Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lumix nagrywa filmy w 2 częściach

Najlepsza odpowiedź wodego, 23 maj 2020 - 20:49

Jak zejdziesz z jakości, to pliki będą mniejsze, a więc podział rzadszy. Nagrywanie w RAW to chyba niedobry pomysł, bo pliki będą znacznie większe, ale w post produkcji więcej możliwości. Nie wiem czy tego potrzebujesz.

Nagrywanie w 4k, a potem w końcowym efekcie konwersja do full HD da lepszą jakość.

Co do łączenia klipów w jeden, to w podanym wcześniej linku polecają MPEG Streamclip. Piszą, że program ten tylko łączy pliki bez ponownego kodowania, więc zachowujesz oryginalną jakość plików. Przypuszczam, że wychodzi to znacznie szybciej niż użycie programu do montażu.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Orzecheł

Orzecheł
  • Amator

• 29 postów

Napisano 23 maj 2020 - 10:57

Hejka,

Mój Lumix GH4 ma dziwną przypadłość nagrywania dłuższych filmów podzielonych na 2. Przy krótkich to nie występuje, jednak przy filmie przekraczającym 5-6 minut jest on podzielony. Niby nic, ale sprawia problem przy montażu (dźwięk nagrywam osobno dyktafonem) i przy segregowaniu filmów szczególnie. Ciekawi mnie czy jest możliwość wyłączenia tego w opcjach, zrobienia z tym czegoś, cokolwiek?

Pozdrawiam

• 0

#2 zoltan2

zoltan2
  • Gaduła

• 491 postów
  • Miejscowość:Szczecin

Napisano 23 maj 2020 - 11:03

A karta na którą nagrywasz ma dobre prędkości? Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 wodego

wodego
  • Zapaleniec

• 1114 postów

Napisano 23 maj 2020 - 11:47

Raczej nie wyłączysz tego:

https://suggestionof...ile-size-limit/

• 1

#4 Orzecheł

Orzecheł
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 23 maj 2020 - 20:37

Wnioskuję z tego, że jeśli zejdę z jakości to powinno być OK?

Spróbuję i dam znać, właściwie 4k mi niepotrzebne ;)

Pytanie jeszcze z innej beczki, jeśli nadal będą splity to co bardziej się opłaca dla zachowania jakości (montaż robię raczej w .mp4):

1. Przekonwertować całość do mp4, wrzucić do programu do montowania, połączyć w całość, wyeksportować z zachowaniem formatu, klatek i jakości i dopiero ten program zacząć montować pod kątem efektów, dźwięku i tak dalej

2. Zrobić to samo, ale w rawie (.mov), konwertowanie do mp4 dopiero po obrobieniu całości

• 0

#5 wodego

wodego
  • Zapaleniec

• 1114 postów

Napisano 23 maj 2020 - 20:49   Najlepsza odpowiedź

Jak zejdziesz z jakości, to pliki będą mniejsze, a więc podział rzadszy. Nagrywanie w RAW to chyba niedobry pomysł, bo pliki będą znacznie większe, ale w post produkcji więcej możliwości. Nie wiem czy tego potrzebujesz.

Nagrywanie w 4k, a potem w końcowym efekcie konwersja do full HD da lepszą jakość.

Co do łączenia klipów w jeden, to w podanym wcześniej linku polecają MPEG Streamclip. Piszą, że program ten tylko łączy pliki bez ponownego kodowania, więc zachowujesz oryginalną jakość plików. Przypuszczam, że wychodzi to znacznie szybciej niż użycie programu do montażu.

• 1

#6 Orzecheł

Orzecheł
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 24 maj 2020 - 10:43

Super, dzięki Wam za odpowiedź!

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych