Skocz do zawartości

Mało fps w GTA 5 na w miarę dobrym sprzęcie


Recommended Posts

Cześć

Od miesiąca jestem posiadaczem nowego komputera. Myślę, że jak na dzisiejsze czasy jest w "miarę" dobrym sprzętem. W najnowszym grach jak Doom Eternal na najwyższych ustawieniach radzi sobie w 80 fps, bez problemu. Lecz problem dotyczy jednej gry, GTA V. W grze, niezależnie od ustawień (nie licząc wygładzania) potrafię mieć 80-70 fps, lecz gdy widzę dużą ulicę, z autami lub co gorsza patrze się w trawę, mam spadki do nawet 45 fpsów. Dzieje się to na fabule i na Online (na online do 5 fps gorzej).

Gra jest grywalna ,lecz w niektórych momentach to dość irytuje.

W online w mieście na pełnej sesji około 40-45 fps, Poza miastem 55-60.

 

Mój sprzęt:

I7 3770, (w grach osiąga do 73stopni bez synchronizacji pionowej, z synchronizacją około 68)

RX 580 8GB Strix (około 63 stopni)

Ram 2x8gb 1600mhz g.skill

Płyta główna  Acer H61H2-AM3

Dyski:

Adata su650 (mam z nim wiele problemów, mimo że to ssd, jest wolniejszy od mojego HDD. Ten dysk nie posiada błędów)

HDD ST1000dDM003-1SB10C (posiada wiele błędów, w jednym z tematów na moim profilu, jest zdjęcie Smartu dysku)

Zasilacz be quiet 450w System power B8

 

Dodam,że na synchronizacji pionowej gra chodzi trochę lepiej, lecz spadki i tak się pojawiają.

Najnowsze sterowniki windowsa i karty graficznej zainstalowane. W tle działa tylko Discord, i rocsktar.

Edytowane przez Neoprene
Link to post
Share on other sites

Tak na pierwszy rzut oka to sekcja zasilania proca może się przegrzewać . Tym bardziej że na synchronizacji Ci gra lepiej działa .

Zobacz czy w biosie możesz wyłączyć HyperThreading , to zmniejszy apetyt na prąd , ale i spowolni procesor . Sprawdzisz czy wtedy też będą spadki .

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie, to gotowiec z allegro?

Nie, to składany komputer. Wcześniej posiadałem gtx 1050ti i i5 3470. I7 3770 i rx 580 to używane komponenty.

Tak na pierwszy rzut oka to sekcja zasilania proca może się przegrzewać . Tym bardziej że na synchronizacji Ci gra lepiej działa .

Zobacz czy w biosie możesz wyłączyć HyperThreading , to zmniejszy apetyt na prąd , ale i spowolni procesor . Sprawdzisz czy wtedy też będą spadki .

Zaraz to sprawdzę, jeżeli coś się zmieni dam znać. Rozumiem że podejrzewasz problem z chłodzeniem procesora? Tzn za słabe chłodzenie? Mam spartana 3 lt

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o sekcję zasilania na płycie , nie o temperaturę procesora . Do sekcji możesz nie mieć czujników . Ale fakt gra jakoś mocno nie zjada procesora . Mojego starego xeona wykorzystuje tak w 50-60 % .

Co prawda u kolegi 123456789 wykorzystanie proca jest trochę mylące bo ma 2x więcej rdzeni , których gra może po prostu nie zużyć . W sumie mam o oczko gorszy sprzęt i gra śmiga normalnie .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

Adata su650 (mam z nim wiele problemów, mimo że to ssd, jest wolniejszy od mojego HDD. Ten dysk nie posiada błędów)

HDD ST1000dDM003-1SB10C (posiada wiele błędów, w jednym z tematów na moim profilu, jest zdjęcie Smartu dysku)

Zasilacz be quiet 450w System power B8

Ja bym tutaj szukał problemu. Wielokrotnie się przekonałem na własnej skórze, że wadliwy dysk twardy ma bardzo duży wpływ na wydajność gier.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o sekcję zasilania na płycie , nie o temperaturę procesora . Do sekcji możesz nie mieć czujników . Ale fakt gra jakoś mocno nie zjada procesora . Mojego starego xeona wykorzystuje tak w 50-60 % .

Co prawda u kolegi 123456789 wykorzystanie proca jest trochę mylące bo ma 2x więcej rdzeni , których gra może po prostu nie zużyć . W sumie mam o oczko gorszy sprzęt i gra śmiga normalnie .

Płyta jest niedawno kupiona, nowa. Wątpię, żeby o nią chodziło

Ja bym tutaj szukał problemu. Wielokrotnie się przekonałem na własnej skórze, że wadliwy dysk twardy ma bardzo duży wpływ na wydajność gier.

Przymierzam się właśnie do kupna nowych dysków. Zależy mi na czymś nie za drogim, ale dobrej wydajności. Co możecie mi polecić?

Chodzi mi o HDD 1tb, a ssd, około 120gb

Link to post
Share on other sites

 

 

Płyta jest niedawno kupiona, nowa. Wątpię, żeby o nią chodziło
 

 

To jakiś leżak magazynowy lub z rozbiórki komputerów , tych płyt się nie produkuje od ładnych kilku lat i jest to jedna z gorszych płyt  Ale nie o to chodzi .

Acer raczej nie przewidział sekcji zasilania do procesora i7 3770 i  dlatego o tym wspomniałem . Najmocniejsze co znalazłem współpracującego z tą płytą seryjnie  to i7 3770s który ma tdp mniejsze o 12w .  

Tak czy inaczej to może być ślepy trop bo gta v rzeczywiście mocno nie obciąża procesora .

Link to post
Share on other sites

 

 

To jakiś leżak magazynowy lub z rozbiórki komputerów , tych płyt się nie produkuje od ładnych kilku lat i jest to jedna z gorszych płyt  Ale nie o to chodzi .

Acer raczej nie przewidział sekcji zasilania do procesora i7 3770 i  dlatego o tym wspomniałem . Najmocniejsze co znalazłem współpracującego z tą płytą seryjnie  to i7 3770s który ma tdp mniejsze o 12w .  

Tak czy inaczej to może być ślepy trop bo gta v rzeczywiście mocno nie obciąża procesora .

 

Szczerze, mam nadzieję, że to wina dysku

Link to post
Share on other sites

Używany rx 580 też może być podejrzany bo niewiadomo czy nie był wcześniej koparką. Ale seria SU jest bardzo awaryjna więc też może być winny dysk.

Wątpię, żeby on był problemem. To zdarza się tylko w GTA, inne gry chodzą bueno. Cod Warzone na ultra bez problemu, ale muszę przyznać, grafika w nim wygląda jakby "gorzej" niż na innych kompach. Tak jak mówię, podejrzewam dysk, niedoładowywujące się tekstury z daleka, w każdym krokiem doładowywujące się drzewa, cienie itp

I mówię tutaj o HDD, gry na SSD są kompletnie nie grywalne, ciągle się zacinają, nawet dźwięk podczas grania, dlatego więkoszość gier mam na HDD

Link to post
Share on other sites

 

 

Cod Warzone na ultra bez problemu, ale muszę przyznać, grafika w nim wygląda jakby "gorzej" niż na innych kompach.
 

Zobacz czy masz w ustawieniach skalowanie rozdzielczości na 100% u mnie na rx470 cod też ustawił domyślnie mniej i obraz był niewyraźny .

Link to post
Share on other sites

 

Zobacz czy masz w ustawieniach skalowanie rozdzielczości na 100% u mnie na rx470 cod też ustawił domyślnie mniej i obraz był niewyraźny .

 

Jest na 100%, zresztą mogę nagrać gameplay i wysłać. 

Niestety aktualizacja do cod'a ma 26 gb więc nagrałem gameplay z gta 5 na 2 sesjach. Z 10 osobami i 24 osobami

0:30 sekund - sesja z 10 osobami

4 minuta - sesja z 24 osobami

Zmiany kolorów na mapie to wina zmian pogody przez cheatera, nie miały wpływu na fps

Dodam tylko, że poza nagraniami, przy miejscu z dużą ilością drzew - 40fps

I to tak nagle, jadę sobie na 60 fps, skupisko drzew i 40 fps

Link to post
Share on other sites

Jest na 100%, zresztą mogę nagrać gameplay i wysłać. Niestety aktualizacja do cod'a ma 26 gb więc nagrałem gameplay z gta 5 na 2 sesjach. Z 10 osobami i 24 osobami

https://youtu.be/szU5bP9Gcfk

0:30 sekund - sesja z 10 osobami

4 minuta - sesja z 24 osobami

Zmiany kolorów na mapie to wina zmian pogody przez cheatera, nie miały wpływu na fps

Dodam tylko, że poza nagraniami, przy miejscu z dużą ilością drzew - 40fps

I to tak nagle, jadę sobie na 60 fps, skupisko drzew i 40 fps

Po tym filmiku widać.

Chcesz mieć więcej FPS w GTA_5 kup mocniejszą kartę.

Aktualnie nie mam zainstalowane GTA, ale też miałem spadki ze 100 do 70.

Na sprzęcie z sygnaturki.

Link to post
Share on other sites

To raczej wpływu na FPS nie ma.

Przynajmniej ja nigdy takiego zjawiska nie zauważyłem.

A jednak. Oglądnij cały film, jest duża różnica, ponad 10 fps. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale bardzo wątpię żeby to była karta

Wiecie co panowie, chyba szukam dziury w całym. Porównałem sobie dokładnie moje specyfikacje kompa, w gta, ustawiłem takie same ustawienia, a miałem nawet o 5-10 fps więcej niż na benchmarku. Chyba po prostu gra jest tak nie zoptymalizowana/sprzętożerna jak na grę z 2013, że szkoda nawet prowadzić dalej ten temat. Myślę, że można go zamknąć, ale poczekam jeszcze chwilę na wasze opinie

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...