Skocz do zawartości

Nowy zestaw [6,5k] - 1440p


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kroju,

Recommended Posts

Cześć, przyszedł czas na złożenie nowego zestawu:

 

  • Zastosowanie komputera : Gry, codzienny użytek - prace biurowe, nauka (na razie java - nic wymagającego), oprogramowanie FlexSim (również nic szczególnego co by przekraczało możliwości obecnej i5 3570k) - dlatego zakładam, że PC "multimedialny".
  • Maksymalna kwota : 6500 zł (skrzynka) - niestety budżet nieprzekraczalny
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : maj
  • Których części potrzebuję : cała skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak - z czasem jak obecny i5 3570k.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: iiyama G- Master GB3461WQSU RED EAGLE IPS 1ms 144 Hz, FreeSync Premium (jeszcze nie kupiony).
  • Specjalne wymagania : chciałbym oprócz SSD 1TB (m2) jakiś mniejszy SSD osobno na system.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : AiM SC808 - chcę aby został ze mną w nowej konfiguracji.
  • Własna propozycja zestawu : https://proline.pl/koszyk/0df9deb8
  • Inne : poniżej

 

Jako, że posiadam duże biurko zdecydowałem się, że chciałbym większy monitor (obecnie mam 27"), również skusiłbym się na format 21:9 (3440 x 1440). W związku z tym mam następujące wątpliwości:

 

- czy 2070s + r5 3600 będzie dość wydajny w grach takiej rozdzielczości?

- jak dobrze wyczytałem to będzie możliwość korzystania z free (g) - sync na wskazanym monitorze, mimo, że nie posiada modułu g-sync (zredukuje niepożądane szarpanie fps/hz?) - pytam głownie z tego powodu, że obecny monitor ma 120Hz (brak freesync/g-sync) i przy słabszym GPU (r9 280x) niedobór klatek względem odświeżania był dość mocno irytujący w grach.

 

Kolejna sprawa to system. Na obecnym PC posiadam win10 - jednak na płycie mam zakupiony, oryginalny windows 8.1 (na jego podstawie korzystałem z darmowej aktualizacji do 10). Jak w takim przypadku wygląda sprawa instalacji win 10 na nowym sprzęcie? Ściągam obraz win10 i aktywuje go jakoś za pomocą swojego konta microsoft czy może muszę z obecnego pobrać jakiś klucz?

 

Czy Proline nadal składa zestawy za 1zł? Jeżeli tak, to czy dodatkowo trzeba zakupić pastę termoprzewodzącą czy może "smarną" coś od siebie? 8-)

 

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi / wskazówki co do samego zestawu, jak również powyższych pytań.

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Te Cruciale niedostępne w tej cenie masz szybsze https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-ddr4-16gb-2x8gb-3733mhz-cl17-pv416g373c7k-p5486360

 

Coś przewiewnego taniej masz Enthoo Pro M TG.

Na chłodzeniu też można dobre 100zł urwać https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-34-esports-duo-szare-p1392486

 

Montaż 3 dni z kodem PROPRO masz za 50zł, montaż 5 dni za 1zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

czy 2070s + r5 3600 będzie dość wydajny w grach takiej rozdzielczości

 

 https://www.youtube.com/watch?v=bgGnXNuxjsM

 

W wielu grach będzie na granicy. Wyżej masz z 9700K.

 

 

 

jak dobrze wyczytałem to będzie możliwość korzystania z free (g) - sync na wskazanym monitorze, mimo, że nie posiada modułu g-sync (zredukuje niepożądane szarpanie fps/hz?) - pytam głownie z tego powodu, że obecny monitor ma 120Hz (brak freesync/g-sync) i przy słabszym GPU (r9 280x) niedobór klatek względem odświeżania był dość mocno irytujący w grach.

 

Ale to trzeba sprawdzić konkretny model monitora. Jak jest spoza listy oficjalnej, to trzeba poczytać jak to lata z G-Sync

 

 

 

Ściągam obraz win10 i aktywuje go jakoś za pomocą swojego konta microsoft czy może muszę z obecnego pobrać jakiś klucz?

 

Nie dam ręki uciąć, ale upgrade z 8 na 10 to przejście na licencję cyfrową. 

 

 

 

Czy Proline nadal składa zestawy za 1zł? Jeżeli tak, to czy dodatkowo trzeba zakupić pastę termoprzewodzącą czy może "smarną" coś od siebie?

 

Pasta wystarczy z zestawu z chłodzenia. Tańszy montaż masz z kodem PROPRO ale nie jest on już za 1 zł.

 

Sam zestaw ok.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedzi, rzeczywiście ta rozdzielczość dość mocno siada na ten zestaw. Teraz mam niemały dylemat, czy zejść z rozdzielczością do 2560 x 1440 -27" lub nawet 1080p? Nie ukrywam, że na tę iiyamę się dość napaliłem bo spełniała moje wymagania (za dość małe pieniądze), tj. 1440p, >100Hz, 34", regulacja wysokości i kąta nachylenia (no i wg polskiego dystrybutora - działa G (free) sync).

 

Budżet na monitor to tak właśnie ok 2200 zł.

 

Bardzo chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat.

 

Jeszcze chodzi mi po głowie (16:9): https://www.x-kom.pl/p/506937-monitor-led-32-i-wiekszy-msi-optix-mag322cqrv-curved-czarny.html#Opinie

 

Tylko już wtedy matryca VA (nie wiem czy smużenie nie jest mocno uciążliwe, nie miałem okazji nigdy przetestować - od zawsze siedziałem na matrycy TN)

 

 

Edit: została podjęta męska decyzja, zostanę przy 27" 1440p IPS z pewnością g-synca ;)

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...