Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Zablokował mi się Xiaomi Mi A2 Lite na Androidzie One. Tak to wygląda: ujeb.se/vNvZL

Wpisuję hasło, które było ustawione jako drugie zabezpieczenie obok odcisku palca(te, o które system prosi co któreś odblokowanie palcem), ale nie odblokowuje to urządzenia. 
Po wprowadzeniu x prób prosi o zresetowanie urządzenia i sytuacja się powtarza. Po którymś wprowadzeniu błędnego hasła wyskoczył taki alert: 
"Ostrzeżenie: Twoje urządzenie zostanie wyczyszczone po 9 następnych nieudanych próbach odblokowania!"
Na telefon nie można zadzwonić, po podłączeniu do komputera tylko się ładuje. Nie widać go w eksploratorze.
Żaden rom nie był wgrywany, nic nie zmieniałem w ustawieniach systemu/telefonu.

Wydaje mi się, że problem występuje jeszcze przed załadowaniem systemu do końca, tzn.  jest znaczek Androida, następnie znaczek Xiaomi i później czarny ekran z prośbą o podanie hasła i możliwością połączeń alarmowych. Nie widać w tle tapety, nie ma możliwości odblokowania palcem, nie można wysunąć belki ani włączyć aparatu, tak jak jest to gdy poda się błędny pin/odcisk/wzór tuż przed odblokowaniem. 
Zależy mi na zdjęciach/kontaktach, które były na telefonie. Czy pozostaną na telefonie, czy się je jakoś przegra na PC, obojętnie, tylko nie mogę ich stracić.

Proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

 

 

po podłączeniu do komputera tylko się ładuje. Nie widać go w eksploratorze.

 

Może jest w Urządzenia i Drukarki. Instalowałeś Xiaomi PC Suit (czy jakoś tak) i ew. sterowniki adb?

 

Naciśnij Głos+/Głos- + Włącz jednocześnie i przy logo podłącz do PC.

 

Masz 9 prób, więc albo sprawdzasz 3 podstawowe (0000, 1111, 1234) i pozostałe np. po śladzie na szkle :)

 

Generalnie jak nie wykryje tel. jako dysku z najlepiej z włączonym Debugowaniem USB, to będzie lipa.

 

Coś tam piszą o jakieś aktualizacji co na różne sposoby uwalała ten telefon, ale to było na przełomie marca/kwietnia) i miała wyjść poprawka ale niestety piszą też o uszkodzeniach płyty głównej (bo to kod do pamięci) - tyle w internetach.

Link to post
Share on other sites

Komputer widzi telefon w "urządzeniach i drukarkach" jako urządzenie "Android".
Xiaomi PC Suite nie może się połączyć z telefonem. Prawdopodobnie wymaga akceptowania czegoś na ekranie, bo ten się wybudza podczas włączenia programu. 
Tryb debugowania jest chyba domyślnie wyłączony w telefonie bo ADB Driver Installer go nie wykrywa.
Vol+/-/power nic nie robi. Telefon jakby dłużej się włączał, ale następnie znowu prowadzi do wpisania hasła.
1234 itp. nie działa. Zostały 3 próby :P


Trochę pogrzebałem, poszukałem i mam parę nowych informacji.

Po wejściu do recovery z podpiętym USB wyświetla się okno "Android no command". Później mogę przejść do samego recovery i mam takie opcje:
-Reboot system now
-Reboot to bootloader
-Apply update from ADB
-Apply update from SD Card
-Wipe data/factory reset (jeżeli nie rozwiążę problemu to tutaj mogę sformatować system, tak?)
-Mount/system
-View recovery logs
-Run graphics test
-Run locale test
-Power off
Może któraś opcja w czymś pomoże? Przekopiować dane na kartę/komputer lub obejść te hasło?

Po wejściu w Fastboot mode i podłączeniu do komputera, w menedżerze wyświetla się takie urządzenie:
-Android Phone
     -Android Bootloader Interface.
Po zwykłym podłączeniu tego nie było.
Ściągnąłem program: Android Platform Tools, który ma w sobie ADB i Fastboot, i po wywołaniu komendy adb devices, nic nie wyszukuje. Za to po wywołaniu komendy fastboot devices wyświetlony jest jakiś numer, co może być moim urządzeniem.

Dodam, że hasłem/pinem może być "default_password". Jednak została mi ostatnia próba i sprawdzę to w ostateczności.

Czy te informacje coś zmieniają, czy dalej lipa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...