Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Mafia II Definitive Edition [problem z uruchomieniem]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 plamidor

plamidor
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 20 maj 2020 - 01:00

Witam, jako szczęśliwy posiadacz starej wersji gry [Mafia II (classic)] na steam, dostałem dzisiaj dostęp do remasteru Mafii II. Po ściągnięciu 43GB gry, zadowolony chciałem rozpocząć na nowo swoją historię w tym klasyku. Niestety już przy pierwszej próbie uruchomienia gry, pojawił się następujący problem - "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono XINPUT1_4.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem." ss: https://imgur.com/VBdfFFT.

Jak błąd mówił tak też zrobiłem, jednak po ponownym ściągnięciu gry przywitał mnie on znowu.

GTX960 z najnowszymi sterownikami, Windows 7 Home Premium z najnowszymi aktualizacjami, Steam nie pokazuje żadnych update-ów. 

Czy ktoś miał może podobny problem z inną (a może już z tą konkretną grą) na steamie? Może problemem jest sam Windows, chociaż wolałbym upewnić się że to nic innego, zanim zabiorę się za jego update do Windowsa 10 i robienie kopii zapasowej wszystkich plików tylko po to, żeby zagrać w grę. 

Może trzeba czekać na jakieś nowsze sterowniki do karty? W końcu seria 9XX to już nie jest nówka a gra wyszła dopiero dzisiaj. Nie mam trochę pomysłu co zrobić, także z góry dziękuje za wszelką chęć pomocy. :)

• 0

#2 worm

worm
  • π

• 11209 postów

Napisano 20 maj 2020 - 12:12

Spróbuj ściągnąć z sieci ten brakujący DLL i wrzucić do katalogu WINDOWS i SYSTEM...
Ja ostatnio akurat przeszedłem Mafię II na Win 7 bez problemów.

• 0

Moderator / Ekspert działów: Kącik retro komputerów / Pełne zestawienie Ekspertów

#3 BlackCoffe

BlackCoffe
  • InBlue

• 294 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 21 maj 2020 - 10:24

Sprawdź sobie tą stronę :) https://www.dll-file...put1_4.dll.html

• 0

Człowiek jest kowalem swego szczęścia. Może dlatego znajdujemy się tak często między młotem, a kowadłem!

Lenovo Z50-70 ★i5 4210U★8GB RAM★NVIDIA GeForce 840M★ Win 8.1 64bit★

Lenovo G40-30 ★Celeron N2840★4 GB RAM★Win 8.1 64bit★
Lenovo 3000N200 ★Core2Duo T5250★1 GB RAM★Intel GMA 3100X★Win XP Prof 32bit★

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych