Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Recenzje słuchawek gejmingowych (headsetów) - WASZE propozycje!

słuchawki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 FeX

FeX
  • Nieudaczny parapet audiofilski

• 4380 postów

Napisano 14 maj 2020 - 20:46

Siema użytkownicy benczmarka :D

Naszła mnie myśl, żeby w niedalekiej przyszłości zrecenzować 3 pary słuchawek typowo gejmingowych tj. headsetów. Zrobić jakieś porównanie, budowy, wykonania, ergonomii, jakości dźwięku itd. ;) Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie. Chciałbym żeby cenowo była to półka do 500zł, poza tym dodajcie jakiś argument przemawiający za recenzją Waszej propozycji. Wybiorę 3 pary według mojego widzimisię, oczywiście wolałbym przetestować najciekawsze i najpopularniejsze słuchafony.

EDIT:

Jakby ktoś chciał podesłać swój headset, to chętnie bym przystał na taką propozycję :D

EDIT2:

Chciałbym się skupić na najpopularniejszych headsetach, które są w miarę nowymi modelami, nie ma problemu z dostępnością. Proszę nie podawajcie modeli już wycofanych z produkcji.

Pozdro

FeX

• 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

AIM SC808 - z czym to się je? / ISK HP-580

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W

#2 mgcflv

mgcflv
  • Bywalec

• 84 postów

Napisano 14 maj 2020 - 21:05

Tronsmart Sono, jak zapłacisz dobrze to Ci je wyślę :)

• 1

#3 FeX

FeX
  • Autor tematu

• 4380 postów

Napisano 14 maj 2020 - 21:07

Tego się spodziewałem xD

• 0

Recenzje: SS RAW Prism / HyperX Cloud / HyperX Cloud Drone / Chińskie słuchawki, czyli tanio i dobrze

Ekspert działu: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie ekspertów

Audio: SC808, ISK HD9999, Focal Listen BT, SOMiC V2Modded, VE MONK+, Qian69, MEMT T5, Bluedio TM, ShareMe Mixcder Pro

PC: i7 7700K + NH-D15 / XFX RX580 GTS XXX OC+ / ASRock Z170 Extreme4 / 2x8GB LPX 3000MHz / M5S 128GB / XFX Core 650W

#4 mgcflv

mgcflv
  • Bywalec

• 84 postów

Napisano 14 maj 2020 - 21:31

To się szybciej decyduj :)

• 0

#5 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7667 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 14 maj 2020 - 23:22

Dawaj no Logitechy;

LOGITECH G430,

Logitech PRO Gaming Headset,

LOGITECH G633.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#6 mutissj

mutissj
  • MuTi

• 2970 postów
  • Miejscowość:Zgorzelec
  • 3DMark 06:39,500

Napisano 15 maj 2020 - 00:09

argument: są to popularne słuchawki w sprzedaży, chciałbym(am) się dowiedzieć czy są warte swojej ceny :P

Użytkownik mutissj edytował ten post 15 maj 2020 - 00:11

• 0

Spoiler

#7 FeX

FeX
  • Autor tematu

• 4380 postów

Napisano 15 maj 2020 - 06:16

chciałbym(am)

Wat? :D

• 0

#8 mutissj

mutissj
  • MuTi

• 2970 postów
  • Miejscowość:Zgorzelec
  • 3DMark 06:39,500

Napisano 15 maj 2020 - 07:33

Wat? :D

jednocześnie pisałem na forum i zerkałem na dokumenty urzędnicze a tam co chwile jest napisane z końcówką żeńską (am) 

i jakoś mi się tak samo wklepało, stąd ten błąd, ale to nie przeszkadza nikomu, będzie bardziej oficjalnie :P

• 0

Spoiler

#9 kozak245

kozak245
  • Zapaleniec

• 1058 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Tarnowska

Napisano 15 maj 2020 - 09:57

Może Astro A40 TR wraz mixamp od nich ? :D 

• 0

#10 Teshi

Teshi
  • Dyskutant

• 219 postów

Napisano 15 maj 2020 - 17:13

Aktualnie używam AUDIO-TECHNICA ATH-M40X ogólnie godne polecenia mają swoje plusy i minusy ( ok pół roku @używam)

Plusy:

-jak dla mnie dźwięk o wiele lepszy niż  Słuchawki Superlux HD668b niestety nie mam porównania nawet z cloudami 1

-wykonanie samych słuchawek ok

-w miarę dobre wyposażenie w zestawie, dodatkowy kabelek spiralny (1,2 m) długi prosty 3m, pokrowiec, przejściówka na 1/4"

- łamane muszle ( odchylane  o 180* i obkręcane o 90* )fajne jak chce się na szybko coś posłuchać na jedno ucho bez zakładania. 

Minusy 

- kable dedykowane podpięcie do słuchawek jest na redukcji ( jack 2,5mm)

- po niejednokrotnym (fakt nie dbałem o kabel wydaje się mocny nie twardnieje) najechaniu fotelem długi kabel przestał dostarczać dźwięk do prawej słuchawki

- niestety zamawiane z internetu, sklep chce kompletny zestaw w celu reklamacji uszkodzonego kabla. ( na 99% zwrot do producenta)

Słuchawek raczej nie podeślę gdyż nie mam innych zastępczych, napisz jakie województwo na PW ewentualnie jak bym był w okolicy na weeekendzie to mogę podjechać na test ;p

PS zajmujesz się rekablingiem ? zastanawiam się nad reanimacją Superlux HD668b ( uszkodzony kabelek raczej wewnętrzny miedzy lewą a prawą słuchawką.

Użytkownik Teshi edytował ten post 15 maj 2020 - 17:20

• 0

#11 zaroowka

zaroowka
  • Wredne Bydlę

• 77 postów
  • Miejscowość:Dzika Północ

Napisano 15 maj 2020 - 18:23

Siema użytkownicy benczmarka :D

Naszła mnie myśl, żeby w niedalekiej przyszłości zrecenzować 3 pary słuchawek typowo gejmingowych tj. headsetów. Zrobić jakieś porównanie, budowy, wykonania, ergonomii, jakości dźwięku itd. ;) Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie. Chciałbym żeby cenowo była to półka do 500zł, poza tym dodajcie jakiś argument przemawiający za recenzją Waszej propozycji. Wybiorę 3 pary według mojego widzimisię, oczywiście wolałbym przetestować najciekawsze i najlepsze jakościowo słuchafony. 

Realnie to bym chciał test trzech "gejmingowych" słuchawek z których jeden headsetem nie jest. ;)

- HyperX Cloud I
- Steelseries Siberia V2/200
- Creative Aurvana Live!

...a to głównie dla uświadomienia, dlaczego te ewentualnie sety są warte rozważenia.

Użytkownik zaroowka edytował ten post 15 maj 2020 - 18:24

• 0

...o tempora, o mores...
Debian! Pentax! Habanero! HeadFi!
DIY addict, don't ask, will bite!

#12 FeX

FeX
  • Autor tematu

• 4380 postów

Napisano 15 maj 2020 - 18:58

Może Astro A40 TR wraz mixamp od nich ? :D

Wszelkie zewnętrzne/dodatkowe źródła dźwięku odpadają. Interesują mnie tylko słuchawki i będą testowane na SC808 i ALC1150.

Słuchawek raczej nie podeślę gdyż nie mam innych zastępczych, napisz jakie województwo na PW ewentualnie jak bym był w okolicy na weeekendzie to mogę podjechać na test ;p

ATH-M40X mnie nie interesują, mają to być headsety, co zostało powiedziane w temacie.

PS zajmujesz się rekablingiem ? zastanawiam się nad reanimacją Superlux HD668b ( uszkodzony kabelek raczej wewnętrzny miedzy lewą a prawą słuchawką.

Obecnie nie mam na to czasu. Koszty naprawy to wysyłki + materiały + robocizna, taniej wyjdzie, jak sam sobie to naprawisz, a nie jest to wcale takie trudne ;)

Realnie to bym chciał test trzech "gejmingowych" słuchawek z których jeden headsetem nie jest. ;)

- HyperX Cloud I
- Steelseries Siberia V2/200
- Creative Aurvana Live!

...a to głównie dla uświadomienia, dlaczego te ewentualnie sety są warte rozważenia.

HyperX Cloud już recenzowałem, zobacz w mojej stopce (niestety hosting zdjęć mi wywaliło xD)

SS Siberia V2/200 to model obecnie niedostępny, więc odpada.

CAL! to już legendarne słuchawy znane od lat, nie ma sensu dokładać kolejnej cegiełki i kolejnej recenzji, poza tym to nie headsety ;)

• 0

#13 zaroowka

zaroowka
  • Wredne Bydlę

• 77 postów
  • Miejscowość:Dzika Północ

Napisano 15 maj 2020 - 20:46

@FeX

HyperX Cloud już recenzowałem, zobacz w mojej stopce (niestety hosting zdjęć mi wywaliło xD)

SS Siberia V2/200 to model obecnie niedostępny, więc odpada.

CAL! to już legendarne słuchawy znane od lat, nie ma sensu dokładać kolejnej cegiełki i kolejnej recenzji, poza tym to nie headsety

...dlatego napisałem dlaczego właśnie te. Wszystkie zostały opisane w różnych recenzjach, mimo tego ludzi pytają ciągle i wciąż o to samo.

To inaczej -
- CAL II - czy warto w porównaniu do I wersji? (sam się zastanawiam!)
- coś z serii HS Corsaira (model 50?), słyszałem dużo pochlebnych opinii, nie miałem okazji słuchać
- Razer Kraken i dlaczego "nie". ;) (miałem, stestowałem, oddałem)

To taki zastępczy set. ;)

Odezwij się na priv. Rekabluję, naprawiam i poprawiam. :)
Gniazda pod odłączane kable i same kable też.

Użytkownik zaroowka edytował ten post 15 maj 2020 - 20:47

• 0

...o tempora, o mores...
Debian! Pentax! Habanero! HeadFi!
DIY addict, don't ask, will bite!

#14 FeX

FeX
  • Autor tematu

• 4380 postów

Napisano 15 maj 2020 - 20:57

@zaroowka

Nie odpowiadam za to, że ludzie nie potrafią szukać i pytają ciągle o to samo :) Nie ma sensu powielać recenzji na temat dobrze znanych słuchawek. Moja subiektywna ocena nic nie zmieni, nadal CAL! i HyperX Cloud pozostaną ciekawymi słuchawkami.

Inaczej jest z nowszymi headsetami, gdzie recenzje są zazwyczaj przeprowadzane przez mało osłuchane osoby albo zalatują sponsoringiem i dlatego chciałbym zrecenzować je będąc zupełnie niezależnym.

• 0

#15 kombajn

kombajn
  • Maniak

• 2033 postów
  • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 16 maj 2020 - 09:22

FeX Jak ten pułap 500zł nie jest żelazną zasadą to przetestuj te:

https://www.hyperxga...-gaming-headset

Bo w Kingstonie zrobili kolejny raz to co kiedyś z Takstarem czyli poszli do producenta słuchawek - w tym wypadku Audeze i się dogadali na rebrand. O ile nie wytłumaczyć Jasiowi Kowalskiemu - "pro gamerowi" który zaczyna post od "nie jestem audiofilem" dlaczego porządne słuchawki od producenta słuchawek są lepsze pod każdym względem od Steelseries czy innego wynalazku, o tyle z serią HyperX Kingstona już łatwiej.

A poza tym to proponuje:

Sennheiser GAME ONE

BEYERDYNAMIC CUSTOM GAME

Użytkownik kombajn edytował ten post 16 maj 2020 - 09:38

• 0

#16 FeX

FeX
  • Autor tematu

• 4380 postów

Napisano 16 maj 2020 - 14:02

@kombajn

Te Orbity to Audeze Mobius, ma je chyba @bleck55 może coś nam napisze :D Niestety trochę za grubo z budżetem.

• 0

#17 Karister

Karister
  • Dyskutant

• 171 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 16 maj 2020 - 15:35

A nie lepiej jednak rozszerzyć budżet i iść w stronę produktów "normalnych" firm audio zamiast plastusiów sygnowanych "For Gamers" i "RGB" (osobista wycieczka do firmy na "R")? Sennheiser, AKG, Audio Technica czy Beyerdynamic też mają w ofercie headsety. Tyle, że do 500 bardzo mało. Do 1000 jest tego trochę.

• 0

PC: 6700K; GTX 1080Ti; 32GB DDR4 3000MHz -> Philips 32" 4K IPS
Laptop: Mac Book Pro 2016 16" & Mac Book Pro 2019 16"
Audio: Roon Server @ NUC8i3BEK in Akasa Turing: 1) HiFiBerry Digi+ Pro -> RME ADI-2 DAC FS -> HiFiMAN Arya | 2) HiFiBerry Dac+ Pro  -> Marantz PM8006 -> Focal Aria 926 | 3) iBasso DX160 -> Meze Empyrean

#18 FeX

FeX
  • Autor tematu

• 4380 postów

Napisano 16 maj 2020 - 17:42

Temat właśnie powstał po to, żeby zrecenzować headsety, których sprzedaje się najwięcej i jest na nie popyt na rynku. Chodzi o pokazanie, co tak naprawdę kupują gracze. Z tego względu normalnymi słuchawkami nie będę się zajmował. O normalnych słuchakach można poczytać już w wielu miejscach, a porządnych recenzji headsetów, jak na lekarstwo.

• 0

#19 Karister

Karister
  • Dyskutant

• 171 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 16 maj 2020 - 20:54

Co to są "normalne słuchawki"? Ja pisałem właśnie o headsetach, tyle że od "normalnych" firm. Chyba, że pod tym hasłem ukryły się headsety typu Logitech, Razer. Wtedy moja propozycja to coś od Corsair z serii HS. Tanie, nie wyglądają na takie, co się rozpadną po miesiącu i nie mają odpustowego RGB. Poza tym nie leżą masowo w sklepach typu MM, gdzie można samemu przetestować wszelakie Logitechy, Razery, HyperXy. Chociaż dla mnie o wiele ciekawsze byłyby właśnie propozycje od w/w firm w ramach "porządnego headsetu" zamiast oklepanych wynalazków "for gamers". Po co to recenzować skoro leży tego dziesiątki na półkach sklepowych i każdy może pomacać samemu?

Użytkownik Karister edytował ten post 16 maj 2020 - 20:57

• 0

PC: 6700K; GTX 1080Ti; 32GB DDR4 3000MHz -> Philips 32" 4K IPS
Laptop: Mac Book Pro 2016 16" & Mac Book Pro 2019 16"
Audio: Roon Server @ NUC8i3BEK in Akasa Turing: 1) HiFiBerry Digi+ Pro -> RME ADI-2 DAC FS -> HiFiMAN Arya | 2) HiFiBerry Dac+ Pro  -> Marantz PM8006 -> Focal Aria 926 | 3) iBasso DX160 -> Meze Empyrean

#20 kombajn

kombajn
  • Maniak

• 2033 postów
  • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 17 maj 2020 - 09:36

No to jak ma być tanio i ciekawie to może te:

Chłop dość słabo opisał dźwięk ale wydaje się że to nie typowa V na maksa. No i w zestawie jest zewnętrzna karta z pokrętłem głośności. Ciekawe jak realnie jest z jakością dźwięku a sama konstrukcja słuchawek wydaje mi się dość przemyślana.

Użytkownik kombajn edytował ten post 17 maj 2020 - 10:13

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych