Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
w moim Lenovo G580 przestały działać klawisze shift i alt (prawe i lewe). Podłączyłem do laptopa klawiaturę fizyczną i na niej powyższe klawisze działały bez zarzutu. Czy w związku z tym w laptopie klawiatura jest uszkodzona w sposób mechaniczny czy też może być to jakiś problem z oprogramowaniem? Trochę to dziwne, że nie działa żaden shift i żaden alt.
System Windows 7 64bit

Link to post
Share on other sites

działają

 

zapomniałem dodać że jest dziwna rzecz: jak naciskam lewy shift albo któryś z altów + jakąś literę to nie wyświetla się żaden znak. Natomiast jak wcisnę prawy shift to litera wyświetla się, ale jako mała (tak jakbym wcale nie wcisnął shifta)

Edytowane przez mientix
Link to post
Share on other sites

Masz ustawione w opcjach klawiatury na "jezyk polski programisty" ?

Dodatkowo zobacz w opcjach ulatwien dostepu czy przypadkiem nie masz zaznaczonych "klawiszy trwalych" ?

Link to post
Share on other sites

Język polski (programisty) jest.

Funkcja "Klawiszy trwałych" też jest wyłączona.

 

Coś czuję że to jakieś uszkodzenie mechaniczne albo ewentualnie jakieś zwarcie na matrycy klawiatury.

Edytowane przez mientix
Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...

Może komuś się to przyda, bo miał ten sam problem. Mi też nie działa shift. Jednakże, gdy nacisnę go mocno po lewej to już zaczyna działać. W dużej części chodzi o piny i stan klawiatury. Klawiatura do np. lenovo ideapad 300 kosztuje 45 złotych i można ją samodzielnie zamontować, także, jeśli ktoś ma ten problem to wystarczy odpalić filmik na yt i zobaczyć co i jak. 

Link to post
Share on other sites

Niebywałe i musiałeś do tego odkopać 3 letni temat.

Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...