Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ok, rozumiem, Znalazłem spoko poradnik , i główbie sie skupiamy na ISO,przysłona, czas naświetlania i balans bieli, dotyczy do Lustrzanki w tym Lumix pewnie więcej rzeczh do ustawiania jest tak / na początek chyba wystarczy , ale będę zbierał wiedzę zeby coraz lepsze byly i są dosyć dobre programy za free aby je obrobic

PS: Szkoda że taki mały wolałbym coś duzrgo ale jal nie ma.nic ciekawego to trudo

PS: Szkoda że taki mały wolałbym coś duzrgo ale jal nie ma.nic ciekawego to trudo

PS: Szkoda że taki mały wolałbym coś duzrgo ale jal nie ma.nic ciekawego to trudo

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o naukę. Nie skupiaj się na konkretnych zmiennych jak ISO itd. naucz się co one oznaczają. Jakie są zależności między nimi. Musisz to zrozumieć. A podstawy choć ograniczone, nauczysz się do czasu zakupu aparatu na swoim S8.

 

 

Jak coogar mówił. Jest masa zdjęć które są przepiekne, dobre jakościowo i są robione smartfonami. Nawet filmy kręcą pełnometrażowe

 

Z aparatów to szedlbym raczej w aps-c np Sony a6000

 

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Coś takiego sję jeszcze pojawiło:

 

Sony a58 + Tamron 18-200mm

 

Sony Alpha58 + Tamron Af70-300mm

 

Pentax K-50 z obiektywem Pentax DAL 18-55 f/3.5-5.6 WR

 

Aparat Sony A57 + obiektyw Tamron SP AF17-50 F2,8 XR LD

 

 

A65 idzir dostac ale to z obiwktywem zwyklym 16 50

Link to post
Share on other sites

Na lx i sonym masz fajne filmy. Bo i są małe. Kompaktowe.

 

To co ty dajesz to już większy sprzęt i cięższy, do filmów to średnio się nadaje. Jeśli już jesteś zdecydowany na porzadny sprzęt to jeśli dobrze poszukasz to dostaniesz Pentax k5 II, który jest wytrzymały i szczelny. Ma bardzo dobry wizjer i ogólną jakość na matrycy. Do filmów się nie nadaje. Ale możliwości ma duże.

 

 

 

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

O fuji się nie wypowiem. Jeśli już weźmiesz jakikolwiek aparat to bierz samo body - obiektyw dokupić osobno taki aby był dobry i pasował tobie. 

 

Dolicz sobie koszty torby lub plecaka i karty pamięci dobrej. To jest minimum 150zł. 

 

 

Możesz robić na jpg ale dużo tracisz. Jeśli chcesz się zagłębić i chcesz wiedzieć co robisz to musisz się nauczyć obrabiać. Choćby proste rzeczy. To dużo daje. 

 

 

Pamiętaj, Pentax jest nastawiony tylko na fotografie - dobrą. Ale jakie zdjęcie wyjdzie to już zależy od ciebie i twoich umiejętności. Tych przy fotografowaniu jak i obróbce ;). Kluczowy przy tym jest dobry i jasny obiektyw. 

 

Jak mówiłem, skarbonka bez dna :D

Link to post
Share on other sites

Słuchać Coogara - 

 

Z tego co pamiętam to RX sonego ma spore możliwości (w tej cenie super) ale jpg wyrzuca dość słabe. I i tak trzeba obrabiać. Osobiście może to być imo najlepsza opcja na początek wbrew pozorom. Jest mały i zgrabny. Tutaj cena mocno niska i zastanawiająca. Gdy się wdrożysz można iść w bezlusterkowce lub lustrzanki. Kolejny + za rx, że już nie wydasz na niego więcej kasy, kupisz i jest. Jako opcja awaryjna lub dodatkowa kiedyś mw sam raz ;)

Link to post
Share on other sites

@Cooger

Z fuji doatępne jest X-A3 ok 1100zl

Oraz X-M1 róznie po 800 ale znalazlem caly komplet w b.dobrym stanie za 450 z niskim przebiegiem , można by było obiktyw dokupić do niego bo to chyba dobry sprzet z tego co czytałem

 

 

O kurcze , mtslalem ze nikt nie odpisywal , a ja cos pezełączone miale.

Rozmiar mi nie przeszkadza , nawet wolałbym coś większego typu Sony a6000 , lub fujifilm x-m1

 

 

Rozmiar mi nie przeszkadza , nawet wolałbym coś większego typu Sony a6000 , lub fujifilm x-m1

Ps. W sobotę będę miał Canona D450 do testu , pobawię sìę nim i zobacze czy to dla mnie

Link to post
Share on other sites

Z tym canonem to kwestia z jakim obiektywem . Miałem dwa podstawowe modele , pierwszy to właśnie do nauki 300d z nowszym kitowym 35-55 is , potem na krótko 1000d z podobnym obiektywem . I było kiepsko . Tzn nauczyć się można , jak najbardziej robić zdjęcia . Ale ich jakość była niska . Potem kupiłem Nikona d3100 z 35-105 który już mnie zadowalał jakościowo , ale wtedy doszedłem do wniosku że to nie dla mnie zabawa . Bo do trybu auto starczy mi "małpka" która mieści się w kieszeni .

Link to post
Share on other sites

Niestrty nie wiem jaki to obiektyw, poprubóje, jak mi się spodoba to zakupie wlasnego, taka małpka nie jest zła ale mam s8 i chyba dużej różnicy nie bedzie i sensu nie ma tak mi powiedziano. A podoba mi sie taki sprzęt typu a6000 / fujifilm x-m1 i do tego obiektyw do portretów jakis 90+ za ok.400 moze coś będzie. A podstawowy z kitu od a600 lub tego duji wystarczy do krajobrazu prawda?

Link to post
Share on other sites

Lustrzanka jak najbardziej mi odpowiada.. lecz ty mi polecasz a niektorzy pisza ze nie warto itd, a podo mi sie taki wlasbie sprzet i hak mówisz idzie dostac dobry sprzęt bo ich juz nie bedzie czy jakos tak. Jezeli warto to podaj modele z checia bardziej ją kupie biz bezlusterkowca

@@ edit, skopiowalo mi się

Nie to co trzeba..

 

Rozuniem w takim razie a6000 lub pomgsle nad lumixem

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, panowie. Po męsku

 

Ja mam lustrzanke a chętnie bym sobie zakupił jakiś bezlusterkowiec malutki na wypady gdzie nie chce mi się taszczyć ciężkiego kloca z 3ma obiektywami. Mówię to jako już dość obyty użytkownik.

 

Bierz lx100 i do tego jasny obiektyw, najlepiej poniżej f/2. Ja bym wziął to tylko dlatego że ma nagrywanie 4k i zostanie z tobą na lata. Jeśli nagrywanie 4k nie jest ci potrzebne to bym się zdecydował na a6000

 

Jak sie wdrozysz i będzie ci mało w jakości zdjęć to wtedy szykuj 6k na przyzwoite body i do tego jeden naprawdę dobry obiektyw żeby miał zasięg ogniskowych dość szeroki,

 

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...