Skocz do zawartości

karta do ryzena 5 3600


Recommended Posts

No dziwne że ja zmieniłem kartę , nie robiłem nawet formata systemu , włożyłem RX5700 i nic nie musiałem kombinować ? Jakieś czary chyba  :menda: Kartę mam od lutego , instaluje zawsze jak wychodzą najnowsze sterowniki i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby jakaś gra nie działała.

Link to post
Share on other sites
Tak jest a przed tym ogarnij poradnik z problemami i ewent jego rozwiązanie inaczej nie podchodź   https://www.youtube....=5700XT problem

 

 

...to w takim razie przez zakupem RTX niech też ogarnie to samo po drugiej stronie:

https://www.youtube.com/results?search_query=rtx+2070+problem

 

Edit: a przepraszam kolega wyżej już to nadmienił..

 

 

Co do filmów Foresta,załóż swój kanał na YT i zajmij się naprawą tylko kart od AMD też chętnie zobaczę ile nazbierasz złomu.

 

a dlaczego tylko AMD? ... przecież Forest naprawia wszystkie karty a nie tylko NV? btw. jakoś nie widziałem u niego na kanale jeszcze żadnego rx5700/5700XT...  jak tak obserwuje od lat rynek to gdyby przefiltrować te "wszystkie problemy" przez pryzmat ilości kart na rynku, proceder kopania, itp to wyjdzie, że większość problemów u czerwonych to jednak albo niedopracowane stery albo problemy z kompatybilnością lub z samą budową karty.. (kiepskie chłodzenia). Bo co do awarii samych kart i chipów to byłoby to ~50/50. NV/AMD 

Faktem jest to, że nie ma co porównywać budżetu NV do budżetu AMD(Radeony)...  stąd jak do tej pory więcej zoptymalizowanych gier czy lepszy support jeśli chodzi o software. Sam siedzę teraz na "zielonej" karcie ale miałem nie jedną ze stajni czerwonej i nigdy nie było większych problemów. Fakt, że celowałem zawsze w szafirowe, a np. ostatniego RX580 pulse wspominam bardzo dobrze.

 

 

 

a kupuję kartę RTX instaluję sterowniki i działa nie kombinując,natomiast inaczej ma się sprawa z większością użytkowników AMD a pozostała część tj wy będzie uparcie stała przy swoim i udawała,że jest ok.

 

Po pierwsze to na jakiej podstawie twierdzisz że większość użytkowników AMD ma problemy? skąd te informacje.

 

 

 

a pozostała część tj wy będzie uparcie stała przy swoim i udawała,że jest ok.

 

Bo jak jest ok to czemu mają pisać inaczej?  i dlaczego pozostała część? to wszyscy użytkownicy Rx-ów siedzą tutaj na forum czy jak?

 

 

No dziwne że ja zmieniłem kartę , nie robiłem nawet formata systemu , włożyłem RX5700 i nic nie musiałem kombinować ? Jakieś czary chyba 

 

na stos.... 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites
a dlaczego tylko AMD? ... przecież Forest naprawia wszystkie karty a nie tylko NV? btw. jakoś nie widziałem u niego na kanale jeszcze żadnego rx5700/5700XT

 

Wydaje ci się,gość grzebie  w kartach od Nvidi i tej firmy zbiera dawców,jak by miał zbierać złom od AMD to by nie trafił do drzwi wyjściowych w swoim mieszkaniu.Sporadycznie weźmie pod lupę buraka.Po za tym, z całym szacunkiem do nabytej jego wiedzy ale Forest nie jest ekspertem w tej dziedzinie skoro twierdzi że UV kart graficznych powoduje uszkodzenia kart.

 

Ranking uszkodzonych gpu szukaj w serwisach każdego producenta kart graficznych a nie u Foresta  :rotfl: 

 

 

 

Zamówiłem MSI RX 5700 GAMING X 8GB. Będzie ok czy jeszcze szybko zmienić?

 

Koledzy wyżej próbują odwrócić kota ogonem.Moim zdaniem zostaw co zamówiłeś bo mi to lotto co wybierzesz..Jak będziesz miał problemy to przekonasz się sam o czym tu była mowa i nie zapomnij osób tu,do których się zwrócić w razie problemów.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem MSI RX 5700 GAMING X 8GB.

Będzie ok czy jeszcze szybko zmienić?

Bardzo dobry wybór. Sam bym chciał :) chłodzonko przednie. Zazdro.

 

A jak coś masz zwrot 14 dniowy, choć wątpię, by był problem. Napisz tutaj jak już będziesz mieć kartę.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem karta jest do komputera mojego syna. Ja sam jadę na kompie z przed około 9 lat też składak i jedyne co w nim wymieniałem to karty graficzne nie będę pisał z której firmy, ale pierwsza poszła mi na gwarancji około roku po zakupie następna padła mi po jakiś 7 latach a teraz używam trzeciej. Więc tak jak piszecie karty graficzne to najbardziej awaryjny komponent komputera i chyba trzeba mieć szczęście aby trafić na dobrą. Dam tu znać jak ta karta, ale specjalistą nie jestem wiec raczej będzie to informacja czy chodzi i takie tam podstawowe rzeczy. Dzięki za pomoc i podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Mi z kolei nigdy żadna nie padła, a jestem maniakiem grania, więc używam dużo. Miałem karty obu firm. Jednak zawsze, ale to zawsze czyściłem te karty, dbałem o temperatury i wiele więcej, aby tylko hulało. Może miałem szczęście. Łącznie kart w życiu miałem z 30 tak od 2001 roku, może więcej.

Link to post
Share on other sites

Karta zamontowana, wszystko chodzi zobaczymy co będzie dalej.

Pierwsze wrażenia to to że jest wielka w porównaniu do mojego GTX 1060.

Z wyglądu świetnie wykonana. Temperatura maksymalna to 60 parę stopni i jest niesamowicie cicha. 

Dzięki raz jeszcze.

Link to post
Share on other sites

a dlaczego tylko AMD? ... przecież Forest naprawia wszystkie karty a nie tylko NV? btw. jakoś nie widziałem u niego na kanale jeszcze żadnego rx5700/5700XT...

Swego czasu ogłaszał, że nie będzie serwisował kart AMD. I trzyma się tej deklaracji, jak przelecisz jego filmy do 6 miesięcy wstecz to Radeona miał tylko dwa razy i to stare R9 300.

Edytowane przez Artok
Link to post
Share on other sites

BTW. Miał dziwne akcje z hejtem i wywalił wszystkie filmy z kanału. RX480, RX470 pojawiały się wielokrotnie i było tego za dużo, bo większość z koparek leciały do niego. Stwierdził, że daje sobie spokój z Radeonami.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Gość był na skraju wytrzymałości tak go hejtowali,straszyli skarbówką itp dlatego skasował dużo filmów i zrobił sobie przerwę ale takich rzeczy Kawa i koledzy skąd mogą wiedzieć.Widzą tyle kart od zielonych to AMD jest lepsze  :) 

Zrobiliście tylko przykrość autorowi bo kupił i teraz będzie sobie do głowy przybierał.

Link to post
Share on other sites
robił sobie przerwę ale takich rzeczy Kawa i koledzy skąd mogą wiedzieć.

nie no nikt nic nie wiedział jesteś jego jedynym subskrybentem...  

 

Zrobiliście tylko przykrość autorowi bo kupił i teraz będzie sobie do głowy przybierał.

 

Co ty majaczysz? sam robisz jakąś dramę bo ktoś kupił Radeona. Panie - wyluzuj.

 

 

Z wyglądu świetnie wykonana. Temperatura maksymalna to 60 parę stopni i jest niesamowicie cicha.  Dzięki raz jeszcze.

 

no i oby posłużyła jak najdłużej.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Bardzo obiektywna opinia, widzę ;p

he he , no tak średnio obiektywna ;).  Ale trzeba przyznać że akurat ten model jest bardzo udany i nie widzę za bardzo argumentów za wybraniem innego modelu. Z tych najlepszych modeli jedyny argument jaki mi przychodzi do głowy za wybraniem innej karty to chyba wygląd ale to już kwestia gustów. Kultura pracy, temperatury, wydajność  są wzorowe  . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Tak po kilku ładnych dniach użytkowania chciałem powiedzieć, że karta jest bardzo cicha (cały tan zestaw jest bardzo cichy) i jest bardzo duża wyglądała na mniejszą na zdjęciach. Mój GTX 1060 wyglądał jak liliput. 

Syn katuje ten zestaw kilka godzin dziennie i nie miał żadnego problemu, wszystko gra i buczy  - jak na razie. 

Dzięki za pomoc raz jeszcze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...