Skocz do zawartości

Czy wszystko w tym zestawie jest okej ?


Recommended Posts

1.Obudowa - Genesis Irid 300

2.Procesor - AMD Ryzen 7 3700X

3.Grafika - Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC WHITE 8GB GDDR6

4.Pamięć RAM - Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4

5.Zasilacz - SilentiumPC Vero L3 700W 80 Plus Bronze

6.Płyta główna - MSI B450 TOMAHAWK MAX

7.Dysk 1 - Kingston A400 480GB

8.Dysk 2 - Toshiba P300 1TB 7200obr. 64MB

 

Pytam bo to będzie mój pierwszy komputer i dopiero się uczę, jednak dobrałem takie części, oczywiście patrzyłem czy wszystko pasuję ale boję się że mogłem coś ominąć.

 

Prosił bym o pomoc doświadczonych osób w tym temacie, z góry dziękuje.

 

Link to post
Share on other sites

Nie wszystko jest ok.

 

1. Kiepska, efekciarska obudowa. Potem będziesz się dziwił że temperatury wysokie. W cenie ok. 300pln najlepiej bierz Be Quiet Pure Base 500, a najlepiej dołóż do Meshify od Fractala.

 

2. Po co zasilacz 700W do tego zestawu? 500W w zupełności wystarczy, wiec lepiej brać lepszą jednostkę, np. Seasonic Focus 550W:

 

https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550w-ssr-550fx-1483167/

Link to post
Share on other sites

Dopłata do 3700X w zestawie do gier nie ma żadnego sensu.

Obudowa piekarnik, kiepski SSD.

 

Jaki masz monitor?

 

https://proline.pl/koszyk/f930959f

Ryzen 3600 z wydajniejszym RX 5700XT z dobrym chłodzeniem

szybszy SSD na NVMe

wydajny i cichy cooler pod ewentualne OC CPU

dużo lepsza obudowa z RGB

Znacznie lepszy jakościowo PSU Seasonica z półpaysnym trybem pracy i 10 letnią gwarancją.

 

Dociągając budżet szybszy RAM https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-ddr4-16gb-2x8gb-3733mhz-cl17-pv416g373c7k-p5486360

Link to post
Share on other sites

Dzięki za zestaw, podoba mi się, jednak mam dwa problemy z nim pierwszy to czy nie muszę się obawiać sterowników Radeonów ponieważ wiem że były z nimi dużo problemów. A drugi problem polega na tym że mówisz że nie warto dopłacać za ryzena 7 do gier jednak czy miało by to sens jeśli chciałbym oprócz do gier używać go do streamingu i wielozadaniowości ?

Link to post
Share on other sites

Wielozadaniowości tak, ale zależy jak dużej bo już 3600 z 6/12 robi robotę. Ale jasne, śmiało.

Do streamowania niekoniecznie, bo możesz streamować na GPU bez większych spadków - ale tylko na wybranych modelach zielonych z serii 16/20 - poczytaj/obejrzyj materiały o nvenc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...