Skocz do zawartości

RN8Pro, MI9T, a może inny?


Recommended Posts

Mam opcje kupić MI9T 6/128 za 1300zł, nowy, z PL dystrybucji, planowałem co prawda wydać max 1000 zł, ale jeśli jest lepszy to dołożę. Poza tym na amoled. Czy ten MI9T to dobry wybór w tej cenie czy może lepiej wziąć coś innego z rodziny MI9?

Link to post
Share on other sites

Ja mam mi9t , na razie jest super . Chciałem mi 9se bo jest mniejszy , a reszta dosyć podobna , ale jest problem z dostępnością . Mi9 znów ma mocniejsze bebechy i ładowarkę , choć 18w w 9t i tak szybko ładuje . mi9t pro to taki odpowiednik mi9 tylko z wysuwaną kamerką . To tak z grubsza Ci różnicę opisałem . Mając mi 9t wiem że do wersji pro bym nie chciał dopłacać , bo nie był bym w stanie zauważyć różnic w użytkowaniu (kolega ma) .

Link to post
Share on other sites

Czy ten MI9T to dobry wybór w tej cenie czy może lepiej wziąć coś innego z rodziny MI9?

nie i nie, miui to najgorsze badziewie jakie kiedykolwiek powstało, nie wspominając o tym, że nawet aktualizacji do launchera nie potrafią wypuścić tak, żeby nie psuła niczego XD

Link to post
Share on other sites

Super , jak na razie jesteś jedyny na forum który narzeka na xiaomi  ;)  

bo mało kto się wypowiada w tematach z xiaomi w tytule

zresztą jak zapytasz kogokolwiek kto nie ma jakich kolwiek problemów z xiaomi to ci odpowie, że siedzi na xiaomi.eu lub jakimś innym customowym romie

jak nie wiesz co odwaliło xiaomi (dzień? 2? temu, znowu) to polecam wpisać sobie w google miui launcher crash

Link to post
Share on other sites

 

 

notyfikacje na aod

Sorry nie wiem co to jest i nie mam zamiaru się edukować w tym celu  ;)  Ja telefon mam do dzwonienia i przeglądania neta czasem w coś zagram w pracy jak już przejrzę cały internet  , za to córka na 8t nagrywa średnio 10 aplikacji tygodniowo  :)

Link to post
Share on other sites

no to nie mów, że nie ma żadnych problemów jeśli nie jesteś nawet ich świadomy

powiadomienia na allways on display to jeden z wielu problemów miui, który jest szeroko opisany w internecie

taka odpowiedź mnie usatysfakcjonowała, kończe temat, elo

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites
to powiedz mi jak tam notyfikacje na aod, masz jakieś inne oprócz aplikacji systemowych? chrome? messenger? gmail? whatsapp? google play? instagram? snapchat? youtube?

pytałem czy coś po za notyfikacjami systemowymi jest wyświetlane, nie odpowiedziałeś...

i doskonale wiem, że jeśli nie ma amoleda to nie działa, wspomniałeś, że masz 9t, więc pytałem

reszta bugów zależy od konkretnego modelu i nie będę się zagłębiał i szukał ich nie mając dokładnie tego samego modelu, ale jestem pewien, że po tygodniu użytkowania znalazłbym na spokojnie kilkanaście

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Czyli nie polecasz Mi 9T i nic żółtego? To co w takim razie? Jestem erudytą o otwartym umyśle, nie zamykam się na nowości, pod warunkiem, że nie zrobię downgread-u względem tego co już mam.

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

Może i jest jak mówisz , jak widzę siedzisz mocno w telefonach . Ja jestem zwykłym użytkownikiem i to co mi jest potrzebne działa bez problemu . AOD mi wyświetla zegar , gmail , sms , połączenia .  Mesengera i innych aplikacji oprócz wbudowanych (yt , play ) nie mam .

Link to post
Share on other sites

na dzień dzisiejszy w cenie do 1000 zł szedłbym w kierunku motorol, czysty android, spoko podzespoły, ok wsparcie (np. g8 i jej odmiany, może one vision?), a jak lubisz eksperymenty to popatrzyłbym na realme 6 albo 6 pro (ale jest trochę drogi póki co)

 

miałem po prostu mi6 i wiem jak to jest w xiaomi (mają fajny hardware, ale software to dno), mam znajomych którzy dostali w 4x tą super aktualizacje launchera i teraz im wywala i nie mogą nic zrobić (nie są obyci technologicznie, więc nie poradzą sobie z naprawą tego)

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

to zacytuje siebie, bo mogłeś nie zauważyć, a nie chce mi się tego znowu pisać

 

 

na dzień dzisiejszy w cenie do 1000 zł szedłbym w kierunku motorol, czysty android, spoko podzespoły, ok wsparcie (np. g8 i jej odmiany, może one vision?), a jak lubisz eksperymenty to popatrzyłbym na realme 6 albo 6 pro (ale jest trochę drogi póki co)
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mając możliwość kupna nowego Mi 9T 6/128GB za ~1300zł wybrałbym właśnie jego. AMOLED bez notcha czy wycięć powoduje, że telefon wygląda kozacko. Wydajnościowo Mi 9T i RN8 Pro są praktycznie takie same, więc jeśli chodzi o to, to z obu modeli będziesz zadowolony.
Ogólnie mówiąc, w granicach ~1100zł nic lepszego od RN8 Pro nie kupisz - sam używam i według mnie to naprawdę solidny telefon (jeśli chcesz się o coś zapytać - pisz śmiało w PW).
Realme 6 to RN8Pro z gorszym jakościowo wyświetlaczem (ma 90Hz, owszem, ale pod względem jasności max. i min. leży, kąty widzenia również kuleją), no i w tym modelu masz 4GB RAMu, a w RN8 Pro 6GB.
Z Motoroli możesz się przyjrzeć modelowi G8 Plus. Ma słabszy procesor niż wszystkie telefony wymienione powyżej, 4GB RAMu, ale jeśli jesteś fanem czystego andka to właśnie ten telefon może najbardziej przypaść Tobie do gustu. Zwykła G8 ma słaby wyświetlacz (tylko HD), a One Vision siedzi na Exynosie, które polecam omijać szerokim łukiem (słaba/przeciętna wydajność + prądożerne).

Nie będąc pewnym co wybrać, możesz przejrzeć recenzje ''chińczyków'' na kanale Majster Pirza na youtubie. Nic nie stracisz oglądając jego materiały, a może pozwolą Ci podjąć decyzję co kupić.

Edytowane przez ventison1
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się czy nie dołożyć do MI 9, ale to kolejne kilka stówek, różnicy jakiejś dużej nie ma. Raczej zdecydowany jestem na MI 9T, tylko czekam na jakieś promki ;)

 

Btw: mógłby ktoś, może bardziej obeznany, wytłumaczyć mi skąd taka cena np. tutaj, z olx? https://www.olx.pl/oferta/xiaomi-mi-9t-pro-6-128gb-katowice-sklep-CID99-IDC9frH.html#00bf5b072e generalnie chodzą drożej te MI 9T Pro. Śmierdzi mi tu czymś  :>

Edytowane przez jimix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...