Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam czy jest ktoś może posiadaczem tego sprzętu? Czy Wam też tak grzeje się laptop? Nawet siedząc tylko na internecie i oglądając jakiś film?

 

Prócz tego miałbym pytanie, szukam jakiejś podkładki pod ten laptop by trochę go chłodziło ktoś coś może polecić ciekawego w dobrej cenie?

Druga sprawa szukam też monitora który mógłbym do niego podpiąć by podczas grania na lapku mógl mieć odpalony internet, przeglądarkę etc. ktoś coś?

Link to post
Share on other sites

Grałem na y540 z rtx2060 i temperatury nie był tragiczne, bardziej się grzeje moje ps4. Akurat lenovo, z tego co kojarzę to pozwala wymienić pastę bez utraty gwarancji więc wyczyść lapka i zmień pastę na np kryonout. Podkładki pod laptopa to pic na wodę, daruj sobie i będziesz miał na monitor. A pro po monitora, podaj budżet. 

Link to post
Share on other sites

Nawet przy mały obciążeniu te procki się grzeją, dopiero undervolting im pomaga. Wiele już wątków na innym forum przerabiałam z nimi, bardzo wydajne procki plus mała obudowa to nie jest najlepsze połączenie.

Link to post
Share on other sites

Nawet przy mały obciążeniu te procki się grzeją, dopiero undervolting im pomaga. Wiele już wątków na innym forum przerabiałam z nimi, bardzo wydajne procki plus mała obudowa to nie jest najlepsze połączenie.

mylisz sie.w tak małym obciążeniu wielkie procesory maja nizsze temperatury  bo  ...sa wieksze a prądu biorą praktycznie to samo....

 

 

wspominany nawet po wyłączeniu systemu oszczędzania energi  gdzie ma grubo ponad4ghz ma z 45stopni

Link to post
Share on other sites

Z Y540 na i7 9750h niestety sa wysokie temperatury

Ja wlasnie 1h temu zmienilem paste, w koncu jestem zadowolony, w grach max zauwazylem 86* na cpu przy uv -0.164 i zegar 3.9

Pasta jeszcze sie wygrzeje to moze ten 1-2* zbije, ale roznica jest kolosalna, gdzie przed zmiana pasty i uv -0.170 zegar 3.7 w grach na hw info i tak widnialo 99* max

 

Nie jestem jakims profesjonalista i nie uzywam cieklego metalu, dalem zwyczajnie mx-4 

Co dziwne, pasta na procesorze wygladala srednio lecz zaaplikowana kiepsko, zas na gpu gdzie bez uv nigdy nie widzialem wiecej niz 67* pasta wysoszona...

 

Co do GW przy wymianie to sie nie traci, a update biosu nic nie daje;]

Link to post
Share on other sites

To chyba dobrze, że grając na konsoli robi się cieplej w pokoju. Oznacza to prawidłowy transfer ciepła a nie przegrzewające podzespoły. Bardziej bym się martwił jakby konsola podczas gry była zimna. Co oznaczałoby najprawdopodobniej kłopoty z pastą.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Mam wersję i7-9500H, bez undervoltingu, używam do obecnie głównie do grania (głównie Wiedźmin 3) i nie zauważyłam, żeby jakoś mocno grzał - chłodzenie chodzi głośno, ale to mi nie przeszkadza. Front jest chłodny - zresztą, Lenovo chwali się tym rozwiązaniem. Tylko podczas grania nie trzymam lapka na kolanach - wtedy może by się grzał ;)

 

Sprawdź, czy nie masz odpalonych w tle jakichś zasobożernych procesów. Ostatnio miałam sytuację, w której nieużywany lapek szumiał jak przy grze w full detalach - okazało się, że w tle chodzi DAX3API.exe - należy do Dolby Atmos Windows API SDK z Dolby Laboratories i generalnie nie jest potrzebny do działania systemu, a powoduje czasem różne problemy (u mnie obciążenie procka, u innych np. zwiechy i błędy). Siedzi w C:\Windows\System32\dolbyaposvc\ i można go spokojnie wywalić.

Edytowane przez naceroth
Link to post
Share on other sites

A na hd620 da sie grać w wiedźmina 3 ?

ostatnio w 1280 x720 low uruchamiałem na hd4400 z duall chanel.Wyskoczyło całe 10-12 fps.To ile masz 15-17?

 

Mam wersję z GTX1660Ti i na tym Wiedźmin chodzi. Powiem Ci ile FPSów jak sprawdzę - oko widzi płynny obraz, żadnego klatkowania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...