Skocz do zawartości

Wymiana i9 9900k na i9 10900k??


Recommended Posts

@Emilstw wyjściowy plan zakłada przesiadkę na R5 4600 w maju Anno Domini 2021 (R3 poleci do chrześniaka na przesunięta komunię) - liczę, że Ryzen 4000 wyjdzie planowo we wrześniu 2020 i po tych pół roku AMD ponownie poprawi proces w efekcie czego nowe batche będą się lepiej kręcić niż sztuki "premierowe".

 

Myślałem sporo nt 3300x ale dopłata 25% do ceny za ~8% wydajności nie kalkulowała mi się (te procki zegar w zegar dzieli dokładnie tyle, a kręcą się identycznie - moja sztuka robi 4.55GHz). Wydajnościowo tj 5775c/7700k, czyli do większością gier tj nadal w zupełności wystarczające minimum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo twój wybór do gier to trochę przesada. Większość rdzeni i wątków będzie leżeć odłogiem, a patrząc na twój opis masz monitor 1440p, gdzie "wąskim gardłem" staje się własnie GPU. Hardware unbox ostatnio wywalił kawę na ławę, pokazując że między i7-9700K, i7-8700K, i5-10600K, i9-9900K, i9-10900K w parze z RTX 2080Ti różnice między tymi prockami są marginalne. Masz gtx 1080 (znów powołuję się na opis), do niego wystarczy taki Ryzen 5 3600 i nie dość, że daje ci naprawdę spory skok względem 3770 to jeszcze masz zapas. Z tym Ryżem parujesz nawet RTX 2070 S i wszystko bangla jak złoto ;) Oczywiście, jeśli kasa nie jest ważna to nie było tematu ;)

 

Chory?  a niby czemu

Przecież to najlepsza opcja na dziś do gier, nie używam wymagających aplikacji

Edytowane przez Sirck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Emilstw wyjściowy plan zakłada przesiadkę na R5 4600 w maju Anno Domini 2021 (R3 poleci do chrześniaka na przesunięta komunię) - liczę, że Ryzen 4000 wyjdzie planowo we wrześniu 2020 i po tych pół roku AMD ponownie poprawi proces w efekcie czego nowe batche będą się lepiej kręcić niż sztuki "premierowe".

 

Myślałem sporo nt 3300x ale dopłata 25% do ceny za ~8% wydajności nie kalkulowała mi się (te procki zegar w zegar dzieli dokładnie tyle, a kręcą się identycznie - moja sztuka robi 4.55GHz). Wydajnościowo tj 5775c/7700k, czyli do większością gier tj nadal w zupełności wystarczające minimum.

 

Dzięki :), żeby nie spamować to powiedz tylko jeszcze jak z temperaturami? Faktycznie większa grzałka niż R5 3600? Też docelowo zamierzam pójść w R5 4600 raczej, mam Arctic Freezer 34 Duo i póki co grywam w 1080p z GTX 1060 6GB.

Link to post
Share on other sites

Bo twój wybór do gier to trochę przesada. Większość rdzeni i wątków będzie leżeć odłogiem, a patrząc na twój opis masz monitor 1440p, gdzie "wąskim gardłem" staje się własnie GPU. Hardware unbox ostatnio wywalił kawę na ławę, pokazując że między i7-9700K, i7-8700K, i5-10600K, i9-9900K, i9-10900K w parze z RTX 2080Ti różnice między tymi prockami są marginalne. Masz gtx 1080 (znów powołuję się na opis), do niego wystarczy taki Ryzen 5 3600 i nie dość, że daje ci naprawdę spory skok względem 3770 to jeszcze masz zapas. Z tym Ryżem parujesz nawet RTX 2070 S i wszystko bangla jak złoto ;) Oczywiście, jeśli kasa nie jest ważna to nie było tematu ;)

Pisałem wyżej kupuję kartę nvidia z 3 gen jak się tylko pokaże

Na co mi rtx 2xxx gdzie wszystkie sensowne gierki które wyszły do dziś z singlem mam ograne online nie gram

Na nowym sprzęcie Bottleneck będzie wynosił na podkręconym gtx 1080 około 9-10 czyli ok, co mi szkodzi chwile poczekać na  nowe rtxy z trzeciej generacji.

 

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

Jak to wiele osób pisało, nigdy wymiana nie wchodzi w grę, bo zawsze jest na co czekać.

Nie mówię, że nigdy. Ale przeskakiwanie o jeden schodek z topowego procesora na inny topowy to się po prostu nie kalkuluje. Tym bardziej zmiana na procesor, który jest wybitnie gorący. Co innego jakbyś miał coś leciwego.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dzięki :), żeby nie spamować to powiedz tylko jeszcze jak z temperaturami? Faktycznie większa grzałka niż R5 3600? Też docelowo zamierzam pójść w R5 4600 raczej, mam Arctic Freezer 34 Duo i póki co grywam w 1080p z GTX 1060 6GB.

Pisz PW, bo testowałem też inne Coolery

Link to post
Share on other sites

Chory?  a niby czemu

Przecież to najlepsza opcja na dziś do gier, nie używam wymagających aplikacji

ty przechodzisz z i73700k ,nie porównuj

 

 

Hardware unbox ostatnio wywalił kawę na ławę

 

naczelny od amd xd

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

najlepszy od amd jest for gamers i jego power pointowy miernik elektryczny  i reszta z dzyliona sprzetu.

Nic nie przebije jego planszy nawet skrzeczący  linus.

od robienia tych plansz spali w koncu tego ryzena1600 i rx480 i sie skonczy  kariera xd

Link to post
Share on other sites

Podkrec 9900k i bedzie wydajniejszy jak 10900k w stock. Niestety intel nic nie pokazał. Tylko puste mhz. Płyta nowa, procek nowy i nawet zasilacz musisz kupic jesli nie masz zasilania proca 8+8 pin hahaha. Zalosny intelek.

Ja mam 9900k na 5.1ghz i 4.9ghz przy avx. Zmienie go jesli przyszła karta bedzie sie dusiła.

No nic. Czekaj na ddr5 i nowe karty ewentualnie kolejną serie kart i wtedy mozna myslec. Teraz to strata 2tysiecy złottch do paru %. Lepiej zbieraj na nowe karciochy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...