Skocz do zawartości

Wysoka Temperatura AMD 3600 + słaby/zły Fortis 3 HE1425 v2 ??


Recommended Posts

Część

Po zamotowaniu nowego procesora amd 3600 oraz chłodzenia fortis 3 v2 zauważyłem że procesor mocno się nagrzewa (w porównaniu do fx8370) pod obciążeniem dochodzi do 82stopni ,bez stresu na internecie dochodzi do 70'C!!.

Ciekawostka jak dałem OC do 4ghz do temperatura dochodzi 96'C- oc szybko anulowałem  :o 

 

I tu pytanie tak ma być ?? !

Może to wina tego Fortisa 3 - jest dość głośny już 1000 pwn, a działa 100%(1500pwn) przy 70'C a często do tej temperatury dochodzi .

Może go zwrócić puki mam czas 16dni i kupić coś droszego i lepszego i cichego ??!

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites

Proponuje sprawdzić jeszcze raz poprawność montażu i czy np pastę na pewno dobrze położyłeś i nie ma "dziur".

 

Fortis 3 z R5 3600 - nawet w źle wentylowanej budzie - nie powinien dobić do 60C w spoczynku lub 80C w stresie. Twóje temperatury są praktycznie nawet gorsze niż na boxie :o

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja montowałem pierwszy raz Ryzena na premierę, to nie wiedziałem, żeby pastę rozprowadzić, dałem jak na starym intelu, kropkę/ziarenko zwał jak zwał, plus Fortis 3 v2 i nie mam takich temperatur. Użyłem pasty od Fortisa.

Cinebenche dochodzi do 70C, r20 ok 72C max, Proc od premiery na auto/stock.

Ewidentnie jest problem z założonym chłodzeniem, albo źle nałożona pasta.
 

Link to post
Share on other sites

Temperatury zdecydowanie za wysokie. Na Spire, który przychodzi z procesorem i ich paście w idle mialem okolice 40, a w stresie 75 w cinebench. Teraz na Wraith mam kilka stopni mniej i zdecydowanie ciszej, ale Fortis to jednak lepsze chlodzenie od obu wspomnianych.

 

I jak kolega wyżej, zamiast ziarenka, lepiej rozprowadzic paste po całej mniej wiecej powierzchni, bo ważne jest aby brzegi były pokryte po docisnięciu. No i dobra pasta zrobi różnice, koszt jednostkowy niewielki, robisz to raz na pare lat. Kryonaut to najlepsza opcja.

Link to post
Share on other sites

Prawie bez zmian w porównaniu z idle... u mnie 38-45. Wraith na Kryonaut i wentylator ustawiony na okolo 800-900 rpm przy tej temp.

 

Sprawdz może jak to będzie wyglądać na Spire, który dostałes z procesorem... tam pasta jest położona ok i nie da się go źle zamonotwać. 

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Pamiętaj o rozgrzaniu pasty, a potem o poruszaniu chłodzeniem na prawo lewo, bo można wyjąć procka z socketu.

Jeszcze jedno, podczas korzystania z neta bywają piki temperatury bo proc się "budzi", tak to działa, ale ogólnie powinno być mniej więcej tak jak na screenie co wrzucił @Artok

Edytowane przez Daniel82
Link to post
Share on other sites

@Artok

Soc voltage 1.275v ???

Bezpieczna granica to 1.2v gdzie domyślnie SOC ma 1.1v

Sugerujesz, że B450 Aorus M zdechł mi po 9 miesiącach, ze względu na SOC Volatege w okolicy 1.35V? :o

 

To na wszytkich rdzeniach? Jak to zrobiłeś???

Na wszystkich, sam niewiele musiałem robić. Po prostu dostałem ze sklepu świeżą sztukę w momencie zakupu (koniec marca).

Link to post
Share on other sites

To ile powina wynosić bezpieczna granica  napięcia  dla amd 3600 bez oc - 1.1 czy 1.2 czy 1.3 czy 1.4 v ?

bo może płyta msi x40 plus maxa mi to żle ustawia na auto ?

Edytowane przez patryk414
Link to post
Share on other sites
HWMonitor 1.41 oraz

 

tutaj może być przyczyna twoich trosk....

 

Sprawdź jak się sprawa ma w HWinfo, bo to może być przekłamanie - jeśli dobrze założyłeś chłodzenie to to są temperatury zupełnie nie adekwatne. Jeśli w HWinfo to samo to wrzuć na spokojnie tutaj screany potem, to się zobaczy o co tam biega.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

No ale jak? To chyba jakis rekord dla tego CPU...

Ostatnie batche kręcą się pięknie, co j z jest klasyką w wykonaniu AMD (tak było z Summit Ridge, tak było z Pinnacle Ridge, tak też i jest z Mattise)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...