Skocz do zawartości

Wysokie temp RTX 2070 Super Gaming X


Recommended Posts

Zdjęcie panelu bocznego też nie jest lekarstwem, bo rozwalasz cała cyrkulację powietrza. :> 

 

Popatrz sobie na tą obudowę na stronie MSI, do tego pomyśl jakie wentyle tam są. Tam nie ma prawa być znośnie w środku. :P 

Link to post
Share on other sites

Sciagnalem to szklo boczne, pogralem troche i karta nie przekroczyla 68 stopni.

 

Po co zakładasz temat, skoro to samo Ci na FB pisałem? powietrze będzie się kotłować, ponieważ utrudniłeś mu ulatnianie, w końcu trzymasz kompa w biurku gdzie jest mało przestrzeni na wywalanie ciepłego powietrza po za obudowę, także fizyki nie oszukasz.

 

kup normalną budę z siatkowym/meshowym front panelem i po sprawie, albo wróć do poprzedniej od Fractala.

 

 

 

sprawa druga, to nie mam pojęcia która buda ma dobrej jakości kabelek HD_AUDIO do front-panelu tak aby nie zbierał tych szumów na wyjściu/wejściu mini-jacków (to może być też wina okablowania po stronie serwisowej), najlepszym i najszybszym rozwiązaniem problemu będzie kupno karty dźwiękowej.

Link to post
Share on other sites

Meshify C jest strasznie ciasna. Najdzie Cię kiedyś ochota na większe AIO czy długa kartę graficzną i będzie kuku. Polecam swoją Meshify S2. Warto te 250złotych dołożyć. Bałem się że stary HDD umieszczony w pionie będzie protestował, ale póki co działa aż miło. Do tego zmieściło się AIO 420mm (wprawdzie na styk tak że wentylator wyciągowy trzeba było dać na zewnątrz obudowy :) ), a i praktycznie każda karta graficzna wejdzie bez problemu. Procesor w grach ma około 55C :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

AiO 420mm to rzadkość i taki sobie wybór (już wolałbym Eisbaera Extreme 280 z D5 i realną możliwością rozbudowy, a nie jej namiastką).  :rotfl: Najpopularniejsze są 280/360. Z resztą to musiałby być Eisbaer (który imo jest za brzydki by pakować go do budy z przeszklonym bokiem). Inna sprawa, to taka że mało kto kupuje w Polsce AiO (ceny a zarobki). 

 

Meshify to bardzo spoko buda dla przeciętnego śmiertelnika. Składałem już w niej dwa kompy.

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie kupił, nie tylko ze względu na cenę. Dobre chłodzenie powietrzne lepsze i praktyczniejsze.

 

O ile fanem AiO nie jestem, a bardziej custom loopa, to Pro XT czy NZXT X63/X73 są okej.

 

Dark Rock Pro 4 też super wydajny nie jest jak go porównasz z topowym CLC  ;) A jak go wkręcisz na obroty to super cichy też nie będzie... Noctua podobnie. Plus zasłaniasz sobie RAM, całe RGB (jak ci na tym zależy) oraz utrudniasz sobie dostęp do GPU. U mnie np. ciężko jest wypiąć GPU bez demontażu chłodzenia, bo mam dosłownie parę milimetrów pomiędzy DRP4 a backplate. 

 

Prawda jest taka, że nie ważne czy lubimy CLC/AIO czy nie. Bo w ciągu ostatnich 2-3 lat sporo poszły do przodu i też co-nieco udowodniły. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Pod względem wydajności "chłodniczej" to takie moje AIO kosztujące wprawdzie circa 600zł deklasuje jakiekolwiek chłodzenia powietrzne łącznie z Noctu'ą i BQ DR4Pro.

  • Rożnicę w stress testach dochodzą do 20C na tym samym procesorze. W spoczynku panuje totalna cisza, w grach też jest cichutko - głośna jest tylko i wyłącznie moja karta graficzna.
  • Żeby usłyszeć pompkę trzeba głowę przystawić 1 cm od bocznej ściany i wtedy MOŻE coś usłyszymy.
  • Dopiero w stress testach się rozpędza i hałasuje ale przynajmniej nawet takiego kręconego 9900K/10900K utrzyma poniżej 90C.
  • Montaż jest o wiele łatwiejszy niż rozbudowanych wieżowych AC.
  • Na powietrznych chłodzeniach CPU grzeje się też bardziej przy obciążonym GPU - zbiera ciepło z backplate.
  • Łatwo można wyjąć GPU i zmienić pamięci, co przy wieżach zasłaniających sloty już takie oczywiste nie jest. 

    Minusem są na pewno rozmiary chłodnicy (strasznie ciężko to upchać nawet do największych obudów). No i to że pewnego pięknego dnia może dojść do wycieku/awarii pompki.... Coś za coś.

 

Do custom loopów trzeba już mieć umiejętności manualne których to ja nie posiadam.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

 

to takie moje AIO kosztujące wprawdzie circa 600zł deklasuje jakiekolwiek chłodzenia powietrzne łącznie z Noctu'ą i BQ DR4Pro.

 

bez przesady z tą deklasacją, miałem wcześniej konfiguracje i7-8700K + NOCTUA NH-D15,

i zmieniłem na LC z 2x280mm, temperatura spadła raptem o parę stopni (-5'C) w stress teście samego CPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...