Skocz do zawartości

Podkrecanie G.SKILL Aegis 3000 2x8GB


Recommended Posts

Witam,
 
Mam pytanie odnosnie podkrecania pamieci ram, a prawidlowym DRAM Voltage G.SKILL Aegis DDR4-3000 2x8GB poprzez profile XMP.
 
 
Na fabrycznym 2133MHz wszystko w moim mniemaniu jest ok, czyli 1.220V.
Jezeli ustawie Profile1 2800MHz wchodzi mi z automatu 1.372V.
Tak samo na Profile2 2933MHz automatycznie 1.372V.
Jezeli zmienie z Auto na 1.35V to i tak jest 1.36V-1.364V.
Na obu profilach w grach zmienia mi sie temperatura procesora + 5-6 stopni (75st)
 
Moje pytanie brzmi czy tak ma byc na 1.372V i czy jest to bezpieczne, oraz dlaczego jest 1.36V-1.364V gdy ustawie 1.35V, i jak to sie ma do temperatur procesora.
Zalacze jeszcze dwa zdjecia z BIOSu dla rozjasnienia.
 
 
Sprzet:
Ryzen 5 2600 z fabrycznym chlodzeniem
MOBO MSi B450 Gaming Plus Max
Gigabyte Gtx 1660Super OC 6G
RAM G.SKILL Aegis DDR4-3000 2x8GB
PSU Seasonic S12III 550w Bronze

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Moje pytanie brzmi czy tak ma byc na 1.372V i czy jest to bezpieczne

tak ma być... 

 

oraz dlaczego jest 1.36V-1.364V gdy ustawie 1.35V,
 

 

ponieważ to mobo podbija delikatnie napięcia - ten typ tak ma.

 

jak to sie ma do temperatur procesora.

 

może mieć to wpływ z kilku powodów, kontroler pamięci siedzi w CPU, większe napięcie na pamięciach > wyższa tempera tychże, co również podgrzewa powietrze obok CPU innych powodów nie znam, ale może nie wiem o czymś.

 

Btw. miałem te g.skille, są na dość podłych kościach hynixa ale i tak pościłem je na 3200Mhz z r7 1700...  poczytaj o kalkulatorze i jak ogarniesz podstawy to do dzieła. z tym że wtedy napięcie z tego co pamiętam musiało być podbite jeszcze lekko wyżej. do 1,4V jest bezpiecznie wyżej już uważaj, niby płyta nie puści nic więcej jak 1,45V co jest wartością graniczną ale tak wysoko bym nie jechał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...