Skocz do zawartości

ASUS ZenBook 12 UX433FAC-A5111T vs ASUS ZenBook 14 UM431DA - R5


Recommended Posts

Szanowni,

chciałbym Was serdecznie prosić o opinie na temat dwóch laptopów.

Jeden z nich to ASUS ZenBook 12 UX433FAC-A5111T (ok. 3750 zł): https://mediamarkt.p...wE&gclsrc=aw.ds

Drugi to: ASUS ZenBook 14 UM431DA - R5 - https://www.x-kom.pl...-512-win10.html

Czy ktoś z szanownych użytkowników miał okazję korzystać z tych laptopów i moógłby wyrazić swoja opinie? Chodzi mi zwłaszcza o kulture pracy, czy laptopy szybko chodzą, czy się nie zacinają itd.

Co do pierwszego laptopa - wiem, że mógłbym znaleźć coś w lepszej cenie za te parametry, ale w tym modelu bardzo podoba mi się estetyka - wąskie ramki, brak szerokiego paska na dole itd.

Ogólnie szukałem laptopa do 3000 zł, 14-calowego, głównie do pracy, szybkiego, poręcznego. Gdybyście ew. mogli mi coś poradzić jakiś tego typu laptop w tej kategorii cenowej, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.


Pozdrawiam,
Dekomp

Link to post
Share on other sites

Oba modele są wyposażone w procesory mobilne, więc nie będą one miały wysokich temperatur. Osobiście chwile miałem opcję "poklikania" na tym pierwszym Zenie. One tak średnio kosztują 3500-800zł. Lekkie, dobrze wykonane i będą szybko chodzić, bo mają dyski ssd, więc chyba szuka musiałaby być uszkodzona, aby laptop się przycinał (albo odpalisz 20 kart w chromie, to lapek może złapać zadyszki ;)) Jeśli to ma być laptop, który ma posłużyć na kilka lat, brałbym coś na 16 gb, bo większość takich laptopów ma lutowany ram, więc możliwość rozbudowy jest mała. Tutaj nowy acer z nowym ryzenem, który ma właśnie 16 gb https://www.x-kom.pl/p/563179-notebook-laptop-141-acer-swift-3-r5-4500u-16gb-512-w10-srebrny.html na ips i waga 1.20 kg. 

Edytowane przez porcelanowy_janusz
Link to post
Share on other sites

Oba modele są wyposażone w procesory mobilne, więc nie będą one miały wysokich temperatur. 

Zdziwiłbyś się. Są laptopy które i tak osiągają wysokie temperatury ale są też takie, które po dłuższym obciążeniu procesora ucinają mocno wydajność, obniżając tym samym temperatury. Podczas normalnej pracy (przeglądarka, YouTube) problemów nie będzie i to zapewne miałeś na myśli ale Twoja wypowiedź brzmi ogólnikowo. Warto to sprostować.

 

Dwa tematy, nikt nie zapytał jaki to rodzaj pracy... A więc ja pytam, jaka praca dokładnie? Excel, Gmail i tego typu programy? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...