Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście . Przede wszystkim masz zoom optyczny . Zdjęcia w ciemności będą ze 2 klasy lepsze . Mam ten aparat , mój telefon to Xiaomi 9t i robi gorsze zdjęcia i filmy . Wcześniej miałem lustrzankę Nikon d3100 z obiektywem 18-135 . I też przegrywała z soniakiem w niektórych kwestiach . Nie jestem jakimś miłośnikiem fotografii , nie obrabiam zdjęć potem na kompie . A te które są zrobione bez dodatkowego obrabiania najładniejsze wychodzą mi na Sony .

 

Odnośnie Kodaka za 800 zł to go nie znam i nie mam za bardzo czasu aby poczytać o nim , ale nowy Sony kosztuje 1200zł

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

W sumie to możesz też dołożyć do nowego telefonu te 800zł i szukać z lepszym aparatem .

Tak jak Cooger napisał , ja mając już przyzwoity telefon nie kupił bym taniego aparatu . Aparat mam jeszcze z czasów kiedy miałem kiepski telefon do zdjęć .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Tak s8 ma d9bry aparat top 2017roku

W kwocie ok 1000zl są jeszcze takie modele cos ciekawego? Pattze na Outlety, itd moze uzywka , co polecasz, a tu pare co znalazlem;

1 Panasonic Lumix FZ1000

 

2 Aparat Panasonic Lumix DMC-LX 100 Czarny 12,8 Mpix

 

3 Sony Alfa A300+SigmaDC 18-200/3.5-6.3+Lowepro200AW

 

4 Olympus om-d e-10 + obiektyw 14-42 mm

Jest sens szukabia? W okolicach 1000zl tak jak podalem przyklady? Uzywane/Outlet

Link to post
Share on other sites

A300 to antyk, LX100 ma przynajmniej w miarę jasną optykę i sporej wielkości (jak na kompakt) sensor. FZ1000 ma przyzwoity zoom jeśli Cie to jara. Z powyższych to IMO LX100 ma największy sens (szczególnie za 1000pln).

 

Jeśli zamierzasz klikać na automacie to IMO nie ma sensu wydawać pieniędzy. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, na auto będzie lipa? A trudno się ustawia? Bo zaczynam przygodę i bym chcial się nauczyc, dużo z tym zachodu?

Znalazłem jeszcze takie ;

 

1.Panasonic Lumix FZ1000

 

2.Sony A65

 

3 Sony DSC-HX400V

No sporo jest markowyxh musialbys zerknoc i co jest dobre polecic

Link to post
Share on other sites

Ok jak narazieLumix fz1000 są jeszcze takie

 

1. Aparat Sony a58+obiektywy 35mmF1.8 i 18-55 SAMPLE!

 

2 Sony A55 Obiektyw Sony DT 18- 55mm/Obiektyw Sigma 18-250 F3.5-6.3

 

3 SONY ALPHA A58 Obiektyw DT 3.5-5.6/18-55 mm SAM II

 

4. Sony Alfa SLT A58 . 1.obiektyw DT 18-55 mm F3.5-5.6 SAM II,/ obiektyw Monolta 35-105 mm ./ obiektyw 75-300 mm

Link to post
Share on other sites

Nie widzę nic o zastosowaniu aparatu.

 

Jakie chcesz robić zdjęcia? Bo 800 zł to kosztuje sam obiektyw do uniwersalego pstrykania.

 

Jaki chcesz uzyskać efekty?

 

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

#Zoltanw No właśnie taki chyba uniwersalny , zdjecia bym pstrykał na co dzień na dzworze, w domu , lub gdy gdzieś jestem , jakichś przedmiotów. No w kwocie do 1400 jest troxhe tego sprzętu używanego, ale zbyt się nie znam najlrpiej jak byś sam spojrzal i zaproponował coś najlepiej

Link to post
Share on other sites

Powiem ci że twoja kwota wzrosła kilkukrotnie. Szczerze mówiąc to nie napisałeś nic czym byśmy mogli się kierować aby coś względnie doradzić.

 

**********Może inaczej. Czego tobie brakuje w S8?

 

Do 1500 kupisz jakieś używane body i moze do tego uda się w miarę jasna stalkę dobrać w okolicach 500 zł, też używana.

 

Musisz wiedzieć jedno. Fotografia to straszna skarbonka. Uniwersalnie ja bym chyba na twoim miejscu został na S8, naucz się robić zdjęcia na manuału który wyciągnie więcej jakości, naucz się podstawy fotografii itd.

 

Gdy już do ogarniesz to dozbieraj pieniądze. Ale żeby mieć te 3k minimum. Wtedy będziemy myśleć.

 

 

Ps. Nie kupuj smartfona dla aparatu bo w tym masz dobry a tylko kasę stracisz.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem,tak jakieś 1500zl wyciągne na aparat,s8 ma dobry aparat ale chciałbym coś więcej, żadnym profesjonalistą nke jestem i nie będę ale chciał bym miec owy apatat i nauczyc się troxhe na nim , i dobre fotki pstrykać, W tych pieniadzach niektórzy mi mówili ze da rade kupićjuz fajny sprzęcik, jest troche na Allegro, jak byś zerknął czy coś sensownego jest, 3000zl naprwno nie będę chxiał wydac tego jestem pewien . Polowa tego. Proponowali mi Sony Rx-10 interfoto i rózne ale wolę się dopytać lepszych w tej dziedzini zeby na marne noe wydac 1500zl, z s8 jestem w miarę zadowolony, ale chciałbym lepszej jakosci, mniej szunów kolory lepsze itd, i zdjęcianapewno uniwersalne

Link to post
Share on other sites

No to jak kolega szpec to doradzi!

 

Najtańszy używany zoom spacerowy/uniwersalny do lustrzanki to Tamron 17-50 f2.8 a to ok 600-800pln za dobrą sztukę. Da się kupić rozsądne, nie zajechane body za 700-800pln? Nie sądzę. Z aparatów które wymieniłeś największy sens dla ambitnego amatora ma LX100. Tyle, że żeby FOTOGRAFOWAĆ i uzyskiwać lepsze rezultaty niż ze smartfona to potrzebna jest wiedza. Więc zacznij czytać na ten temat, dowiedz się co to ogniskowa, kąt widzenia, przysłona, fizyczna wielkość matrycy, czułość (ISO), jak się komponuje kadr, jak się obrabia zdjęcia... bez tego to tylko pieniądze wyrzucone w błoto. Do zwykłego pstrykania wystarcza zaawansowany smartfon i jest cała masa doskonałych zdjęć zrobiona smartfonami oraz miliardy zdjęć zrobione superaparatami które można od razu zrobić del.

 

P.S. Nawiasem mówiąc to lustrzanki powoli odchodzą już do historii. Palmę pierwszeństwa przejmują bezlusterkowce.

 

P.S. Zedytowałem bo z automatu przyjąłem za podstawę wyliczenia obiektyw FF :D

Link to post
Share on other sites

Ogłądalem troche o tych zagadnieniach i do ogarnięcia te Przysłony, ISO itd. Czyli Mumix Lx100 to najsensowniejszy wybór? Z Kompaktów/bezlusterkowców? Na innym forum napisali mi że również Lumix Lx100 , i że Lustrzanke było by można bo właśnie odchodzą jak wspomnialeś

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...