Skocz do zawartości

Monitor 144hz działa, jakby miał 60 hz


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem monitor z outletu, model Asus vg248, który ma wyświetlać 144hz, jednak po podłączeniu przez kabel DVI-d (był w zestawie) w opcjach NVIDIA widnieje 144hz jednak nie są one odczuwalne, mam do porównania monitor 75hz który jest również podpięty do karty graficznej. Może przez to nie daje efektu 144hz?

Boje się że jednak coś jest zepsute (w testach ufo wyszło mi że monitor ma te 144hz) bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W jakim sensie 144hz nie są odczuwalne? obraz nie wydaje się płynniejszy od monitora na 75hz?  Jaką kartę masz podłączoną? może gry na których testowałeś nie wyrabiają odpowiedniej ilości klatek. Masz w tym monitorze display port? w  tym modelu powinien być,  jeżeli nie masz takiego kabla dokup i spróbuj przez niego połączyć kompa z kartą graficzną.  

Link to post
Share on other sites

Włącz grę, synchronizację pionowa i frapsa w tle.

 

W systemie 75 A 144 ciężko będzie zauważyć dla niewprawionego oka. Jakbyś przeszedł z 30hz na 60 hz byłoby widoczne. Im wyżej tym ciężej dostrzec .

 

Jeśli ustawisz 144hz to niema opcji że podaje obraz z częstotliwością 75hz

Link to post
Share on other sites

W jakim sensie 144hz nie są odczuwalne? obraz nie wydaje się płynniejszy od monitora na 75hz?  Jaką kartę masz podłączoną? może gry na których testowałeś nie wyrabiają odpowiedniej ilości klatek. Masz w tym monitorze display port? w  tym modelu powinien być,  jeżeli nie masz takiego kabla dokup i spróbuj przez niego połączyć kompa z kartą graficzną.

 

Tak gry wydają się nawet mniej płynne od 75hz. Kartę graficzną mam GTX 1060 6gb od palita. Wyciągam ponad 200fps jednak nie czuć po prostu żadnej różnicy, a momentami jest gorzej. Właśnie display port kupiłem, i dzisiaj zobaczę czy będą widoczne 144hz

Włącz grę, synchronizację pionowa i frapsa w tle.

 

W systemie 75 A 144 ciężko będzie zauważyć dla niewprawionego oka. Jakbyś przeszedł z 30hz na 60 hz byłoby widoczne. Im wyżej tym ciężej dostrzec .

 

Jeśli ustawisz 144hz to niema opcji że podaje obraz z częstotliwością 75hz

Ojj mylisz się. Dla mnie po przeskoku z 75hz na 83hz (podkręciłem poprzedni monitor) był mega duży

No nie wiem, dla mnie różnica w płynności ogromna pomiędzy moim obecnym monitorem 75hz a 120 który miałem poprzednio :)

Właśnie różnica powinna być bardzo duża

Link to post
Share on other sites

Daj znać czy po zmianie kabla jest różnica, ten monitor swoje lata ma być może trafił do outletu z serwisu po naprawie, jak nie będzie działać prawidłowo zwracaj.

Stan był dobry, wiec powinno być okej. Miał być tylko rozpakowany. 

Okazało się że monitor ma wadliwy filmware i trzeba wysłać do Asusa a y wgrali opcjonalny. Trzeba by było czekać 2tygodnie

Link to post
Share on other sites

Dziwne żeby monitor 144hz miał wadliwy firmware który powoduje niepoprawną pracę przy takiej częstotliwości odświeżania, coś mi się nie podoba to tłumaczenie sklepu bądż serwisu.

 

Też mnie to dziwi, lecz to jest odpowiedź od oficjalnej infolinii Asusa.

Mówili, że problem jest im znany, a jednak nie podają żadnych informacji w sklepie ani w sumie nigdzie że jest to wadliwy filmware... Monitor zwracam i teraz zastanawiam się jaki kupić monitor 144hz który będzie dobry, budżet mam 700 złotych.

Link to post
Share on other sites

Wcześniej w podobnej cenie ludzie polecali 144Hz  AOC C24G1 na matrycy VA (o ile nie przeszkadzałby Ci zakrzywiony) lub aoc 24g2u na IPS (ten ma znowu dosyć wysoką jasność minimalną) ale teraz wszystko podrożało więc ciężko będzie kupić za takie pieniądze, chociaż możesz poszukać może jeszcze gdzieś trafi się za  normalne pieniądze. 

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...