Skocz do zawartości

Czarny ekran monitora po włączeniu


Recommended Posts

Cześć.

 

Jak na złość dziś włączyłem komputer i niestety na ekranie monitora nic się nie pokazuje. Podejrzewam, że padła mi karta graficzna, model jaki posiadam to: Asus GeForce GT 710 1GB GDDR5 GT710-SL-1GD5.

 

Ktoś może podpowie jak sprawdzić czy to aby na 100% winowajcą jest karta graficzna? Tak abym na daro nowej nie kupił. Niestety nie posiadam innej karty by zrobić na próbę podmiankę.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś podał specyfikację swojego kompa łatwiej by było Ci coś doradzić. Bo jak masz procka intela to wtedy podłączasz monitor pod gniazdo na płycie głównej a nie na śledziu grafy i będziesz mógł sprawdzić czy będzie obraz na integrze. W przypadku AMD musiałbyś pożyczyć od kogoś grafę by to sprawdzić. Warto by było byś podał jaki masz zasilacz by sprawdzić czy da radę z nową grafą.

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie robiłem nawet dwa razy, wyciągałem, przedmuchiwałem, mocno dociskałem i nic. Ekran czarny. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, słyszę jakby coś popiskiwało sobie w komputerze. Możliwe, że wcześniej to było ale nie zwracałem na to uwagi bo komputer blisko mnie nie jest i ten pisk jest bardzo cichutki.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim to podaj jaki masz zasilacz. Możliwe, że nie daje już stabilnych napięć i temu grafa odmawia współpracy. A nie masz może kolegi/sąsiada ze stacjonarką, w której by można było sprawdzić twoją grafę?

Link to post
Share on other sites

No to już mamy przyczynę twoich problemów, zasilacz z czarnej listy, który ma na sumieniu dużo kart graficznych jak i całych komputerów. Kategorycznie do wymiany!

Podejrzewam, że ma już trochę lat, zaczął dawać niestabilne napięcia do grafy i odmówiła ona posłuszeństwa. Teraz zostało tylko sprawdzić czy ją uśmiercił dlatego warto by było gdybyś ją umieścił w kompie kolegi. Jak nie będzie obrazu znaczy, że padła, jak będzie to zasilacz wkońcu padł. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pytanie czy warto wstawiać tutaj jakiegoś mocarza bo ten komputer się do gier nie nadaje, nawet w nie na tym komputerze nie gram tylko służy mi do pracy biurowej. Ważne aby miał te same złącza co obecny prawdopodobny 'trup'. Zaproponuj coś z niższej półki i średniej a ja przemyślę sprawę no chyba, że będą się różnić czymś wyjątkowym.

Link to post
Share on other sites

Między postami minęło raptem kilka minut :D  ktoś w gorącej wodzie kompany :) . Jak by Ci się udało go wyrwać za 150 to było by najlepsze rozwiązanie .  Zadzwoń do nich , może da radę to załatwić bez zwrotów . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...