Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna [do 300zł]


Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszej mechanicznej klawiatury, jeśli chodzi o zastosowanie to głównie na komputerze programuje i gram, oglądałem trochę tematów i recenzji i najbardziej zastanawiam się nad tymi 3 konstrukcjami: 

- SHARKOON SKILLER MECH SGK3 RGB KAILH BROWN

- SPC GEAR GK540 MAGNA KAILH BROWN RGB

- SPC GEAR GK550 OMNIS KAILH RED RGB

 

Byłbym dozgonnie wdzięczny, gdybyście pomogli mi wybrać najlepszą, lub przedstawili wady/zalety na tle pozostałych (ciężko mi opisać bardziej szczegółowo czego potrzebuje, bo tak jak wspominałem będzie to mój pierwszy kontakt z mechanicznymi klaw. więc nawet ciężko mi ocenić jakie przyciski preferuje, itd.)

 

Dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Wątek o gloryfikowanym przeze mnie modelu SGK3, zapewne przeczytałeś:

 > https://bit.ly/2T2Wt6D

 

Budżetowa kategoria, to klawiatury zrzeszające mnóstwo wspólnych cech, toteż żadna to różnorodność - nie ma potrzeby opiniować każdego modelu.

SGK3 to wyłam, ODM który dostarczył prześwietnej obudowy, eliminując paskudną wadę niekosztownych klawiatur mechanicznych - wątłą budowę.

Wybór budżetowego "mechanika", to spełnienie kilku warunków; standardowego rzędu klawiszy, stabilizatorów na wzór Cherry i dostatecznych przełączników Kailha.

Standardowy rozmiar dolnych klawiszy, zapewnia ogromny wachlarz zestawów z tworzywa PBT, a stabilizatory na wzór Cherry, bardzo trudno spartaczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Proponuję RK61 jeśli porzebujesz klawiatury 60%

 

Specyfikacja:

 

1. Marka: Royal Kludge (RK)

2. Kolor: czarny, biały

3. Materiał keycap: ABS

4. Przełącznik: brązowy, czerwony, niebieski przełącznik RK,

5. Połączenie: Bluetooth + USB Wired Dual Mode

6. Układ: 61 klawiszy 60% Układ klawiatury

7. Podświetlany: Podświetlany RGB

8. Wymiar: 290 * 100 * 35 mm

 

to co w niej najważniejsze:

 

1. Royal Kludge RK61 ma ultrakompaktowy układ 61 klawiszy, łatwy do przenoszenia.

2. Obsługuje przewodowe połączenie dual-mode przez bluetooth i USB typu C

    połączenie bluetooth obsługuje jednoczesne podłączenie 3 urządzeń Bluetooth

3. Przyjęcie klawiszy ABS, grubości prawie 1,5 mm

4. Wyświetlanie z podświetleniem RGB oraz 17 trybów podświetlenia różne opcje.

5. Kompatybilny z Windows, iOS, Android; nie tylko do użytku z komputerem stacjonarnym, ale także do podłączenia do laptopa, tabletu lub telefonu komórkowego.

6. Antyghosting.

7. Obsługuje polskie znaki w trybie pisania

 

generalnie w zależności od przełączników skierowana jest bardzie dla graczy (brazowe i czerwone) lub dla osób lubiących pisać (niebieskie przełączniki)

 

https://homeso.eu/pl/glowna/422-rk61-klawiatura-bezprzewodowa-60-brown-switch.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...