Skocz do zawartości

Pamięci dla MSI B450 GAMING PLUS MAX i Ryzena 5 1600 AF


Recommended Posts

Witam.

 

Składam zestaw komputerowy i na obecną chwilę zostały mi do kupienia Pamięć RAM i Obudowa.

 

Zastanawiam się jaką pamięć będzie odpowiednia dla MSI B450 GAMING PLUS MAX i Ryzena 5 1600AF.

 

Narazie chce kupić jedną kość 8GB i za miesiąc dokupić drugą taką samą.

 

Jest sens kupować szybsze kości niż 2666 MHz ?

Znajomy mi odradza taką opcję bo mówi że kontroler i tak więcej niż ~3000Mhz nie wyciągnie a można wolniejszą kość spokojnie wykręcić do maksymalnej częstotliwości. Ale ten tryb OC mnie zastanawia.

Na jakiej zasadzie to działa.

Producent uważa że w trybie OC ta płyta da radę nawet przy 4133 MHz.

 

Budżet za jedną kość to max 300 zł

RGB niekoniecznie ale było by fajnie jakby tam jakiś ledzik świecił ;p

 

Z góry dzięki za podpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Crucial Ballistix Sport LT/AT.

Polecane i sprawdzone. Tryb OC nie wykręci każdych pamięci do tych 4133Mhz, po prostu to jest max., a ile się podkręcą dane ramy to loteria. Wspomniane Ballistixy w wersjach 3000mhz i 32000Mhz kręcą się bez problemu do 3600Mhz. Wolniejszych ramów niż 3000Mhz nie ma raczej sensu. Podobnie jak sztukowanie po jednej, lepiej komplet 2 kości.

 

Tu masz komplet za 419pln:

https://allegro.pl/oferta/crucial-16gb-3000-ballistix-sport-lt-grey-2x8gb-9011385862

 

Swoją droga poszły te ramy w górę. Gdzieś w listopadzie/grudniu za taki komplet 3200Mhz zapłaciłem jakoś 260pln.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie. Już trochę lepiej orientuje się w tych kościach ;)

 

Zastanawiam się jeszcze na pamięciami

G.SKILL DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3200MHz CL16.

 

Ponoć Ryzeny dobrze współpracują z ramami opartymi na kościach Samsung B-DIE a wyżej wymienione g.skill-e są budowane na tych modułach. Tylko nie wiem jak będą współpracować z moją płytą. Nigdzie nie mogę znaleźć tej listy kompatybilności :/

Link to post
Share on other sites

G.SKILL DDR4 16GB (2x8GB) RipjawsV 3200MHz CL16 - w tej pamięci masz HyniX CJR a nie B-Die ;) 

Cruciale BalistiX Sport LT wymienione wcześniej to najlepsze co możesz kupić za nieco powyżej 420zł. Zbudowane są na kościach Microna E-Die, które kręcą się bardzo dobrze i 3600, 3800cl16 jest realnie do osiągnięcia pod warunkiem, że kontroler pamięci w procesorze da radę. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...