Skocz do zawartości

Wysoka Temperatura AMD 3600 + słaby/zły Fortis 3 HE1425 v2 ??


Recommended Posts

 

 

dobre opinie zbiera również Arctic poniższy:

ale z tego co pamiętam jest głośniejszy niż fortis a jak dla autora już jest za głośno to ja nie wiem.... 

 

Skoro piszesz, że coś chromoli to jest taka możliwość że trafił Ci się wadliwy wentylator, to zrób zwrot.

Bo mam Fortisa i nawet z wentylatorem rozkręconym na maxa nie nazwałbym go głośnym. ew. zmień na grandisa.

 

Odnośnie pasty to tak jak przedmówcy mówili - mi z tego co pamiętam te 1,5g wystarczyło na dwie czy trzy aplikacje to ma być cieniutka warstwa a nie placek. Jak u Ciebie w budzie wygląda airflow? 


Poza tym zawsze możesz pobawić się krzywą wentylatora i ustawić ją pod swoje preferencje. u mnie np. startuje dopiero od 50stopni. w idle jest można powiedzieć pasywny - no ale ja siedzę wciąż na 1700... to trochę inna sprawa.

 

Jak już będziesz coś zamawiał to weź sobie jakąś zdeka lepszą pastę PT2 nie jest zła, ale dość szybko traci swoje właściwości - a przynajmniej ja mam takie z nią doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

masz tam jakieś wentylatory? spięte są ze sterownikiem w obudowie czy z płytą główną? 

Te tacki to mam nadzieję wyleciały? wieżyczkę też chyba da się zdemontować.

 

Tutaj masz jak to powinno mniej-więcej wyglądać...

b6267ed543950237med.png


z tym że ja bym tam zrobił konfigurację 3/3  .. czyli 2x przód 1x spód IN, i 2x góra 1x tył OUT. a te boczne otwory zaślepił jakąś plexą czy czymś od środka. Wtedy masz odpowiedni przepływ w budzie a wentylatory spinasz z mobo i ustawiasz sobie krzywą w UEFI.

Link to post
Share on other sites

Chyba sobie kolego nie radzisz z tym wszystkim. Za duża ilośc pasty też będzie skutkowała zbyt wielką temperaturą. W biosie infiti fabric ustaw taka jaka jest częstotliwość pamięci(Np.RAM 3000MHz-Infinti 1500Mhz). EW bios zresetuj i włącz tylko xmp dla pamięci i powinno się tam wyrównać. Co do procka on na domyślnych zegarach boostuje napięci do 1.45v stąd wysokie temp. Spróbuj znaleźć dla niego fajne oc typu 4.4 (1.3-1.36v) zyskasz na wydajności i niższe temperatury. Co do Fortisa upewnij się że jest w dobrym gnieździe 4pin(cpu fan) później w biosie ustaw mu tryb pracy silent ( czy jak to się zwie w różnych płytach). 

Link to post
Share on other sites
Cześć

Właśnie zmniejszyłem testowo  napięcie procesora w AMD MASTER RAZEN na 1.1v przy taktowaniu 4.2ghz

Temperatura spadła o jakieś 20'C i jest cicho.I tu moje pytanie czy wogóle mogę zmniejszyć tak napięcie procesora przy zwiększaniu taktowania?  Bezpieczne to ? Mogę tym jeszcze bardziej się pobawić ?

Link to post
Share on other sites

 

 

czy wogóle mogę zmniejszyć tak napięcie procesora przy zwiększaniu taktowania?  Bezpieczne to ?

 

Bezpieczne, z tym że czy jest to stabilne sprawdzisz pod pełnym obciążeniem, bo bardziej jak pewne że przy tak niskim napięciu to nie jest stabilne OC.

 

poczytaj o oc, materiałów jest pełno, jaką ty tam masz płytę? bo albo przeoczyłem albo nie podałeś.

Link to post
Share on other sites

e cpu-z-zauważyłem że napięcie oraz taktowanie są na sztywno ustawionę wogólę nie zmienia się .Da się to jakoś ustawić by zmieniało się to ( jak bez podkrecania)  ,ale max do tej wartości co dałem Np: 2ghz - 3hz - 4,2ghz - 2ghz ?

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Niestety, jedyne co możesz zrobić to ustawić ujemny offset żeby mieć niżej ulokowany przedział napięć. Jeżeli twoja płyta potrafi na auto podbić w okolice 1.4V, a po OC widzisz pseudo-stabilność przy 1.2V to spokojnie możesz dać -0,2V offset. Taktowanie Cpu dynamicznie potrafi kontrolować tylko sam procesor.

Link to post
Share on other sites

czyli tak już mniej więcej będzie  :/


skonczyłem właśnie testy na 1,0875v uzyskałem płynę 4,2ghz testy i gry wyszły ok nic się nie wyłacza :)

czyli takie coś mam zapisać w biosie na stałe  ? jakieś dodatkowe opcje w biosie mam włączyć czy wyłączyć ? (bo nie znam się na tym aż tak )

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Możesz zobaczyć, czy np PBO masz na AUTO i jeżeli tak to wyłącz. Poza tym ręczne ustawienie napięcia oraz zegarów nadpisuje/deaktywuje inne ustawienia więc powinno być ok.

 

Jakie temperatury @1,0875V?

Link to post
Share on other sites

mam pytanie jak czytać obecne napięcie cpu i jego taktowanie np: cpu-z pokazuje stałe napiecie i szybość np: 4,2ghz ,zaś amd razer master pokazuje że się zmienia ? to jak to w końcu jest ?

Edytowane przez patryk414
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zależności od tego, co ci chodzi (aplikacje) napięcie oraz taktowania POWINNY się zmieniać. Chyba że masz na sztywno ustawione napięcie i OC wtedy odczyty powinny być mniej więcej stałe.

 

Cpuz pokazuje średnie chwilowe taktowanie, HWinfo powinien być dokładniejszy.

Link to post
Share on other sites

Nie czytałem wszystkiego ale tylko dodam że kiedyś w firmie mieliśmy 5 identycznych kompów z których jeden był totalnie niestabliny. Identyczne ustawienia bios (a przynajmniej sekcje cpu i pamięci), wymieniona 2 razy pasta i dalej to samo. Zwiechy, wysokie temp. W końcu najzwyczajniej w świecie zresetowałem BIOS, tak profilaktycznie. I od jak ręką odjął, normalne temperatury, zero zwiech przez cały następny rok działania.

 

Więc zawsze warto spróbować. Czasem też updaty biosu pomagają. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...