Skocz do zawartości

Diamnod Viper V330/Riva 128 nie można zainstalować sterownika Code24


Recommended Posts

Siemka wszystkim. Borykam się z problemem instalacji sterowników karty graficznej Diamond Viper V330/Riva 128 PCI. Po instalacji cały czas wyskakuje komunikat iż karta graficzna nie została skonfigurowana a w menadżerze urządzeń widnieje kod 24 jakie sterowniki bym nie zainstalował. Win95 i 98, w obu to samo. Poza tym komputer wiesza się na ładowaniu systemu i nie zawsze wystartuje. Raz udało się wszystko zainstalować poprawnie, mogłem zmienić rozdzielczość itp ale po chwili się wszystko wysypało...

 

Konfiguracja komputera to:

Pentium 166MHz

płyta SQ575

32MB SDRAM

dysk Maxtor 4GB

zasilacz Energy 200W

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Masz możliwość podmiany zasilacza na inny? Te sterowniki co Ci ostatnio podrzuciłam też nie pomagają?

 

Tutaj informacja o błędzie 24:

 

 

 

Pełny komunikat o błędzie

To urządzenie nie istnieje, nie działa właściwie lub nie ma zainstalowanych wszystkich potrzebnych sterowników. (Kod 24)

Przyczyna

Urządzenie jest niepoprawnie zainstalowane. Przyczyną problemu może być awaria sprzętu. Może też być wymagany nowy sterownik. W takim stanie znajdują się urządzenia przeznaczone do usunięcia z systemu. Po usunięciu urządzenia ten błąd zniknie.

Zalecane rozwiązanie

Błąd powinien przestać występować po usunięciu urządzenia.

Masz pewność, że grafa jest sprawna? Nie wiem jak jest z nią, ale niektóre podzespoły dodawało się w ten sposób, że najpierw instalowało się sterowniki a potem umieszczało ten podzespół w kompie. Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

Zacznij od kwestii sprzętowych:

 

1. Sprawdź napięcia zasilacza, nie mniej nie sądzę żeby one stanowiły problem

2. Sprawdź ustawienia napięcia CPU, jeśli są za niskie będzie się krzaczyć

3. Wytestuj memtestem pamięci

4. Zostaw w kompie tylko kartę graficzną

 

Później kwestia softowa

1. Po zainstalowaniu systemu (najlepiej Windows 98SE) najpierw zainstaluj inf-y do chipsetu (TX)

2. Grafika jest na PCI więc odpadają Ci walki ze starami do AGP

3. Zainstaluj sprawdzone stery czy to do Rivy 128 czy od Dziamonda

 

Wytestuj stabilność i dopiero wtedy dokładaj kolejne karty. 

 

Jak już wszystko poinstalujesz to daj zrzut ekranu z managera.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt:


 


1.:


+5V - 5.06V


+12 - 12.15-12.20V

-5V - -5.09V

-12V - -12.38V

 

2. Ustawione wg tego co jest napisane na procesorze - 2.8V


3. Memtest włączony na noc.


4. Jest tylko karta.


 


Soft:


1. Jest Win98SE, po instalacji sterowników wywala błąd ochrony systemu ale patrząc na zawartość plików w pakiecie sterowników nie ma ich do 430TX, są instalowane przez system.


 


Co do biosu to chyba jest ok.


Link to post
Share on other sites

Pentium w/ MMX FV80503166 SL27H. Grafikę sprawdziłem w drugim komputerze i jest ok. Pamięci też ok.

 

A sterowniki z tej właśnie strony pobierałem.

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

I zakładam, że masz I/O ustawione na 3,3 a core na 2,8 tak? Konkretnie JP6  i JP7 spięte 2 i 3 a JP13 - JP16 odpięte?

 

Jeśli tak to spróbowałbym core podbić na 2.9V czyli zapiąć dodatkowo JP16

 

Jeśli INF się nie zainstalował poprawnie to będziesz widział wykrzyknik(i) w menadżerze urządzeń. Jak tam to wygląda?

Link to post
Share on other sites

Tak, JP6 i 7 spięte na 2-3 i zapięte JP18 na 2.8V (nie ma tego w manualu, jest rozpiska na płycie). Po wywaleniu błędu ochrony systemu sterowniki wgrały się ponownie z Windowsa. e4e7e8b2b8a3ff86b4e44da8a579db70.jpg

 

Przestawiłem na 2.9V ale bez zmian. Poszukam może innej grafiki po wypłacie bo aktualne ceny na Allegro są chore :E

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Będę obserwował cenę przy końcu bo tam jest w sumie tylko 2 karty na PCI. Na razie nic więcej nie ruszałem z tematem po za tym, że sprawdziłem obecną kartę w drugim komputerze z XP i zainstalowała się normalnie, rozdzielczość itp można było zmienić bez problemu czyli wychodzi na to, że karta jest raczej sprawna. W tym tygodniu będę miał więcej czasu to coś jeszcze spróbuję z nią powalczyć.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jak go przygarnąłem to nie było grafy, kupiłem na Allegro wtedy S3 TRIO64 86C764X ale była uszkodzona i później kupiłem tą Rivę.

 

Dobra, ogarnąłem temat, nie wiem co pomogło, chyba format ale jeszcze zaktualizowałem bios płyty głównej i karty graficznej (tu nie wiem czy się zaktualizował bo nie wyskoczyło żadne potwierdzenie).

 

wRa0eYS.jpg

Edytowane przez Krzysko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...