Skocz do zawartości

Recenzje słuchawek gejmingowych (headsetów) - WASZE propozycje!


Recommended Posts

Siema użytkownicy benczmarka :D

 

Naszła mnie myśl, żeby w niedalekiej przyszłości zrecenzować 3 pary słuchawek typowo gejmingowych tj. headsetów. Zrobić jakieś porównanie, budowy, wykonania, ergonomii, jakości dźwięku itd. ;) Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie. Chciałbym żeby cenowo była to półka do 500zł, poza tym dodajcie jakiś argument przemawiający za recenzją Waszej propozycji. Wybiorę 3 pary według mojego widzimisię, oczywiście wolałbym przetestować najciekawsze i najpopularniejsze słuchafony.

 

EDIT:

Jakby ktoś chciał podesłać swój headset, to chętnie bym przystał na taką propozycję :D

 

EDIT2:

Chciałbym się skupić na najpopularniejszych headsetach, które są w miarę nowymi modelami, nie ma problemu z dostępnością. Proszę nie podawajcie modeli już wycofanych z produkcji.

 

Pozdro

FeX

Link to post
Share on other sites

Wat? :D

 

jednocześnie pisałem na forum i zerkałem na dokumenty urzędnicze a tam co chwile jest napisane z końcówką żeńską (am) 

 

i jakoś mi się tak samo wklepało, stąd ten błąd, ale to nie przeszkadza nikomu, będzie bardziej oficjalnie :P

Link to post
Share on other sites

Aktualnie używam AUDIO-TECHNICA ATH-M40X ogólnie godne polecenia mają swoje plusy i minusy ( ok pół roku @używam)

 

Plusy:

-jak dla mnie dźwięk o wiele lepszy niż  Słuchawki Superlux HD668b niestety nie mam porównania nawet z cloudami 1

-wykonanie samych słuchawek ok

-w miarę dobre wyposażenie w zestawie, dodatkowy kabelek spiralny (1,2 m) długi prosty 3m, pokrowiec, przejściówka na 1/4"

- łamane muszle ( odchylane  o 180* i obkręcane o 90* )fajne jak chce się na szybko coś posłuchać na jedno ucho bez zakładania. 

 

Minusy 

- kable dedykowane podpięcie do słuchawek jest na redukcji ( jack 2,5mm)

- po niejednokrotnym (fakt nie dbałem o kabel wydaje się mocny nie twardnieje) najechaniu fotelem długi kabel przestał dostarczać dźwięk do prawej słuchawki

- niestety zamawiane z internetu, sklep chce kompletny zestaw w celu reklamacji uszkodzonego kabla. ( na 99% zwrot do producenta)

 

Słuchawek raczej nie podeślę gdyż nie mam innych zastępczych, napisz jakie województwo na PW ewentualnie jak bym był w okolicy na weeekendzie to mogę podjechać na test ;p

 

PS zajmujesz się rekablingiem ? zastanawiam się nad reanimacją Superlux HD668b ( uszkodzony kabelek raczej wewnętrzny miedzy lewą a prawą słuchawką.

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

Siema użytkownicy benczmarka :D

 

Naszła mnie myśl, żeby w niedalekiej przyszłości zrecenzować 3 pary słuchawek typowo gejmingowych tj. headsetów. Zrobić jakieś porównanie, budowy, wykonania, ergonomii, jakości dźwięku itd. ;) Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie. Chciałbym żeby cenowo była to półka do 500zł, poza tym dodajcie jakiś argument przemawiający za recenzją Waszej propozycji. Wybiorę 3 pary według mojego widzimisię, oczywiście wolałbym przetestować najciekawsze i najlepsze jakościowo słuchafony. 

 

Realnie to bym chciał test trzech "gejmingowych" słuchawek z których jeden headsetem nie jest. ;)

 

- HyperX Cloud I

- Steelseries Siberia V2/200

- Creative Aurvana Live!

 

...a to głównie dla uświadomienia, dlaczego te ewentualnie sety są warte rozważenia.

Edytowane przez zaroowka
Link to post
Share on other sites

Może Astro A40 TR wraz mixamp od nich ? :D

 

Wszelkie zewnętrzne/dodatkowe źródła dźwięku odpadają. Interesują mnie tylko słuchawki i będą testowane na SC808 i ALC1150.

 

Słuchawek raczej nie podeślę gdyż nie mam innych zastępczych, napisz jakie województwo na PW ewentualnie jak bym był w okolicy na weeekendzie to mogę podjechać na test ;p

 

ATH-M40X mnie nie interesują, mają to być headsety, co zostało powiedziane w temacie.

 

PS zajmujesz się rekablingiem ? zastanawiam się nad reanimacją Superlux HD668b ( uszkodzony kabelek raczej wewnętrzny miedzy lewą a prawą słuchawką.

 

Obecnie nie mam na to czasu. Koszty naprawy to wysyłki + materiały + robocizna, taniej wyjdzie, jak sam sobie to naprawisz, a nie jest to wcale takie trudne ;)

 

 

Realnie to bym chciał test trzech "gejmingowych" słuchawek z których jeden headsetem nie jest. ;)

 

- HyperX Cloud I

- Steelseries Siberia V2/200

- Creative Aurvana Live!

 

...a to głównie dla uświadomienia, dlaczego te ewentualnie sety są warte rozważenia.

 

HyperX Cloud już recenzowałem, zobacz w mojej stopce (niestety hosting zdjęć mi wywaliło xD)

SS Siberia V2/200 to model obecnie niedostępny, więc odpada.

CAL! to już legendarne słuchawy znane od lat, nie ma sensu dokładać kolejnej cegiełki i kolejnej recenzji, poza tym to nie headsety ;)

Link to post
Share on other sites

@@FeX

HyperX Cloud już recenzowałem, zobacz w mojej stopce (niestety hosting zdjęć mi wywaliło xD)

SS Siberia V2/200 to model obecnie niedostępny, więc odpada.

CAL! to już legendarne słuchawy znane od lat, nie ma sensu dokładać kolejnej cegiełki i kolejnej recenzji, poza tym to nie headsety

 

...dlatego napisałem dlaczego właśnie te. Wszystkie zostały opisane w różnych recenzjach, mimo tego ludzi pytają ciągle i wciąż o to samo.

 

To inaczej -

- CAL II - czy warto w porównaniu do I wersji? (sam się zastanawiam!)

- coś z serii HS Corsaira (model 50?), słyszałem dużo pochlebnych opinii, nie miałem okazji słuchać

- Razer Kraken i dlaczego "nie". ;) (miałem, stestowałem, oddałem)

 

To taki zastępczy set. ;)

 

 

PS zajmujesz się rekablingiem ? zastanawiam się nad reanimacją Superlux HD668b ( uszkodzony kabelek raczej wewnętrzny miedzy lewą a prawą słuchawką.

Odezwij się na priv. Rekabluję, naprawiam i poprawiam. :)

Gniazda pod odłączane kable i same kable też.

Edytowane przez zaroowka
Link to post
Share on other sites

@zaroowka

Nie odpowiadam za to, że ludzie nie potrafią szukać i pytają ciągle o to samo :) Nie ma sensu powielać recenzji na temat dobrze znanych słuchawek. Moja subiektywna ocena nic nie zmieni, nadal CAL! i HyperX Cloud pozostaną ciekawymi słuchawkami.

 

Inaczej jest z nowszymi headsetami, gdzie recenzje są zazwyczaj przeprowadzane przez mało osłuchane osoby albo zalatują sponsoringiem i dlatego chciałbym zrecenzować je będąc zupełnie niezależnym.

Link to post
Share on other sites

FeX Jak ten pułap 500zł nie jest żelazną zasadą to przetestuj te:

https://www.hyperxgaming.com/pl/headsets/cloud-orbit-gaming-headset

 

Bo w Kingstonie zrobili kolejny raz to co kiedyś z Takstarem czyli poszli do producenta słuchawek - w tym wypadku Audeze i się dogadali na rebrand. O ile nie wytłumaczyć Jasiowi Kowalskiemu - "pro gamerowi" który zaczyna post od "nie jestem audiofilem" dlaczego porządne słuchawki od producenta słuchawek są lepsze pod każdym względem od Steelseries czy innego wynalazku, o tyle z serią HyperX Kingstona już łatwiej.

 

A poza tym to proponuje:

Sennheiser GAME ONE

 

BEYERDYNAMIC CUSTOM GAME

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej jednak rozszerzyć budżet i iść w stronę produktów "normalnych" firm audio zamiast plastusiów sygnowanych "For Gamers" i "RGB" (osobista wycieczka do firmy na "R")? Sennheiser, AKG, Audio Technica czy Beyerdynamic też mają w ofercie headsety. Tyle, że do 500 bardzo mało. Do 1000 jest tego trochę.

Link to post
Share on other sites

Temat właśnie powstał po to, żeby zrecenzować headsety, których sprzedaje się najwięcej i jest na nie popyt na rynku. Chodzi o pokazanie, co tak naprawdę kupują gracze. Z tego względu normalnymi słuchawkami nie będę się zajmował. O normalnych słuchakach można poczytać już w wielu miejscach, a porządnych recenzji headsetów, jak na lekarstwo.

Link to post
Share on other sites

Co to są "normalne słuchawki"? Ja pisałem właśnie o headsetach, tyle że od "normalnych" firm. Chyba, że pod tym hasłem ukryły się headsety typu Logitech, Razer. Wtedy moja propozycja to coś od Corsair z serii HS. Tanie, nie wyglądają na takie, co się rozpadną po miesiącu i nie mają odpustowego RGB. Poza tym nie leżą masowo w sklepach typu MM, gdzie można samemu przetestować wszelakie Logitechy, Razery, HyperXy. Chociaż dla mnie o wiele ciekawsze byłyby właśnie propozycje od w/w firm w ramach "porządnego headsetu" zamiast oklepanych wynalazków "for gamers". Po co to recenzować skoro leży tego dziesiątki na półkach sklepowych i każdy może pomacać samemu?

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

No to jak ma być tanio i ciekawie to może te:

Chłop dość słabo opisał dźwięk ale wydaje się że to nie typowa V na maksa. No i w zestawie jest zewnętrzna karta z pokrętłem głośności. Ciekawe jak realnie jest z jakością dźwięku a sama konstrukcja słuchawek wydaje mi się dość przemyślana.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Do 1000 jest tego trochę.

 

Była mowa o sprzęcie do 500zł, czyli mainstream totalny.

 

Poza tym nie leżą masowo w sklepach typu MM, gdzie można samemu przetestować wszelakie Logitechy, Razery, HyperXy. Chociaż dla mnie o wiele ciekawsze byłyby właśnie propozycje od w/w firm w ramach "porządnego headsetu" zamiast oklepanych wynalazków "for gamers". Po co to recenzować skoro leży tego dziesiątki na półkach sklepowych i każdy może pomacać samemu?

 

Mnie nie interesuje żaden MM, w którym można pomacać na półce sklepowej. Z czym pójdziesz do MM, żeby przetestować słuchawki? Z pecetem/laptopem, żeby sprawdzić pozycjonowanie w grach? No proszę Cię, jakbym miał zamiar napisać byle co, to pewnie i tak bym zrobił, wziął telefon/odtwarzacz podpiął słuchawki i tyle z testowania.

 

Sprzęt z górnej półki to nisza, headsety za 500zł+ nie leżą po prostu w kręgu mojego zainteresowania, czy naprawdę tak nieprecyzyjnie przekazałem sens tych recenzji? :D

Link to post
Share on other sites

FeX Wdech... wydech... nie ma sensu się denerwować  :rotfl:

A ten Adata XPG H30 który podlinkowałem kosztuje 369zł

https://www.ceneo.pl/60806496#

 

No i jeszcze może jeszcze fajnie by było przeczytać twoją recke SENNHEISER GSP300 kosztujących 359zł

https://www.ceneo.pl/48189058#

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...