Skocz do zawartości

Stuttering w grach użycie GPU 0% 200 FPS


Recommended Posts

Witam, złożyłem ostatnio komputer dla kuzyna poniekąd z używanych części 

płyta głowna: MSI a320 pro e - kupiona na allegro jako "po zwrocie"

procesor: Ryzen 5 1600 AF - nowy

ram - Corsair Vengeance 8 GB 3000Mhz CL16 - używany przeze mnie

zasilacz bequiet! pure power 530w - używana

ssd 120 GB GoodRam - używany 

karta graficzna RX 580  8GB XFX - używana

 

Komputer działa, w cs go na maksymalnych ustawieniach wykręca 200 FPS, aczkolwiek raz na 5-10 sek występuje mikrosekundowe ścięcie bez spadku FPS (równo ze scięciem użycie GPU spada do 0%), co ważne dzieje się tak nawet w lobby, bez włączonego meczu, takie objawy również w innych grach.

Jako, że mam swój komputer mogłem wymieniać niektóre komponenty:

Ram próbowałem różne kości, zasilacz z mojego komputera (600W-) - takie same objawy, karta graficzna w moim komputerze działa bez problemu, w nowym komputerze furmark obciążenie cały czas 99-100% bez spadków, robiłem reinstall systemu, aktualizacje biosu i sterowników - nic nie pomogło, ssd - sprawdzałem różnymi monitorami - wszystko ok

tak naprawdę zostaje do wykluczenia procesor który jest nowy, w cinebench R20 wykręcił 2700 pkt bez spadku taktowania oraz płyta główna, pytanie czy może mobo powodować takie objawy? Ktoś ma jakiś pomysł?

1.jpg

Link to post
Share on other sites

Dysk SSD sprawdzales ? Daj screena paramertrow SMART z programu CrystalDiskinfo i "Error scan" z ODZNACZONĄ opcją "Quick scan" z kolei z programu HDTune.

W jakim procencie masz zapelniony ten dysk systemowy ? nie masz w komputerze innego dysku na dane ?

Edytowane przez sebki1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

SMART jest czysty - dysk jest nowy, ma przepracowane zaledwie 10 godzin.

Troche wysoka temperatura tego dysku 48 stopni - w moim Samsungu 850 Pro 256 oscyluje w granicach 30 - 33 stopni.

W tanszych nosnikach po zapelnieniu SSD ponad 50 % pojemnosci spada wydajnosc dysku.

W miare mozliwosci sprobuj odinstalowac jakies gry, zostaw tylko Windowsa i to CS Go i wtedy przetestuj.

Edit: A jak z temperaturą innych podzespolow - nic sie nie przegrzewa ?

Edytowane przez sebki1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...