Skocz do zawartości

Wysokie temp RTX 2070 Super Gaming X


Recommended Posts

a korzystasz z DSR-ustawiasz wyższą rozdzielczość?

 

Jeżeli nie korzystasz z w.w. opcji to temperatura twojej karty jest wysoka.

Taką temp. powinieneś mieć przy wyższej rozdzielczości czy też przy wył. V-sync i była by normą.Dla porównania masz film w 1440p i góra karta dobije do 70°

Przy FHD i wł sync nie powinna przekroczyć 65°

Ja na swojej mam 62-63° w RDR2 w 1440p

 

 

 

 

Sprawdź na swojej czy wentylatory poprawnie działają bo z tym różnie bywa.

 

 

 

 

edit

jarrino nie wprowadzaj w błąd,to jest wysoka temp na tę kartę,myślisz,ze zawsze zmniejszysz temp optymalizacją obiegu powietrza? nie taką różnicę.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

:rotfl:

 

Janeczku ja nie będę się z wami sprzeczał,jeżeli to jest normalna temperatura to jaką będzie miał gdy ustawi wyższą rozdzielczość i wyłączy V-sync pomyślcie chociaż troszku.

 

Druga strona medalu jest taka.skoro waszym zdaniem ta temp jest normalna dla RTX 2070 Super Gaming X to Mój Palit JS jest wybitnie lepszą kartą,były porównywalne ale teraz z waszych definicji to się zmieniło  :P  :)

 

:hahaha:

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Akurat Palit robi bardzo dobre karty jeżeli chodzi o serię RTX. 

Temperatura jest BARDZO wysoka jak na tą kartę... Ale w dużej mierze może to wynikać z tego, że karta (jej chłodzenie) mieli ciągle gorącym powietrzem w budzie... A to robi różnicę. To też nie jest Gaming X Trio... 

U mnie 2070S FTW3 podczas grania w 4K (karta zarżnięta) nigdy nie przebiła 70*c, a mam podkręconą (realne zegary w grach 2055-2100MHz). Normalna temperatura u mnie to 62-67*c (do 69*c latem). Customowa krzywa wentylatorów wyciąga max 1250rpm (do 75*c, potem nagły ramp up do 80% jako emergency, granica w przypadku awarii czy czegoś). Przy czym FTW3 ma 3 slotowe chłodzenie, pod które dowaliłem thermal grizzly kryonauta. 

 

Nawiew 2 x 140mm spód (500-800rpm Silent Wing 3 PWM sterowane przez kartę graficzną), przód 2 x 140mm (SW3 PWM fixed 800rpm).

Temperatury oczywiście podałem podczas grania z zamkniętymi frontowymi drzwiczkami. A Define R6 do najprzewiewniejszych bud nie należy...

 

I sprawdzając temperaturę, jaka karta powinna mieć... nie patrzy się na temperatury zrobione na open benchu... 

 

Gdy miałem wykręconego RX 580 Sapphire Nitro+, obniżyłem temperatury o 8-9*c tylko i wyłącznie dodając 2 dolne wentylatory. Sam front (mocno zabudowany) to było za mało by zapewnić GPU dobry nawiew. 

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites
raz rdr2 prawie na maksa i tak cisnie tego rtxa a dwa temp nie musi sie duzo zmienić bo podbije rpm

chłopie jak chcesz coś napisać to po trzeźwemu. 

 

 

 

 

Temperatura jest BARDZO wysoka jak na tą kartę...

Reszta znawców twierdzi inaczej  :D 

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Montowałem już trzy 2070S znajomym i też mam porównanie... Tym bardziej że większość z nas gra w 1440p high refresh rate albo 4K, gdzie te karty są jechane bez lubrykantów. Tą temperaturę da się zbić dobrym chłodzeniem, i chodzi o budę. 

Jest też inna opcja, którą przerabiałem w laptopach MSI, głównie GT72 i GT73VR -> beznadziejnie położona pasta. Ale tutaj MSI potrafi zjechać gware za rozkręcenie karty...

Link to post
Share on other sites

@Marekpe

 

Mój RTX2060 spokojnie potrafi dobić 78*C w obudowie gdzie wentylacja jest taka sobie to taki 2070 nie dobije? Nie kompromituj się. Tutaj w głównej mierze widziałbym winę marnej pasty z fabryki, albo samej wentylacji w obudowie. Front ma zabudowany.

 

@up

 

Czyli już wiesz gdzie jest problem. Ściągnij szklany panel to może będzie 68*C :D

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

@Marekpe

 

Mój RTX2060 spokojnie potrafi dobić 78*C w obudowie gdzie wentylacja jest taka sobie to taki 2070 nie dobije? Nie kompromituj się. Tutaj w głównej mierze widziałbym winę marnej pasty z fabryki, albo samej wentylacji w obudowie. Front ma zabudowany.

 

@up

 

Czyli już wiesz gdzie jest problem. Ściągnij szklany panel to może będzie 68*C :D

 

Sam się nie kompromituj bo zaraz mu każesz wszystko ściągać i zostanie sam szkielet budy.Może ty powinieneś tak zrobić ze swoją obudową jak dobija 78° :rotfl:

Tu jest 2060S i ta sama buda.

-myślę że język zrozumiały dla Janka chyba go jeszcze trzyma  :hahaha: 

 

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Sam się nie kompromituj bo zaraz mu każesz wszystko ściągać

To ty tak uważasz. Ja twierdzę, że musi poprawić wentylację w budzie :)

Ściągnięcie panela miało tylko udowodnić, że winą jest obudowa. Prujesz się o byle co w każdym temacie.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Ja tak uważam?

 

 

Ściągnij szklany panel to może będzie 68*C

jak będzie to będzie to nadal dużo dla tej karty.Nie przy FHD i wł sync.

 

Od początku wmawialiście że temperatury dla tej karty są normalne.

-niech ściągnie panel boczny i napisze jakie ma temp.Inni jakoś mają tę obudowę i podobne,mają przyzwoite temp. sobie poszukaj.Może z pastą na rdzeniu coś nie tak bo producenci paprają a nie nakładają pasty.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

jak będzie to będzie to nadal dużo dla tej karty.Nie przy FHD i wł sync.

 

Czy ty zrozumiesz w końcu, że on gra w RDR2? Ta gra ma kiepską optymalizację i na każdej karcie z tego segmentu nawet z włączonym Vsync i FHD będzie ciągnąć kartę na pełnej mocy? To jest 220W, a dodatkowo jak widać ma kiepską wentylację, bo już zdjęcie samego panelu zrzuciło temperatury do normalnego poziomu.

Ja tak uważam?

 

Tak, bo stwierdziłeś, że JA chce by zostawił sam szkielet,a TY sobie to dopowiedziałeś.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

A może tak oboje skończycie pierniczyć farmazony? Sprawa jest prosta. Najpewniej (80%) to mierny przepływ powietrza w budzie. Dowalić dolny wentylator i powinno być lepiej, a najlepiej zmienić budę na porządną z porządnymi wentylatorami, bo ta buda przypomina ("jest jak") mi gotowca z allegro.

Link to post
Share on other sites
Czy ty zrozumiesz w końcu, że on gra w RDR2? Ta gra ma kiepską optymalizację i na każdej karcie z tego segmentu nawet z włączonym Vsync i FHD będzie ciągnąć kartę na pełnej mocy? To jest 220W,

:facepalm:

 

Ty się kierujesz specyfikacją TDP to co ma karta na papierze 215W a robiłeś pomiar tej karcie ile rzeczywiście pobiera żebyś takie wnioski wyciągał? nie,więc ci napiszę na moim przykładzie.Otóż dla FHD pod obciążeniem łyka mi średnio 170W (sama karta) RDR2 mam max 63°C w 1440p tj pisałem wcześniej.Fakt że mam inną obudowę ale karty Palit i MSI GX pod względem kultury są bardzo podobne z nie wielką przewagą Palita ale to skromna różnica,której nie biorę pod uwagę.Mimo to,na podstawie obciążenia MSI i jej temp można założyć że będzie,może nie tak samo lecz podobnie z TDP.Ja zrobiłem pomiar tylko swojej karcie.

 

Temat V-sync i rozdzielczości wyższej i na odwrót,najlepiej sam sprawdź porównaj temp czy masz takie same.

 

 

 

Najpewniej (80%) to mierny przepływ powietrza w budzie

 

To się okaże gdy autor napisze o temp gdy ściągnie panel boczny,zobaczymy czy karta jest sprawna pod kątem temp.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...