Skocz do zawartości

System Win7 nie widzi urządzeń USB.


Recommended Posts

Dobry wieczór!

 

 

1.Konfiguracja komputera: Płyta główna Gigabyte Z390 Designer, Procesor Intel i9-9900K 3,6 GHz, Karta graficzna GeForce RTX 2060, Zasilacz Seasonic 750FX Golf, Dysk Samsung SSD 500 GB (na nim jest system), Dysk SSD M2 1TB (ten dołożony)

 

2.System operacyjny: WIN7 64 Bit

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: W zasadzie ze starego kompa została obudowa, zasilacz i dysk. Cała reszta jest nowa i pierwszy raz uruchamiana.

 

4.Używany program antywirusowy: Kaspersky

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Zmiany w BIOS, Próba przywracania systemu.

 

6.Informacje dodatkowe: Podczas próby logowania się do Win7, system nie widzi mi klawiatury i myszki. Próby zmian w BIOS-ie nic nie dają. Przywracanie systemu też nie może pomóc, bo po wczytaniu instalatora nie mogę korzystać z klawiatury i myszki. Proszę o pomoc!

 

#Edit: Przepraszam za post, pod postem.

Proszę Administrację o skasowanie kolejnych tych samych tematów utworzonych przeze mnie kompletnie przypadkowo. Otwieranie tematów z telefonu wiąże że sobą, spore ryzyko

 

Edytowane przez duchu_25
Link to post
Share on other sites
np najnowszy msitools a najlepiej win 10 bo sprzęt typowo do grania i dx12
WIN 10 miałem zainstalować po uruchomieniu WIN7..

Fizycznie jak uruchomić MSItools?

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim nie ma sterowników do chipsetu, a tym samym do USB na Windows 7 i komunikacja bezprzewodowa płyty też nie zadziała. Na siódemce nie wykorzystasz możliwości tej płyty.  Można to obejść przez żmudne przygotowanie instalacji i jak chcesz używać USB 3.0 to zaopatrzenie się w kartę rozszerzeń pci-e do USB z co najmniej 2 portami USB. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=windows+7+na+chipset+Z390

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim nie ma sterowników do chipsetu, a tym samym do USB na Windows 7 i komunikacja bezprzewodowa płyty też nie zadziała. Na siódemce nie wykorzystasz możliwości tej płyty. Można to obejść przez żmudne przygotowanie instalacji i jak chcesz używać USB 3.0 to zaopatrzenie się w kartę rozszerzeń pci-e do USB z co najmniej 2 portami USB. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=windows+7+na+chipset+Z390
Finalnie, najlepiej zaopatrzyć się od razu w Win10?

Lepsza jest wersja płytowa czy USB?

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Instalujesz normalnie w10 z płytki, podczas instalacji pomijasz wpisywanie klucza, także nie łączysz się z internetem podczas instalacji ( nie założysz konta lokalnego - lub będzie to utrudnione ) po zainstalowaniu systemu i uruchomieniu wchodzisz start-> ustawienia -> aktualizacje i zabezpieczenia -> aktywacja -> i podajesz klucz w7.

 

pobierasz media creation tola wybierasz instalację z nośnika pobierasz plik .iso i nagrywasz nero burning romem lub innym pozwalającym nagrywać pliki iso.

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Finalnie, najlepiej zaopatrzyć się od razu w Win10? Lepsza jest wersja płytowa czy USB? 

 

W twoim wypadku może być problem ze stworzeniem botowalnego pendriva z racji problemu z USB (win7), jeśli możesz użyć innego komputera to opcja pendriva będzie lepsza bo instalacja pójdzie szybciej. Jeśli będziesz tworzył botowalnego pendriva na innym PC przy wyborze opcji odznacz pole użyj domyślnych opcji dla wykrytego systemu, czy jakoś tak. Jesli masz klucz w7 w wersji home, w10 instalujesz w home, jak masz pro to pro itd.

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites
Instalujesz normalnie w10 z płytki, podczas instalacji pomijasz wpisywanie klucza, także nie łączysz się z internetem podczas instalacji ( nie założysz konta lokalnego - lub będzie to utrudnione ) po zainstalowaniu systemu i uruchomieniu wchodzisz start-> ustawienia -> aktualizacje i zabezpieczenia -> aktywacja -> i podajesz klucz w7.

 

pobierasz media creation tola wybierasz instalację z nośnika pobierasz plik .iso i nagrywasz nero burning romem lub innym pozwalającym nagrywać pliki iso.

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
Próbowałem tego sposobu ale niestety, po włączeniu instalatora porty USB też nie działają. Instalator się włącza ale nie mam możliwości kliknięcia kroku na przód.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
przecież tu nei ma potrzeby używania USB więc ? chyba ze masz napęd zewnętrzny podpinany pod USB
Nie, napęd DVD mam normalnie podpięty pod SATA. Niemniej jednak, chcąc przejść kolejne kroki w instalatorze jest potrzebna myszka.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Przy instalacji Windows 10 z USB nie powinno być żadnego problemu jeżeli instalator utworzyłeś przez Media Creation Tool. Podłączasz myszkę i klawiaturę pod porty USB 2.0 na górze tylnego panelu. Odłącz dysk z Windows 7 i dla pewności odłącz też kartę graficzną wykorzystaj zintegrowaną. Możesz też pozostawić tylko jedną kość RAM. Przyjmuję,że w biosie te ustawienia masz dopasowane

Storage Boot Option Control

Allows you to select whether to enable the UEFI or legacy option ROM for the storage device controller.
-Do not launch     Disables option ROM.
-UEFI    Enables UEFI option ROM only. (Default)
-Legacy Enables legacy option ROM only.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...