Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna 400-450zł


Recommended Posts

Witam z tego powodu że już moja klawiatura powoli zaczyna umierać skłaniam się ku nowej Korzystałem do tej pory Genius Manticore, ale po zalaniu i wyczyszczeniu nie wszystko już chodzi tak jak powinno. 

§  Budżet: 400-450 zł

§  Jakiej klawiatury obecnie używasz: Genius Manticore

§  W co grasz: CS GO, LoL

§  Dlaczego chcesz zmienić klawiature: kończy żywot

§  Uwagi: Co do klawiatury, musi posiadać klawiaturę numeryczną, ponieważ robię dużo operacji bankowych oraz często korzystam z różnych kalkulatorów, wygląd raczej schludny, biurko mam duże, nie musi posiadać przycisków makr, natomiast kompletnie się nie znam na tych wszystkich przełącznikach tak więc prosiłbym o pomoc, preferowana podkładka pod nadgarstek, ale jak nie będzie to też się nic nie stanie. Nie będę ukrywał że im tańsza tym lepiej ale też nie będę żydził 50 zł jeśli trzeba będzie dołożyć.

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Od razu mówię, że żaden ze mnie ekspert, ale jeśli chcesz przeskoczyć z membranówki na mechanika to byłoby dobrze jeśli miałbyś okazję wstąpić do jakiegoś sklepu i sam zdecydować jaki typ przełącznika leży Tobie najlepiej. 

 

Ja wybrałem klawiaturę na przełącznikach "typu brown" czyli coś pomiędzy klasycznymi "niebieskimi" klikaczami, a "czerwonymi" bezstopniowymi "do gier".

 

https://www.morele.net/klawiatura-thermaltake-tt-esports-neptune-elite-ttc-kb-ner-trbrus-01-5615782/

 

Ogólnie nie ma się za bardzo do czego doczepić, jedynie przy totalnej ciszy słychać nieco sprężyny (to się chyba jakoś nawet nazywa ;) ) oraz podkładka pod nadgarstek mogłaby być lepiej wykonana.

 

Cena jest na tych morelach przesadzona - poza tym to nie jest jakiś nowy model, na bank da się kupić coś podobnego taniej... dlatego poczekaj na wypowiedzi innych, mamy tutaj niezłego Eksperta od takich klocków o nicku @Leminairre

 

E:literówka

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

"jedynie przy totalnej ciszy słychać nieco sprężyny (to się chyba jakoś nawet nazywa  ;) ) "

"Ping", charakterystyczny odgłos pracy przełączników "Buckling spring", niepożądane zjawisko współczesnych przełączników klawiatur mechanicznych, dotknęło niestety wybiórczo przełączniki Cherry MX Brown w moim modelu.

Jest to nierozłączna cecha Twojej klawiatury czy "ping" pojawił się wraz z eksploatacją?

Thermaltake wybrało połowiczne rozwiązanie - przełączniki TTC, zastanawia mnie więc ich praca.

TTC również dostarczyło przełączników dla Roccata, w klawiaturze Roccat Vulcan, mariaż trwa już kilka lat - Roccat nieustannie stosuje ich mikro-przełączniki i enkodery w swoich myszach.

 

@sword88

Przeczytaj proszę ten wątek: 

 > https://bit.ly/3cjfzwS

 

Decydując się na naprawdę dobrze wykonany kawał klawiatury, optowałbym za iKBC F108.

Aukcja: 

 > https://bit.ly/2TX1Vsb

Opisałem nieco tę serię również tutaj:

 > https://bit.ly/2TEGOui

Link to post
Share on other sites
Jest to nierozłączna cecha Twojej klawiatury czy "ping" pojawił się wraz z eksploatacją?

 

 

Widzisz, nie wiem bo być może jest to tylko moje subiektywne odczucie ale wydaje mi się, że w/w zjawisko z lekka przybrało na sile wraz z czasem.

 

Sprawdzę dziś jak sytuacja wygląda na rzadko używanych klawiszach,

Nie jest bynajmniej (jeszcze) na tyle głośne aby przy normalnym użytkowaniu miało wywoływać dyskomfort - natomiast podczas ciszy nocnej zdecydowanie da się to wyłapać.

 

@@sword88, sęk w tym, że w na rynku rodzimym za tą kasę ciężko kupić porządnego mechanika wykonanego z dobrej jakości materiałów: PBT itp. W takim sensie aby był to zakup naprawdę warty wydania bądź co bądź tej niemałej kasy. 

 

Jak by mi się śpieszyło i chciałbym brać "z półki" a numeryk to "must have" chyba ograniczyłbym budżet to ~250zł i kupił na Kailh Brown :

https://www.x-kom.pl/p/412046-klawiatura-przewodowa-spc-gear-gk550-omnis-kailh-brown-rgb.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Przyjmując do wiadomości jaka jest jakość tego sprzętu, ale podkreślam - żaden ze mnie geek w tych sprawach.

E:literówka

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Pytanie brzmi czy jest coś jednak z krajowej dystrybucji w cenie do 600zł, bo nie chciałbym realizować gwarancji, gdzie musiałbym sprzęt wysyłać do Chin bądź gdy ten przyszedłby uszkodzony, a jednak jest trochę grosza. Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...