Skocz do zawartości

Jaką kartę wybrać do gier ? (używana)


Recommended Posts

Witam. Od pewnego czasu przymierzam się do zmiany karty graficznej na coś mocniejszego niż posiadam a ze względów ekonomicznych na chwilę obecną zostaje mi wybór karty z "drugiej" ręki. Tutaj kieruję pytanie do was co wybrać w kwocie +/- 500 zł

 

Mój aktualny PC :

CPU : I5 6500 3,2 GHz

GPU : ASUS STRIX GTX 960 2GB

Płyta : ASUS H110M-K

RAM : 2x8GB HyperX 2133MHz CL14

Zasilacz : Corsair VS 650W

 

Na ogłoszeniach idzie znaleźć parę kart np. GTX 1050 2/3/4GB, GTX 1060 3/6GB (6 mało) no i karty od AMD np. RX 570 4GB(Asus,MSI,Aorus) RX 470. Z karatami od AMD nie miałem nigdy styczności i nie mogę ich porównać i nawet nie wiem jak do GTX'ów.

 

Przykłady z olx:

1060 6GB

1060 6GB EVGA

RX 570 4GB

 

Proszę o opinie jaką kartę byście polecali z tych co wymieniłem lub inną, na którą można było by polować a czego lepiej unikać i nie kupować nawet za te pieniądze. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Ps. Oczywiście karta będzie używana głównie do gier.

Edytowane przez bajers09
Link to post
Share on other sites

Co do olx to kupilbym tylko z odbiorem osobistym i sprawdzeniem, pisz i pytaj o możliwość oraz na jakiej podstawie gwarancja (paragon, faktura, jaki sklep - sprawdź czy istnieje?)

Wg mnie 450 za gtx 1060 6gb to uczciwa oferta, za rx 570 ciut drogo - 400 byłoby ok., szukaj jeszcze rx 580/480 4/8gb., wydajność porównywalna tu skupiłbym się na wersji (kultura pracy), gwarancji, stanie karty, uczciwości sprzedawcy (opinie allegro), w większości starych kart zakładaj że musisz zmienić pastę termo, nie kupuj nic poniżej 4gb vramu., twoja i5 to żaden potwór więc 1060 czy rx będą ok.

Link to post
Share on other sites

Wiem właśnie że mój PC już swoje ma karku dlatego też nie szukam czegoś nowego mega mocnego bo zdaję sobie sprawę że nowy 1660 super to będzie przerost mocy nad treścią, dlatego skupiam się na troszkę starszych kartach. Co do odbioru osobistego mam duży problem ze względu na lokalizację, najbliżej sensowne karty znajduję 300km od domu więc trochę lipa z tym. Dzięki za info odnośnie sklepów gdzie zostały zakupione bo faktycznie nie pomyślałem o tym i mogę pochodzić z firmy "krzak" co sprzedaję wszytko, daje gwarancję a później jej nie ma i robi się problem. Czyli 1060 6GB lub RX 580 8GB. Odnośnie GTX'ów czy duże są różnice jeżeli chodzi o jej producentów tj. MSI, EVGA czy Gigabyte ? Sprawdzałem na jednej ze stron te 3 karty w porównaniu i widzę różnice w taktowaniu rdzenia czy pamięci oraz w zastosowanych technologiach ale za dużo mi to nie mówi nic. Co lepiej lub gorzej sprawdzi się w grach typu CoD,BF,CS czy NFS lub FH ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Odnośnie GTX'ów czy duże są różnice jeżeli chodzi o jej producentów tj. MSI, EVGA czy Gigabyte ? Sprawdzałem na jednej ze stron te 3 karty w porównaniu i widzę różnice w taktowaniu rdzenia czy pamięci oraz w zastosowanych technologiach ale za dużo mi to nie mówi nic
 

Różnice są przede wszystkim w chłodzeniu, sytuację komplikuje fakt że każdy producent ma kilka konstrukcji. Ogólnie z tych co wymieniłeś to szukałbym chyba EVGA (ftw ale ssc też jest ok) albo MSI gaming, jeśli chodzi o AMD to sapphire (nitro albo pulse) i powercolor (red devil) mają dobre chłodzenia. Za dobre wersje trzeba czasem sporo dopłacić, nieraz znajdzie się w tej samej cenie biedna wersja wyższego modelu. Kwestia wyboru czy wydajność ponad wszystko czy cisza i dłuższa żywotność.

Przede wszystkim postaraj się o jakąś gwarancję (choćby rozruch 2 tygodnie) i sprawdź kartę pod obciążeniem od razu po zakupie czy wszystko jest w porządku.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zwiększam budżet do 600zł. Co do hałasu nie zależy mi na tym aż tak, ważne aby karta była dobra i jeszcze u mnie trochę wytrzymała. O RX 580 nic za bardzo nie wiem sprawdzałem tylko opinie i filmiki z testów i wychodzi na to że nawet 4GB dają radę z grami w max detalach i 1080p więc zastanawiam się czy szukać o 100zł droższej wersji 8GB ? Jeszcze do tego dochodzą różne modele XFX,Asus,Aorus no i Nitro oraz Sapphire ale one tylko w 470/570 są sprzedawane za te pieniądze.

Link to post
Share on other sites

RX 580 Nitro 4gb jak najbardziej jest do kupienia poniżej 500zł. Jak chcesz zwiększyć budżet i wolisz zielonych to za ok. 600zł znajdziesz jakiegoś zadbanego gtx 1060 6gb który wypada wydajnościowo podobnie . Do RX 580 8gb moim zdaniem nie ma sensu dokładać bo i tak tego vramu nie wykorzystasz, to są karty do 1080p. Z max detalami bym się nie rozpędzał, nowe gry AAA w 60fps to bardziej średnie/wysokie ustawienia.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

1060 GTX akurat jest w tyle za RX580. AMD pracowało nad sterownikami i wyprzedziło konkurenta. Nvidia nie ma tutaj konkurenta akurat.

 

Co do kwestii 4 czy 8 gb - co trafisz. Jak trafisz w tej cenie 8gb to dobrze, nie zaszkodzi.

Nitro i Pulse to najlepsze wersje. Tyle.

Link to post
Share on other sites

Po kilku artykułach wnioskuję że między GTX1060 6GB a RX 580 8GB nie ma jakiejś potężniej różnicy w jakość gier a nawet RX lepiej sobie radzi. Jeżeli chodzi o RX 580 8GB bardzo dużo jest modeli XFX nie doczytałem się za dużo jeszcze na jej temat więc może ktoś z forum da szybką odpowiedź. Jeżeli chodzi o Nitro czy Sapphire to wersje 4GB jest dużo 8 jest gorzej jak są to bez gwarancji jakiekolwiek :/

 

A i miałem pytanie czy bez problemu podłącze RX'a czy GTX'a do płyty Asus H110M-K ze względu na podłączanie zasilania PCI-E 8pin ? Trochę niedoinformowany jetem pod tym względem.

Edytowane przez bajers09
Link to post
Share on other sites

XFX to raczej budżetówki tak jak np. gigabyte czy palit po stronie GTXów. No ale jak mówisz że ci hałas nie straszny to w sumie bierz co tańsze  ;) Dobrze byłoby coś z gwarancją dorwać żeby się nie martwić że zaraz padnie. Kable zasilające pci-e wychodzą z zasilacza i z tego co widzę to twój ma 2 takie czyli podłączysz każdą kartę. Płyta nie ma nic do tego. Między rx 580 8gb a 4gb nie ma prawie żadnej różnicy w wydajności więc możesz spokojnie brać mniejszą wersję.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za dużą ilość informacji. Trochę grzebałem w internecie, dużo starszych postów poczytałem i jednak postawię na Sapphire Nitro 8GB dam już do 600zł coś z jakąś gwarancją ale z nimi jest ciężko tylko rozruchowe, niestety każdy kto ma tą kartę użytkował do końca gwarancji producenta i teraz sprzedaje. Dużo ogłoszeń jest że karta 3/4 miesiące temu straciła gwarancję. Rozważam też zmianę termo padów i pasty termo przewodzącej od razu po zakupie. Poszukam jeszcze jakiej grubości mają być te pady i jaka pasta była by najlepsza. Może ktoś tutaj ma już z tym doświadczenie to podpowie :D Jeszcze raz wielkie dzięki za informację, teraz zostaje mi tylko czekać na jakąś dobrą okazję bo idzie znaleźć już od 500zł te karty.

 

Co do gigabyte czy aorus'ów doczytałem kilka niepokojących uwag w RX'ach. Asusa bardzo dużo osób odradza w AMD, więc Spphire zostaje aby kupić coś dobrego z drugiej ręki. Zapewne nowe modele prosto ze sklepu dają wszystkie radę ale karta 2/3 letnia już swoje mogła dostać i tu jest problem.

Edytowane przez bajers09
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie testuje u siebie gtx 1650 Super (Gigabyte OC) i jest praktycznie wydajność rx 580 przy POŁOWIE mniejszym poborze prądu :o Gsync na moim monitorze FreeSync też elegancko działa, no i 3 lata gw...

 

Niestety, obecnie te karty latają pod 800 pln, podczas gdy nie tak dawno temu były już pierwsze używki z ceną poniżej 700 pln.. :/

Link to post
Share on other sites

https://www.net-s.pl/produkt/asus-radeon-rx-580-dual-series-4gb-gddr5-hdmi-dvi-dp-686916;20-c-10

Na upartego to masz za 600 nowego asusa, nie wiem jak konkretnie z tym modelem jest ale kojarzę że RXy z asusa lubią dość często padać po paru miesiącach. No i sklep trochę do bani.

Ja swojego nitro+ kupiłem za 520zł we wrześniu z 3-miesięczną gwarancją sklepową. Ale to są naprawdę dobre, chłodne konstrukcje i nie ma sensu moim zdaniem dopłacać ponad 50zł za gwarancję. Te 3 miesiące to zeszło mi na czekaniu na rozebranie i wymianę pasty, chociaż w sumie nie było potrzeby ale dla zasady :D

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz wielkie dzięki za informacje, właśnie kupiłem na olx RX 580 8GB Nitro+ za 500zł + koszt dostawy. Zobaczymy jak to działa. Jako małe info jak ktoś szuka karty to Nitro+ jest uważany za najlepszy model z RX580 i można go kupić tak jak ja do 500/550zł nawet z gwarancją jakąś 1/3/6 miesięcy a kupienie GTX 1060 6GB w mocnej wersji MSI Gaming X czy innej to koszt obecnie 600+zł aby nie była zajechana, czasami trafiają się mniejsze kwoty ale to zależy od szczęścia :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz wielkie dzięki za informacje, właśnie kupiłem na olx RX 580 8GB Nitro+ za 500zł + koszt dostawy. Zobaczymy jak to działa. Jako małe info jak ktoś szuka karty to Nitro+ jest uważany za najlepszy model z RX580 i można go kupić tak jak ja do 500/550zł nawet z gwarancją jakąś 1/3/6 miesięcy a kupienie GTX 1060 6GB w mocnej wersji MSI Gaming X czy innej to koszt obecnie 600+zł aby nie była zajechana, czasami trafiają się mniejsze kwoty ale to zależy od szczęścia :D

Najlepsze modele Rx 580 8GB to były Aorus Xtr or MSI Gaming X+, białe kruki obecnie.

Link to post
Share on other sites

no to może pomijając te dwa modele z opinii publicznej wynika że Nitro+ daję rade :D ale dorwanie tego co mówisz nawet za 600zł jest chyba jeszcze nieosiągalne ;)

 

Ja bym wolał dołożyć i coś mocniejszego kupić .
No ale...
Twój wybór.

Wiesz budżet ledwo miałem 500zł powiedziałem sobie że naciągnę ostatecznie do 600zł jak już będzie taka konieczność więc ciężko coś więcej chyba wyczarować. Dużo na ogłoszeniach jest 1050 4GB,1060 3GB, RX470/570 4GB i to wszystko. Tak jak pisaliśmy czasami wyłapią się okazję typu 1060 6GB z mocniejszych wersji i RX 580 8GB. Raz widziałem 1650 4gb ale szybko znikła. Więc cieszę się z tego co udało mi się tutaj dowiedzieć i kupić na moje dostępne środki. Obecnie działam na GTX960 2GB STRIX i nie narzekałem jakoś bardzo ale jednak już trochę niedomaga z nowymi grami w lepszych ustawieniach.

 

A jak już wymieniam tą kartę na ile byście wycenili tego Asus GeForce GTX 960 DirectCU II OC Strix 2GB GDDR5 <LINK> pytam tylko orientacyjne.

Edytowane przez bajers09
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...