego że ktoś Ci to postawi Ci sklep który będzie wymagał grzebania przy aktualizacjach itp. Wtedy potrzebujesz stałego pracownika który to będzie ogarniał na bieżąco.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Wujek chyba tego używa. Dość regularnie narzeka na ubogie funkcje. Pamiętam, że miał problemy z wyświetleniem na stronie produktu jego wariantów. Dają Dockera, więc, jeśli się na tym znasz, możesz sobie to odpalić na swoim kompie w kilka minut bez instalowania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.12.2020 o 10:58, leto87 napisał:

Może ktoś powie coś na temat PrestaShop?

Typowy kombajn All-In-One...... działą dobrze dopóki czegoś nie spierdzielą aktualizacją...... a i aktualizacje bardzo rzadko wprowadzają sensowne funkcje. 99% z nowych funkcji jest:

  • niepożądanych,
  • zbugowanych do tego stopnia że są nieużywalne.

 

Pomijam to że większość aktualizacji typu bug-fix tak naprawdę nie naprawia niczego, a wręcz odwrotnie: wprowadza nowe bugi.

Edytowane przez macfan-pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...