Skocz do zawartości

karta do ryzena 5 3600


Recommended Posts

Jaką polecacie kartę do zestawu:

ryzen 5 3600

msi b450 carbon ac

patriot viper 2 x 8GB 3200 MHz 

monitor tylko 1980 x 1080 

to dla syna do grania, na razie ma tam mojego gtx 1060 ale chciałbym go odzyskać bo jadę na zintegrowanej grafice

jeśli chodzi o kasę to max koło 2000 zł. oczywiście czym mniej tym lepiej jakiś rozsądny kompromis między wydajnością a kasą? 

Link to post
Share on other sites

Rozsądnym minimum do grania w 1080p będzie gtx 1650S za około ~800 pln (Gigabyte OC w zupełności wystarczy) i mówimy wtedy o karcie porównywalnej / minimalnie szybszej od obecnego 1060 6GB (mówimy o stabilnych ~60 fps w wysokich ustawieniach graficznych).

 

Jeżeli boisz się, że te 4GB VRam może być mało, to segment wyżej jest gtx 1660 Super (+ 20% do wydajności kosztem ~300 PLN dopłaty).

 

W okolicach ~1600 zaczynają się karty, które potrafią się już "nudzić" w 1080 i są raczej polecane już bardziej pod 1440p (rx 5700 / RTX 2060).

 

Za 2000 powinno się znaleźć rx 5700 XT, ale moim zdaniem do grania w 1080p tj przesada.

 

Ważne na koniec: jaki zasilacz młodemu wrzuciłeś?

Link to post
Share on other sites

@jw taki gtx 1660S w okolicach 1200... (nie wiem jak na wyspach, ale tutaj skoczyło mocno ostatnio) będzie optymalny do 1080p.

 

No chyba, że chcesz aby posiedział na niej dłużej i skorzystał z bądź co bądź kulejącego jeszcze w tej generacji DXR  to 2070S ale ceny tych kart teraz to jakaś porażka, grubo ponad 2k.

Link to post
Share on other sites

Ale bezpieczniejszym wyborem jest Nvidia, bo już tu się sporo naczytałem problemów ze sterownikami przy Radeonie 5700.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Kiedyś faktycznie były jakieś problemy z BS ale do kilku miesięcy nie ma problemu. Ktoś coś przeczyta i później powtarza nie wnikając w temat 

Nie takie kiedyś i takie wyciągam wnioski czytając na bieżąco ten temat: http://forum.benchmark.pl/topic/282313-temat-o-kartach-graficznych-amd-navi/page-76 Wątpię, że autorowi będzie się chciało żonglować sterownikami by znaleźć te działające dobrze. Sam z tym miałem już problemy na RX 480, a odkąd mam Nvidię przy żadnych sterach nie musiałem kombinować.

 

Moim zdaniem, albo ten Zotac 1660 Super, albo Palit RTX 2060 Super.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja wcześniej miałem Nvidie , zmieniłem na RX580 , teraz na RX5700 i ZERO problemów, jestem mega zadowolony.

Zazwyczaj problemem jest ktoś pomiędzy monitorem a fotelem, chodź nie da się wykluczyć pewnych wyjątków.

Lista bugów w sterowniach Nvidi jest nie mniejsza niż AMD. wystarczy zerknąć do listy blędów.

Z Ryzenem też były problemy , co chwile nowe biosy, jakieś poprawki , a jakoś siedzisz na nim. Miałeś z nim też tyle problemów ?

Edytowane przez Kawabonga
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że ubliżasz właścicielom karty, bo AMD ma skopane stery i tyle czasu od premiery nic się nie poprawia? Byłbym nie obiektywny, gdybym miał brać pod uwagę tylko swoje zdanie. Ale grono osób mających z tymi kartami problemy jest większe. Nvidia miała na początku problemy z kartami, a u AMD to się już ciągnie miesiącami. Wystarczy poczytać, żeby wiedzieć co sprawia mniej kłopotów.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Grono osób? Zauważ że na forum zazwyczaj udzielają się osoby z problemami. Więc jeśli na forum 3 osoby powiedzą że nie działa jak powinno, a 1000 w domu tu nie zagląda bo im wszystko działa lub potrafią sobie z tym poradzić, to faktycznie wchodzisz na forum i czytasz tylko o problemach. Nikt tu nie wpada żeby mówić że jest ok, bo po co ?

Link to post
Share on other sites

A to fora są tylko po to by krytykować? Polecamy sobie nawzajem pisząc, że właśnie jest OK. A skoro nie czytam o problemach z kartami Nvidii no to chyba oczywiste, że będzie to pewniejszy wybór nie? Ludzie z kim ja piszę. Koniec offtopu, bo nie mam zamiaru tłumaczyć komuś swojego punktu widzenia.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Nie widzisz problemów u nvidii bo może nie czytasz na właściwych forach ;)

 

nvidia bug fixes list:

-[Rise Of The Tomb Raider - DirectX 12]: Blue-screen crash occurs after playing the game for 5-10 minutes.

-[Doom Eternal]: There is black flickering in the game.

-Some DirectX 11 games may fail to launch when Image Sharpening is enabled from the NVIDIA Control Panel: [2901920]

-Graphical corruption may occur after resume from display sleep. [2859247]

 

To są poprawki z ostaniach sterowników , słyszałeś o tych błędach? Czytałeś gdzieś ? ktoś sie skarżył ? Czy nvidia sobie je wymyśliła ? ;)

Błędy są u nVidii jak u AMD 

Link to post
Share on other sites

Kawa

Co się pieklisz jak ci dobrze pisze.Miałem trzy 5700XT oddałem i co mam napisać,że były spoko ale wybrałem RTX-a :D

Karty graficzne a w szczególności sterowniki do nich to GNIOT rozumiesz GNIOT i polecanie tych kart innym przez użytkowników świadomych problemu powinno się zbanować na takim forum bo większa część z was tak robi.

 

i nie wyszukuj bugi jakieś w sterowniku bo te zawsze były,są  tylko patrz na konkretne usterki które powodują sterowniki od AMD. 

-mi taki bug nie powoduje nagłe wyłączanie ekranu monitora :D a liste podobnych błędów można sobie poczytać tylko użytkowników kart od czerwonych.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

 

Czy do  MSI Radeon RX 5700 GAMING X 8GB nie mamy zbyt słabego zasilacza (Seasonic SS-620 M2 M12II-EVO 620 W)

i co myślicie o:

- ZOTAC GTX 1660 SUPER 

- MSI GTX 1660 SUPER VENTUS XS 6GB OC

 

 

 

 

Bierz za te pieniądze 2060 SUPER i masz spokój na długo a zasilacz spokojnie wystarczy jeszcze z zapasem.

 

 

 

 

 

Co mam Ci powiedzieć ?

 

wystarczy:

Że wybierając RTX-a zrobiłem słusznie ;)

 

 

 

Może to co pisałem wcześniej co jest problemem

 

To co pisałeś wcześniej to twój problem :)

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Sam byłem w dylemacie czy wybrać RX5700 czy 2060S , wybrałem to co mam.  Było tańsze i wydajność lepsza lub podobna.

@MarekPe czy to mój problem to nie wiem , ja w tym roku maiłem 2 kary AMD i zero problemu ty 3 i 3 problemy to nie wiem kto i co jest problemem ?

Link to post
Share on other sites

Albo po prostu nie kombinuj z biosami, nie kombinuj z UV i problemów nie będzie.

Nigdy nie spotkałem się z żadnym problemem z moim 5700XT Pulse czy z Vega w przeszłości, tak samo zresztą jak nie miałem problemów kartami od Nvidia.

Ogólnie bardzo fajnie, że AMD ostatnio tak często aktualizuje stery, jak ma to w zwyczaju Nvidia. W końcu mam poczucie, że ktoś w AMD to monitoruje :)

Link to post
Share on other sites

Tak jest a przed tym ogarnij poradnik z problemami i ewent jego rozwiązanie inaczej nie podchodź :rotfl:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=5700XT+problem

https://www.youtube.com/results?search_query=rtx+problems 

 

A idąc twoim tokiem myślenia to zobacz kanał foresta ,  Przecież te RTX padają jak muchy, bo przecież tyle ich naprawia...   ;)

https://www.youtube.com/channel/UCXH9OcSpylmh-xJusPi8IKQ

Edytowane przez Kawabonga
Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/results?search_query=rtx+problems 

 

A idąc twoim tokiem myślenia to zobacz kanał foresta ,  Przecież te RTX padają jak muchy, bo przecież tyle ich naprawia...   ;)

https://www.youtube.com/channel/UCXH9OcSpylmh-xJusPi8IKQ

 

 

Fakt, Nvidiowskie RTXy padają jak muchy.

 

To nie jest mój tok myślenia tylko wasz.Ja kupuję kartę RTX instaluję sterowniki i działa nie kombinując,natomiast inaczej ma się sprawa z większością użytkowników AMD a pozostała część tj wy będzie uparcie stała przy swoim i udawała,że jest ok.W tym temacie was nikt nie przegada tym bardziej nie przekona.

 

Kawa te porównanie jest słabe z twojej strony.Dotyczy lwią część wentylatorów gdzie problem leży po obu stronach,nie każdego producenta i nie ma nic wspólnego ze spartolonymi sterownikami od AMD.

Co do filmów Foresta,załóż swój kanał na YT i zajmij się naprawą tylko kart od AMD też chętnie zobaczę ile nazbierasz złomu.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...