Skocz do zawartości

Czy to dobre wartosci ?


Recommended Posts

Czesc. Wpadly do mnie nowe czesci i obecnie mam:

 

PROC Ryzen 5 3600X + chlodzenie AIO arctic

PŁYTA MSI B450-A PRO

RaM GOODRAM 16GB 3600MHZ IRDM Pro

GRAFIKA MSI GTX 1060 6 GB

ZASILACZ OCZ 600w

 

Ustawilem profil XMP bo na standarowych wartosciach pokazylowa glupoty. Niby jest ok ale zastanawia mnie wartosc ktora zaznaczylem na czerwono-  czy tak ma byc?

 

https://zapodaj.net/2800baaa60d92.png.html

https://zapodaj.net/e30455fec1e40.png.html

 

edit; bios zaktualizowany

Edytowane przez kuba889
Link to post
Share on other sites

ad1. nie zrozumieliśmy się - 

 

Ciebie interesuje
Ciebie ma interesować - jest ok, tak ma być.

 

ad2. To albo dokup sobie tą drugą taką samą kość (chociaż do grania na chwilę obecną nie potrzebujesz 32GB) albo sprzedaj / zrób zwrot i weź 2x8gb.... bo w tej chwili sporo tracisz w grach. (a jak mniemam ten sprzęt jest właśnie do grania).

Link to post
Share on other sites

Nawet na twoim sprzęcie różnica będzie widoczna, jeżeli wymienisz kiedyś GPU to tym bardziej - natomiast jeśli twierdzisz,że w to co grasz jest ok, to zostaw - najwyżej dokupisz kiedyś drugą kość z tym, że jeśli  kość o tym oznaczeniu nie będzie już dostępna to nikt Ci nie zagwarantuje, że dual zadziała dobrze z inną na tej częstotliwości, a z kolei teraz nie potrzebujesz 32GB i kółko się zamyka.

 

Generalna zasada jest taka PC do gamingu = Dual Channel. I raczej nie ma co iść tokiem rozumowania, że teraz jedna a kiedyś się dokupi drugą bo zanim to nastąpi to będziesz się rozglądał już za platformą na DDR5 i taka jest niestety prawda.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Zakupiłem dodatkowe 16GB. Przyznam, że się trochę rozczarowałem myśląc, że pogram w FHD na ultra np w GTA5 -czasem spadki fps do 34-35. temp. gpu i cpu niskie, zużycie proca w grze jakieś 40% zużycie vram ponad 3GB. Trudno :cry:

Edytowane przez kuba889
Link to post
Share on other sites

Wąskie gardło robi Ci w tej chwili GPU,  jak wygląda jego zużycie?  GTA V tak ma, potrafi zajechać nawet mocniejsze configi - pobaw się ustawieniami grafiki - naprawdę nie wszystko mu być na ultra żeby gra wyglądała dalej bardzo dobrze - a szybko znajdziesz ustawienia gdzie przy niewłączonym vsync będzie Ci trzymało te 60fps.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam czy jakbym wymienił GPU na rtx 2080 to znowu procesor ograniczałby tą kartę? Pytam z ciekawości bardziej bo obecna karta była kupiona w 2018 i na razie nie zapowiada się na przypływ gotówki

Edit; co do testów GPU i cpu polecasz jakąś apke?

Edytowane przez kuba889
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak się zastanawiam czy jakbym wymienił GPU na rtx 2080 to znowu procesor ograniczałby tą kartę?
 

 

W zależności od rozdzielczości, bo nie napisałeś jaki masz monitor, ale w większości przypadków nie. Natomiast jest to mało opłacalne posunięcie... jeśli grasz w FHD, to taki 2060S/2070S byłyby wystarczający.

Poza tym w tej chwili to średni czas na zakup GPU.

Poczekaj do premiery Ampere jeśli nawet nie kupisz nowej karty to o dobrego 20xx w używce będzie łatwiej.

 

 

 

Edit; co do testów GPU i cpu polecasz jakąś apke?
 

ale chodzi Ci o stress testy?

nie mam faworytów... do testowanie stabilności GPU używam Kombustora, a CPU  OCCT.

 

Jeśli pytasz o benchmarki to nie gram w takie gry:P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...