Skocz do zawartości

Jaki RAM dokupić? Obecny 2x4gb DDR3 2400MHz 11CL


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Maganus,

Recommended Posts

Dzień dobry!

 

 Nadszedł w końcu dzień, w którym korzystanie z miliona kart przeglądarki i programów do edycji audio/video na raz wymogło na mnie doposażenie komputera. Niestety, od lat nie interesowałem się tematem, stąd pytanie do znawców -

Jaki RAM najlepiej (stosunek cena/jakość/; cena/wydajność) dokupić do konfiguracji którą obecnie posiadam, tj.  2x4gb DDR3  2400MHz 11CL HYPERX SAVAGE?
Parametry podzespołów z programu CPU-Z - https://imgur.com/a/7AfMJ30

Intel Core i7 4790K
MSI Z97 GAMING S (MS-7917)
Logi RAMu w linku powyżej
NVIDIA GeForce GTX970

 

Nie boję się używek, zależy mi na rozsądnej cenie. Myślę zwiększyć do 16GB, ale jak mówiłem, nie znam obecnie realiów rynku.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Edytowane przez Maganus
Link to post
Share on other sites

W teorii taki sam czyli ddr3 2400Mhz 2x4gb CL 11 single rank - (pamięci jednostronne) 

przy czym jeśli będzie CL10 to też nic się nie powinno dziać, co tam taniej znajdziesz.

 

Jeśli używki to tak abyś mógł je przetestować - jeśli zamawiać online to z możliwością zwrotu - bo zawsze jest cień szansy na problemy z kompatybilnością.

 

.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. 
Znalazłem w internetach coś takiego https://allegro.pl/oferta/ddr3-hyperx-savage-8gb-2400mhz-warszawa-sklep-9307432792 - wydaje się, że to dokładnie te same kości, a i allegro daje spokój pod kątem ewentualnego zwrotu.

 

Miłego dnia!

Edytowane przez Maganus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...