Skocz do zawartości

i9 9900KF czy K do MSI Z390 Ace


Recommended Posts

Witam,

planuje wymianę sprzętu na nowy. Wiem o premierze 10gen, ale ceny płyt głównych są b.wysokie..a nie interesuje mnie AMD.

Hm..zastanawiam się nad płyta główną w/w procesów. Chciałbym model z mocną sekcją zasilania do przyszłego OC, żeby potem nie wymieniać. Biorę pod uwagę MSI Z390 Ace i tutaj pojawia się dylemat z procesorem. Ace nie ma wyjścia na wideo, więc pomyślałem że zaoszczędzę na waciki i kupię i9 KF. W wersji K i tak nie podłącze monitora do płyty (chyba że przez USB typ C..?), kiedy grafika padnie..Czy to dobry tok myślenia? Czy wersje KF i K mają jeszcze jakieś różnicę? Chodzi głownie o wydajność.

 

Co do płyty myślałem jeszcze o Asrock Z390 Taichi, nie ukrywam że od lat mam MSI i ich BIOS jakoś najbardziej mi leży. Ogólnie jestem zadowolony z MSI. Jednak słyszałem bardzo dużo dobrego o Taichi. Która z płyt ma lepszą sekcję zasilania? Wyczytałem że niby Taichi lepiej radzi sobie z zasilaniem, a z drugiej strony że gorzej..a o MSI jest mało informacji. Sam już nie wiem, od kilku lat nie jestem na bieżąco, dlatego proszę o poradę doświadczonych kolegów z forum :)

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

MSI Z390 Ace, płyta za 1400 zł bez wyjść VIDEO?! to trochę pazernie ze strony producenta, 

w tej cenie lepszy jest Z390 Taichi Ultimate

 

 

Integrę Intel UHD630 w droższych procesorach można wykorzystać do:

  • 1. zwiększania wydajności przy renderowaniu (Adobe Premiere Pro, Quick'Sync)
  • 2. w razie awarii zewnętrznej karty graficznej, świetnie nadaję się do przeglądania neta, filmów i mało wymagających gier

 

 

Co do jakości sekcji to standardowo polecam TIER LIST

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiem o premierze 10gen, ale ceny płyt głównych są b.wysokie..a nie interesuje mnie AMD.

 

od kilku lat nie jestem na bieżąco, dlatego proszę o poradę doświadczonych kolegów z forum
 

To czego to ma być sprzęt? to pytanie podstawowe..... i podaje resztę specyfikacji.

Link to post
Share on other sites

W mojej Z390 Gaming edge AC jest HDMI i DP a w płycie prawie dwukrotnie droższej poskąpili wyjść wideo... producenci już nie wiedzą na czym przyciąć w ....

 

Nie jest to może ultra wkurzające, na czas wymiany/awarii GPU można kupic jakieś GT710 za 150zł na przetrwanie 2 tygodni, tylko zawsze to 150 zł wydane a później karta będzie leżeć w szafie.

Link to post
Share on other sites

Posiadanie dodatkowej karty graficznej na wypadek awarii to nie problem, coś się znajdzie. Bardziej chodziło mi czy warto dokładać do wersji K zamiast KF, jeżeli płyta nie ma wyjścia wideo. A w kwestii zasilania MSI daje radę? Sugerując się linkiem z postu wyżej, lepszy jest Asrock..

 

Co do mojego użytkowania, na pewno zdarzy się jakaś gra, czekam na Cyberpunk i Assassin's Creed Valhalla. Na co dzień projektowanie, CAD, Photoshop w rozdzielczości 4K na dwóch monitorach 27"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...