Skocz do zawartości

Losowe zacięcia komputera na kilka minut.


Recommended Posts

Witam, mam problem, ale nie do końca wiem z czym. Komputer w losowych momentach zacina się na parę dobrych minut tak, że nie można na nim nic zrobić. Temperatury w HWiNFO na procesorze, GPU, czy innych podzespołach nie są wysokie, są w normie. Podczas zacięcia udało mi się uruchomić menedżer zadań dwukrotnie. Pierwszy raz zobaczyłem, że zużycie procesora sięga 100%, ale każdy proces wykazywał zerowe jego zużycie. Drugim razem zobaczyłem, że zużycie spadło do ~78%, ale znów przy każdym procesie zużycie CPU to 0%. Po zescrollowaniu na dół listy zobaczyłem, że w zakładce "Windows processes" niemal każdy z widniejących procesów nie posiada ikony ani opisu. Komputer skanowałem, jednak program antywirusowy nie znalazł żadnych wirusów. System jest zainstalowany dopiero od 2 tygodni i pochodzi z oryginalnej instalki, na oryginalnej licencji, komputer też jest nowy.

 

Procesor to AMD Ryzen 5 3600, niekręcony. Wszystkie sterowniki zainstalowane i aktualne.

 

Dołączam zdjęcia, które udało mi się zrobić telefonem podczas laga/zacięcia z task managera: https://imgur.com/a/AUVmvCe

 

 

Link to post
Share on other sites

Pokaż screen z CrystalDiskInfo. Malwarebytes nic nie wykrył? Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza.

Y3wjBhN.png

 

MB nic nie wykrył.

Specyfikacja:

 

Palit GeForce RTX 2060 Dual 6GB GDDR6

SilentiumPC Vero L3 500W

Gigabyte B450M DS3H

Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4 Blackout

Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC

AMD Ryzen 5 3600

Edytowane przez zenzoo
Link to post
Share on other sites

Czasem SSD wyglądający na zdrowy powoduje takie zacięcia. Przerabialem to kiedyś, a sprawdziłem po prostu stawiajac system na innym SSD

A istnieje jakaś inna możliwość sprawdzenia tego oprócz podpięcia innego SSD? Średnio mi się widzi inwestować w kolejny dysk, a drugiego SSDka niestety nie mam w domu.

Link to post
Share on other sites

Wyłącz do testów profil XMP.

Po wyłączeniu XMP problem nadal występuje.

 

 

Odinstaluj Google Chrome wyczyść rejestr i pozostałości po Chrome  i przetestuj na innej przeglądarce lub na Edge. Czy te freezy mają odzwierciedlenie w Podglądzie zdarzeń / Widoki niestandardowe/ zdarzenia administracyjne?

Co do Chrome, sprawdzę. Freezy nie mają odzwierciedlenia w podglądzie zdarzeń.

 

 

skoro ,masz cpu 100 procent to jednak wirus siedzi

Komputer skanowany kilka razy MB, zero wirusów. Nie sądzę aby siedziało w nim coś tak bardzo undetectable, żeby MB tego nie wykrył, tymbardziej, że instalacja windowsa jest nowa, a nie pobierałem programów z żadnych szemranych źródeł.

Edytowane przez zenzoo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...