Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Świeżo zakupione części:

 

Intel Core i7-9700K

Gigabyte Z390 GAMING X

G.SKILL RipjawsV 16GB Black [2x8GB 3200MHz DDR4 CL16 rev2 DIMM]

 

Dołączone do starego zestawu:

 

Gigabyte GTX 970

Chieftec (CFT-600-14CS) 600W

Crucial ct 256 mx100

Toshiba DT01ACA100 1TB

WDC WD5000aaks 500GB

Zalman Z3 PLUS

Silentiumpc fera

 

Po połączeniu zestawu w całość i zainstalowaniu Windowsa komputer restartuje się w różnych, losowych sytuacjach. Potrafi działać wiele godzin i nic się nie dzieje by potem restart zrobić

bez powodu. Choć też zauważyłem pewną zależność. Po włączeniu wymagającej gry i zminimalizowaniu jej do paska następuje restart komputera. Podobnie jest po wyłączeniu gry.

 

Czasami po restarcie komputer przechodzi automatycznie do BIOSU. 

 

Pierwsze moje podejrzenia padły na Windowsa ale po ponownej instalacji sytuacja była taka sama.

Bios na default, XMP tylko załączone (Bez XMP też są restarty a po ustawieniu na stałe napięcie i mnożnik też się restartuje)

 

BIOS dzisiaj z aktualizowałem do najnowszego i po tym myślałem że będzie wszystko w porządku ale niestety nie jest :(

 

Na starych częściach wszystko działało jak trzeba.

 

Tu screeny z HWINFO. 

 

LVnG3G6.png

 

BsUmxIO.png

 

Dyski chyba ok jak widać z CrystalDiscInfo

 

IuFM5Qj.png

 

rRniT6b.png

 

Lo37itF.png

 

Błędy z MiniDumpa: 2 pierwsze o ile pamiętam nie powodowały restartu za to ten 3 był to blue screen podczas grania w Metro Exodus ustawienia Ultra.

 

Egptnzy.png

 

 

f8CU3PC.png

 

 

7l2xkWZ.png

 

 

 

Wiem że płyta główna troszkę za słaba do procka ale czy to może być wina braku stabilności? Napięcia trochę latają.

 

Zasilacz pada? Ma 6 lat a to raczej sporo. Do przyszłego czwartku mogę zwrócić części bez

kosztowo więc dobrze by było znaleźć winowajce tych restartów.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz jak najbardziej może nie dawać rady, jest już starszy i przy tym większym obciążeniu może nie utrzymywać  stabilnych napięć do podzespołów. Sprawdzałeś czy te RAMy będą współpracować z tym intelem? 

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

Ram przeszedł memtest86. Nie było żadnych błędów. To że zrobiłem go naraz na 2 kościach chyba nie robi różnicy?

A co do kompatybilności to nie, nie sprawdzałem czy ten ram będzie współpracował z tym intelem . Ale skoro jest kompatybilnym z tą płyta główna to dlaczego by miał się "gryźć" z CPU? 

Link to post
Share on other sites

Intele nie lubią zbyt szybkich RAMów. Co do "gryzienia" najlepszym przykładem są Ryzeny, które są tak wybredne pod tym względem, że przeszło to do legendy, na dobrą sprawę to z jakimi RAMami będą współpracować to loteria.

Na razie ja bym na twoim miejscu podmieniła zasilacz i zobaczyła czy będą restarty. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obstawiam

a) zasilacz do wymiany

b) źle ustawiony CPU w uefi

c) pamięci ustaw na domyślne.

a) możliwe, choć na starych podzespołach (i54690k) nic się nie działo. Dopiero po zmianie na nowe komponenty sa problemy.

b) w przy ustawieniach wszystko na auto i przy stałym napięciu i mnożniku 45 czy 46 też się wysypuje.

c) Pamięci były na domyślne i się też wywalał.

Intele nie lubią zbyt szybkich RAMów. Co do "gryzienia" najlepszym przykładem są Ryzeny, które są tak wybredne pod tym względem, że przeszło to do legendy, na dobrą sprawę to z jakimi RAMami będą współpracować to loteria.

Na razie ja bym na twoim miejscu podmieniła zasilacz i zobaczyła czy będą restarty. 

Tak zrobię bo mam zasilacz z 2 komputera choć deko słaby SailentumPC Vero M1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...