Skocz do zawartości

i7 9700k AIDA64 Stress test temperatury?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez joker5513,

Recommended Posts

To procesor bez obciążenia ma po 47-50 stopni? To są jego temperatury minimalne?

2dOLsNN.png

 

Temperatury i reszta parametrów na pulpicie bez obciążenia

 

Karta graficzna ma 30 stopni płyta 39 więc wysokie temperatury tylko na procku

 

OsgFAMc.png

Aktualne ustawienia ramu

Edytowane przez Miłośnik biedronek
Link to post
Share on other sites

Założyłem jeszcze raz chłodzenie, nałożyłem pasty którą była też wcześniej czyli be quiet DC1 temperatury na podobnym poziomie. Piszę o zwrot do sprzedającego dzięki za odpowiedzi


Tak jak kolega mówi, problem z procesorem albo źle założone chłodzenie. Jakiej pasty używałeś?

Temperatury bez obciążania a procesor działa na pełnych taktowaniach?

 

Ustawiłem na stałe 4500Mhz w biosie jak dam na ustawienia domyślne to procesor boostuje do 4900Mhz w grach i będzie pewnie ze 100 stopni

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jest lekko o 20C za dużo. Na chłodzeniu powietrznym Thermalright Macho rev B) po OC @ 5,0 miałem około 80-85C w stress testach, na obecnym AIO nie przekracza 70C. Zresetuj BIOS do ustawień domyślnych i ustaw napięcie VCORE na 1,25-1,28V. Do pracy na 4,6 GHz powinno wystarczyć. Sprawdź czy cooler dobrze zamontowany

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

beWjumB.jpgHqbENZ8.jpg6NUW3nj.jpg

 

 

Zresetuj BIOS do ustawień domyślnych i ustaw napięcie VCORE na 1,25-1,28V. Do pracy na 4,6 GHz powinno wystarczyć

 

Takie ustawienia udało mi się uzyskać, zmienić coś jeszcze?

 

 

 

przy 4.5 możesz spokojnie zejść z napięciami

Bardzo prawdopodobne  że zbyt wysokie napięcie powodowało te temperatury.

 

 

 

os2L73n.png

 

Wyniki po 2 minutach testu w aida64 temperatury mocno spadły tylko niepokoi mnie skaczące napięcie i taktowanie, jakie ustawienia pozmieniać jeszcze w biosie?

Edytowane przez Miłośnik biedronek
Link to post
Share on other sites

Zalezy co chcesz osiągnąć, żeby procesor cały czas latał na maksymalnym taktowaniu ? czy żeby dynamicznie ustawiał tyle ile potrzebuje. Ten procesor powininen latac na 4900 all core bez problemu, 4600 to tak na pół gwizdka go ustawiłes.

Link to post
Share on other sites

Zalezy co chcesz osiągnąć, żeby procesor cały czas latał na maksymalnym taktowaniu ? czy żeby dynamicznie ustawiał tyle ile potrzebuje. Ten procesor powininen latac na 4900 all core bez problemu, 4600 to tak na pół gwizdka go ustawiłes.

Ja mam ustawione 1.34V przy 4900Mhz Jest stabilnie 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...